Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Na Kristýnu nejen za koupáním a bruslením

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Rekreační areál Kristýna v Hrádku nad Nisou s jezerem, vytvořeným zatopením lignitového lomu, je znám svou stálou kvalitou vody ke koupání. Ta se nemění ani v letních vedrech, kdy na mnoha jiných místech znečišťují vodu sinice. Kristýna ale zdaleka nenabízí jen koupání. Na své si přijdou i bruslaři nebo vodáci.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Na Kristýnu nejen za koupáním a bruslením | foto: Brána Trojzemí, o.p.s.

Areál a jeho okolí prochází postupnou proměnou. V letošním roce přibylo nové dětské hřiště a bytelné lavičky. Cyklostezka z Hrádku nad Nisou ke státní hranici a areálu Kristýna dostala nový asfaltový povrch, který stejně jako trasu od Trojmezí podél řeky využívají bruslaři. Připočteme-li další trasy v okolí určené pro cyklisty a in-line nebo místní komunikace s malým provozem aut, mají bruslaři k dispozici více než 10 km kvalitních povrchů. Další přibydou letos na podzim. 

Na Kristýnu nejen za koupáním a bruslením


V prostoru mezi Kristýnou a Trojmezím vznikají na tůních bývalého toku Nisy haťové chodníčky, které jsou alternativou pro ty, kteří hledají hlavně klid.

V areálu Kristýna je k dispozici půjčovna kol a koloběžek. Pokud přijedete se svým kolem, můžete ho uložit do úschovny. Areál je nositelem certifikátu Cyklisté vítáni.

Zábavu na jedno odpoledne vydá lanový park, umístěný v korunách stromů v jižní části areálu. V červenci a srpnu je otevřený denně. Nabízí dva okruhy vhodné pro dospělé i děti.

Vodáctví patří v Čechách k fenoménům. Málokdo ale tuší, že mezi řeky, které lze splout, patří i Nisa. Pohodlně lze řeku jet od Machnína až do německého Ostritz, případně i dál. Lodě a veškeré potřebné vybavení nabízí půjčovna lodí Nisa, která funguje v loděnici uvnitř areálu Kristýna. Za jeden den na lodi projedete třemi zeměmi. Nisa patří v tomto úseku mezi řeky, se kterými si poradí i začátečník. Zvláště v údolí před St. Marienthalem přitom protéká krásnou krajinou. Na cestu zpět z Ostritz můžete využít svých kol, které vám půjčovna do cíle dopraví, případně koloběžek, které vám ochotně zapůjčí. Cesta zpět vede po trase cyklostezky Odra-Nisa, která je nenáročná, prakticky bez převýšení.

Na Kristýnu nejen za koupáním a bruslením

V blízkosti jezera Kristýna se nachází kemp, který nabízí k ubytování 204 míst v chatkách a 45 lůžek v nově vybaveném penzionu. Ti, kteří přijíždějí raději s vlastními karavany či stany, využívají plochy v březových hájích.

Cyklisté i pěší turisté najdou ráj v Lužických a Žitavských horách, které nabízejí množství značených cest různých obtížností. Lesy ukrývají řadu pískovcových skal, které vyhledávají nejen horolezci. Z Popovy skály, Kohoutího vrchu, německého Töpferu nebo česko-německého Hvozdu se nabízejí výhledy daleko do vnitrozemí Čech, Německa a Polska.

Na Kristýnu nejen za koupáním a bruslením

Areál Kristýna se stal centrem řady závodů. Nedávno tudy projel závod světového poháru horských kol Malevil Cup, na konci prázdnin 30. srpna startuje na hrádeckém náměstí další maraton horských kol Bike Babí léto. Cíl bude po ujetí 50 nebo 80 km právě na Kristýně. Jen o týden později 7. září se na Kristýně koná už 6. ročník Auto Enge triatlonu, nejkrásnějšího triatlonu v Libereckém kraji.

Autor:

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Další z rubriky

Jedinečný zážitek, Jizerská 50 se pojede nejdříve pod hvězdami a pak tradičně

Jedinečný zážitek, Jizerská 50 se pojede nejdříve pod hvězdami a pak tradičně

Mimořádné sportovní dobrodružství nabízí legenda mezi českými závody v běhu na lyžích, Jizerská 50. Ta nejdříve první...

Šroubárna v Turnově předvedla veřejnosti nový kabát

Den otevřených dveří ve společnosti Šroubárna Turnov

V sobotu 9. září se v turnovské Šroubárně konal den otevřených dveří. Firma s dlouholetou tradicí, kterou už mnozí...

Pracujete v Německu a nevíte, jak poslat vydělané peníze do ČR? Využijte Europlatbu

Posíláte eura do zahraničí? Ušetřete za poplatky - využijte Europlatbu.

Mnoho Čechů pracujících v Německu, řeší každý měsíc stejný problém, dostat peníze zpět do ČR, a to nejlépe tak, aby...

Najdete na iDNES.cz