Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Na letišti potřebujeme a zaměstnáváme i ženy

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Počet cestujících, kteří procházejí Letiště Václava Havla Praha, se neustále zvyšuje. S tím souvisí i potřeba zvýšit kapacitu vlastních pracovních sil, a to především v případě pracovníků bezpečností kontroly a ostrahy letiště.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Na letišti potřebujeme a zaměstnáváme i ženy | foto: LETIŠTĚ PRAHA, A. S.

„Jsou to sice pozice typické pro muže, ale potřebujeme i ženy,“ říká Jaroslava Raisová, ředitelka Řízení lidských zdrojů Českého Aeroholdingu, jehož dceřinou společností je i Letiště Praha.

Letiště Praha v červnu 2016 zaměstnávalo bezmála 1 800 zaměstnanců, z toho téměř 30 % tvořily ženy. „I když je letectví často vnímáno spíše jako provoz, kde jsou pozice vhodné především pro muže, potřebujeme a zaměstnáváme i ženy. Například u tak typických pozic jako je pracovník bezpečnostní kontroly či ostraha letiště se bez žen neobejdeme. V případě bezpečnostní kontroly platí totiž pravidlo, že osobní prohlídku může provádět pouze osoba stejného pohlaví, muž tedy kontroluje muže a žena zase ženu,“říká Jaroslava Raisová.

Na letišti potřebujeme a zaměstnáváme i ženy

Jaroslava Raisová, ředitelka Řízení lidských zdrojů Českého Aeroholdingu

Na začátku letošního roku byla spuštěna v tisku, v radiu a v dopravních prostředcích (autobusové spoje Arriva Praha, ČSAD Střední Čechy a ČSAD Kladno) náborová kampaň, která upozorňovala na volná pracovní místa v oblasti bezpečnostní kontroly a ostrahy letiště. Tvář jí propůjčila i Veronika Procházková, pracovnice bezpečnostní kontroly Letiště Praha.

Od kdy pracujete na letišti?

Na Letišti Václava Havla Praha pracuji od roku 2005. Od té doby jsem absolvovala nejrůznější zajímavá školení, kde jsem měla možnost hlouběji nahlédnout do tajů bezpečnosti na mezinárodním letišti. Seznámila jsem se s řadou citlivých informací a procesů, které se k běžnému smrtelníkovi nedostanou, i s nejmodernějšími technologiemi v oblasti bezpečnostní kontroly. V roce 2010 jsem dále postoupila na zástupce vedoucího posádky.

Co vás přivedlo k tomu, že jste se rozhodla pracovat na letišti?

Chtěla jsem pracovat v zázemí stabilní společnosti, která se stará o své zaměstnance a nabízí jim zajímavé benefity. Lákalo mě samotné prostředí letiště a kontakt s lidmi a v neposlední řadě mám dobrý pocit z práce, která přispívá k něčemu tak důležitému, jako je ochraně našich cestujících a leteckého provozu vůbec, protože bezpečnost ve vzduchu začíná už na letišti.

Jak jste se stala tváří náborové kampaně?

S nabídkou focení kampaně mne oslovila vedoucí směny. Byla jsem mile překvapena, že jsem byla vybrána, a protože jsem na letišti sama spokojená, ráda jsem přispěla k šíření jednoduchého poselství „Přidejte se k týmu Letiště Praha!“.

Co byste vzkázala zájemcům a zájemkyním o tuto práci?

Pokud máte zájem o práci na letišti, vaše přání se může splnit. Těšit se můžete na skvělý kolektiv, který vás již v prvních dnech nástupu proškolí a pomůže vám se co nejdříve zorientovat v letištním prostředí, na možnost se v této profesi dále rozvíjet, na atmosféru mezinárodního letiště a na cestující z celého světa s rozdílnou kulturou a mentalitou. I díky tomu je každý pracovní den jiný a pestrý. A to mě baví!

Zájemci o práci na letišti najdou kompletní přehled aktuálních pozic na webu cah.jobs.cz. A co Letiště Praha v případě pracovníků bezpečnostní kontroly a ostrahy letiště vyžaduje? „V případě pracovníků bezpečnostní kontroly a ostrahy letiště, které nyní nejvíce navyšujeme, nepožadujeme speciální vzdělání. Stačí maturitní zkouška či výuční list. Uchazeči projdou několikakolovým výběrovým řízením, kde se klade důraz na psychickou způsobilost, odolnost vůči stresu a schopnost komunikace s cestujícími. Vše ostatní se pak naučí u nás. Projdou školeními, během nichž se seznámí se všemi detaily zajišťování bezpečnosti na letišti,“ doplňuje Jaroslava Raisová.

Zákulisí bezpečnostní kontroly můžete zhlédnout zde – ve video magazínu Terminál, který vydává Letiště Praha.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Další z rubriky

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Hledáte kvalitní snowboardové nebo skate oblečení? Pak vás určitě potěší, že se brzy v libereckém obchodním domě Brouk...

Pro kvalitní plynové armatury se obraťte na specialisty

Pro kvalitní plynové armatury se obraťte na specialisty

Na výrobu a servis plynových armatur, ventilů a uzávěrů se již 27. rokem specializuje firma ARMAGAS s. r. o. Její...

Alitalia nabízí lety z Prahy do Říma 5x týdně v zimním řádu 2017-18

Létejte s Alitalia z Letiště Václava Havla Praha

Během zimní sezóny 2017-18 společnost Alitalia provozuje lety z Letiště Václava Havla Praha do Říma 5x týdně, což je o...

Najdete na iDNES.cz