Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Na Fifejdách má vzniknout špičkový chirurgický pavilon

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Ostravská Městská nemocnice dělá vše pro to, aby byla moderním areálem a přinášela pacientům co nejlepší způsoby léčby. Ještě nikdy ve své více než stopadesátileté historii nezažila takový rozmach, jako v posledních třech letech, kdy ji do svého majetku získalo město Ostrava. Nyní chce zbudovat zcela nový chirurgický pavilon.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Na Fifejdách má vzniknout špičkový chirurgický pavilon | foto: Ostravská Městská nemocnice

Další zlepšení umožní "kostka"

Zateplují se budovy, mění se vzhled pavilonů, takže nemocniční prostředí je pro pacienty daleko příjemnější. Ale především se zlepšuje kvalita lékařské péče, což se děje hlavně proto, že do nemocnice přicházejí noví špičkoví lékaři.

Vedení ostravské městské nemocnice má ale další jasnou vizi. Chce zbudovat zcela nový chirurgický pavilon, který umožní nejvyšší komfort pro operované pacienty. Areál, který je zatím ve fázi projektu, se nazývá Centrum operačních oborů, ale lékaři mu neřeknou jinak, než "kostka".

ředitel Městské nemocnice Ostrava MUDr. Tomáš Nykel

ředitel Městské nemocnice Ostrava MUDr. Tomáš Nykel, autor: Petr Žižka

"Díky tomuto modernímu centru budeme moci přinášet pacientům špičkové služby, zvýší se bezpečnost, rychlost i odbornost poskytovaných služeb," uvedl ředitel Městské nemocnice Ostrava MUDr. Tomáš Nykel.

Myšlenka na nový chirurgický pavilon přitom není nikterak nová, o potřebě umožnit složité operace a následnou péči o pacienty v jednom pavilonu se mluví už od devadesátých let. Konkrétní projekt se připravuje už deset let.

Co tedy nový chirurgický pavilon umožní? Především se zlepší o další významný krok péče o pacienty. Současný stav v městské nemocnici je takový, že všechny operační sály jsou na hraně své životnosti, neboť byly rekonstruovány především mezi lety 1990 a 1995. "Znamená to, že v blízké budoucnosti by musely opět projít rekonstrukcí," vysvětluje ředitel Nykel.

"Chybí rovněž dospávací pokoje, což znamená, že pacienti jsou na operačních sálech až do probuzení z narkózy. Tímto se částečně omezuje provoz operačních sálů. Laicky řečeno, vybudování dospávacích pokojů umožní efektivnější využití operačních sálů, jejichž fungování je ekonomicky velmi náročné," doplnil Nykel.

Na Fifejdách má vzniknout špičkový chirurgický pavilon

Nový chirurgický pavilon ještě zvýší péči o nemocné

Proto má vzniknout šestipatrový pavilon, v němž by byla umístěna hala s urgentním příjmem, operační sály, včetně dospávacích pokojů, multioborová JIP a ARO. Chirurgický pavilon bude mít na své střeše heliport, který umožní rychlejší transport pacientů přímo na operační sály.

Ostravská Městská nemocnice 2

Pokud má být městská nemocnice skutečně funkční a konkurenceschopná, bez moderního Centra operačních oborů se neobejde. Vedení nemocnice si to uvědomuje.

"Důvody pro stavbu tohoto pavilonu jsou ekonomické, personální i logistické. Hlavně však jde o zvýšení konkurenceschopnosti a nezanedbatelný přínos pro pacienty, kterým se tak zvýší bezpečnost, rychlost i odbornost poskytovaných služeb," řekl ředitel Městské nemocnice Ostrava MUDr. Tomáš Nykel s tím, že v novém pavilonu by v budoucnu měly být soustředěny operační sály, dospávací pokoje, multioborová JIP nebo ARO.

Ostravská Městská nemocnice

Chirurgický pavilon by měl vyrůst v místě, kde byla v letošním roce úspěšně zbouraná osmnáct let nevyužívaná budova bývalého kožního oddělení. "V současné době je připravována projektová dokumentace. Vše však závisí na financích. Projekt vybudování nového pavilonu je totiž vyčíslen na bezmála pět set milionů korun a pro jeho financování je potřeba zajistit externí zdroje," uzavřel Nykel.

www.mnof.cz

Městská nemocnice Ostrava  logo
Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Přicházejí dny dopravy zdarma. Víme, kdy to vypukne

Přicházejí dny dopravy zdarma. Víme, kdy to vypukne

Nakupujte výhodně bez poštovného. Online porovnávač Herueka se rozhodl podpořit online nákupy i během aktuální sezóny a...

Hvězdné války se vrací do Rudolfina ve velkolepém koncertu SCI-FI

Na pódiu Rudolfina bude 150 umělců.

Fanoušci filmové hudby se dočkají dalšího tematického koncertu. A bude to pořádný nářez. Už 13. října 2018 naplní...

Najdete na iDNES.cz