Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Na Ostravsku ubude dalších 520 tun emisí ročně

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
Třináct nových ekologických zařízení v hodnotě dvou miliard korun, která se postarají o razantní snížení prachových emisí vznikajících při výrobě oceli, zařadilo ArcelorMittal Ostrava mezi celosvětově nejčistší hutě.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Největší z 13 investic je tkaninový filtr na jižní části aglomerace, který každý rok v huti zachytí o 94 tun prachu více | foto: ArcelorMittal

Ostravská huť dlouhodobě pracuje na tom, aby vliv její výroby na životní prostředí byl nejnižší možný. Od roku 2003, kdy se stala součástí skupiny ArcelorMittal, vložila do ekologických projektů miliardy korun. A výsledky se dostavily: už od roku 2012 splňovala nejpřísnější evropské normy, které začaly být závazné až v roce 2016. I přesto huť dobrovolně a nad rámec zákonných požadavků připravila 13 projektů, které patří k největším investicím do snižování ekologické zátěže ve společnosti ArcelorMittal Ostrava za posledních pět let.

Díky nim ubude na Ostravsku 520 tun prachových emisí ročně. Huť tak snížila roční hodnotu komínových emisí na historické minimum, a to na čtvrtinu oproti roku 2003, kdy do Ostravy vstoupila největší hutní a ocelářská skupina ArcelorMittal.

„Díky tomu, že naše huť splnila evropské emisní limity už v roce 2012, mohli jsme s pomocí dotací z Evropské unie postavit 13 dalších filtrů v jednom roce. Nové technologie jdou až daleko za hranice toho, co po nás vyžadují předpisy. Vliv vašich provozů na životní prostředí jsme tím snížili na minimum,“ řekl Vijay Mahadevan, generální ředitel a předseda představenstva společnosti ArcelorMittal Ostrava.

Nové investice letos pokřtili i ministři životního prostředí a průmyslu a...

Nové investice letos pokřtili i ministři životního prostředí a průmyslu a obchodu

Všechna nová zařízení představují takzvanou nejlepší dostupnou techniku. Tyto tkaninové filtry jsou totiž v současnosti nejmodernější světovou technologií na odprašování hutních provozů. Protože sníží emise výrazně více, než jak to požaduje evropská legislativa, huť na ně získala dotace od Evropské unie v celkové hodnotě 1,6 miliardy korun. Je to tak poprvé, kdy české hutě, na rozdíl od těch západoevropských, mohly v případě splnění náročných podmínek čerpat na ekologizaci evropské dotace.

Předchozí a současná ekologizace tak přivedla huť na technologickou hranici možností dalšího odprašování. V současnosti neexistují lepší technologie, jejichž pomocí by se dalo dosáhnout ještě významnějšího snížení emisí. Ostravská huť se tím začlenila mezi nejlépe ekologizované hutě na světě. Kromě prachu zachycují nové tkaninové filtry také emise dioxinů a benzo(a)pyrenu. Na provoz a údržbu těchto ekologických zařízení vynaloží huť ročně přibližně 200 milionů korun.

Třináct nových filtrů slavnostně pokřtili ministr životního prostředí Richard Brabec, ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, primátor města Ostravy Tomáš Macura a náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Daniel Havlík.

„Hutní průmysl je pro českou ekonomiku důležitý. Věřím, že se miliardy investované do ekologizace v budoucnosti ukáží na mezinárodním trhu jako konkurenční výhoda českých podniků, přestože nyní znamenají náklady navíc a ohrožení cenové konkurenceschopnosti oproti hutím, které ekologizaci na nejvyšší úrovni nyní nemají,“ dodal během slavnostního křtu nových investic ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Z výroby v garáži na mezinárodní výstavy. Opavská ISOTRA slaví 25 let
Z výroby v garáži na mezinárodní výstavy. Opavská ISOTRA slaví 25 let

Bohumír Blachut a Erich Stavař – dvě jména, která dala regionu jednu z nejúspěšnějších firem. Gigant stínicí techniky ISOTRA to ale neměl vždy lehké. Výroba...  celý článek

PORG Ostrava má už 8 ročníků, přibyla anglická školka a základka
PORG Ostrava má už 8 ročníků, přibyla anglická školka a základka

PORG Ostrava se stabilizoval jak počtem studentů, tak pedagogickým sborem. V letošním roce jsme úplným gymnáziem, máme už osm ročníků.   celý článek

Ostrava - Hrabová, srdce před kostelem
I Ostrava-Hrabová slaví významné výročí od první zmínky

Klenotem ostravského obvodu Hrabová je dřevěný kostel svaté Kateřiny Alexandrijské. Místní lidé jsou na svůj „kostelík“ patřičně hrdi, takže když v roce 2002...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.