Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Na Fifejdách má vzniknout špičkový chirurgický pavilon

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Ostravská Městská nemocnice dělá vše pro to, aby byla moderním areálem a přinášela pacientům co nejlepší způsoby léčby. Ještě nikdy ve své více než stopadesátileté historii nezažila takový rozmach, jako v posledních třech letech, kdy ji do svého majetku získalo město Ostrava. Nyní chce zbudovat zcela nový chirurgický pavilon.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Na Fifejdách má vzniknout špičkový chirurgický pavilon | foto: Ostravská Městská nemocnice

Další zlepšení umožní "kostka"

Zateplují se budovy, mění se vzhled pavilonů, takže nemocniční prostředí je pro pacienty daleko příjemnější. Ale především se zlepšuje kvalita lékařské péče, což se děje hlavně proto, že do nemocnice přicházejí noví špičkoví lékaři.

Vedení ostravské městské nemocnice má ale další jasnou vizi. Chce zbudovat zcela nový chirurgický pavilon, který umožní nejvyšší komfort pro operované pacienty. Areál, který je zatím ve fázi projektu, se nazývá Centrum operačních oborů, ale lékaři mu neřeknou jinak, než "kostka".

ředitel Městské nemocnice Ostrava MUDr. Tomáš Nykel

ředitel Městské nemocnice Ostrava MUDr. Tomáš Nykel, autor: Petr Žižka

"Díky tomuto modernímu centru budeme moci přinášet pacientům špičkové služby, zvýší se bezpečnost, rychlost i odbornost poskytovaných služeb," uvedl ředitel Městské nemocnice Ostrava MUDr. Tomáš Nykel.

Myšlenka na nový chirurgický pavilon přitom není nikterak nová, o potřebě umožnit složité operace a následnou péči o pacienty v jednom pavilonu se mluví už od devadesátých let. Konkrétní projekt se připravuje už deset let.

Co tedy nový chirurgický pavilon umožní? Především se zlepší o další významný krok péče o pacienty. Současný stav v městské nemocnici je takový, že všechny operační sály jsou na hraně své životnosti, neboť byly rekonstruovány především mezi lety 1990 a 1995. "Znamená to, že v blízké budoucnosti by musely opět projít rekonstrukcí," vysvětluje ředitel Nykel.

"Chybí rovněž dospávací pokoje, což znamená, že pacienti jsou na operačních sálech až do probuzení z narkózy. Tímto se částečně omezuje provoz operačních sálů. Laicky řečeno, vybudování dospávacích pokojů umožní efektivnější využití operačních sálů, jejichž fungování je ekonomicky velmi náročné," doplnil Nykel.

Na Fifejdách má vzniknout špičkový chirurgický pavilon

Nový chirurgický pavilon ještě zvýší péči o nemocné

Proto má vzniknout šestipatrový pavilon, v němž by byla umístěna hala s urgentním příjmem, operační sály, včetně dospávacích pokojů, multioborová JIP a ARO. Chirurgický pavilon bude mít na své střeše heliport, který umožní rychlejší transport pacientů přímo na operační sály.

Ostravská Městská nemocnice 2

Pokud má být městská nemocnice skutečně funkční a konkurenceschopná, bez moderního Centra operačních oborů se neobejde. Vedení nemocnice si to uvědomuje.

"Důvody pro stavbu tohoto pavilonu jsou ekonomické, personální i logistické. Hlavně však jde o zvýšení konkurenceschopnosti a nezanedbatelný přínos pro pacienty, kterým se tak zvýší bezpečnost, rychlost i odbornost poskytovaných služeb," řekl ředitel Městské nemocnice Ostrava MUDr. Tomáš Nykel s tím, že v novém pavilonu by v budoucnu měly být soustředěny operační sály, dospávací pokoje, multioborová JIP nebo ARO.

Ostravská Městská nemocnice

Chirurgický pavilon by měl vyrůst v místě, kde byla v letošním roce úspěšně zbouraná osmnáct let nevyužívaná budova bývalého kožního oddělení. "V současné době je připravována projektová dokumentace. Vše však závisí na financích. Projekt vybudování nového pavilonu je totiž vyčíslen na bezmála pět set milionů korun a pro jeho financování je potřeba zajistit externí zdroje," uzavřel Nykel.

www.mnof.cz

Městská nemocnice Ostrava  logo
Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Rozmluvte se anglicky na pobytovém kurzu v ČR.
Jak se konečně rozmluvit anglicky?

Hranice můžou být koncem, ale také začátkem cesty! Hranice máme v hlavě, v nohách a dokonce na jazyku. Naše vlastní hranice jsou body, za které se jen tak...  celý článek

Rozdíly mezi protištěkacími obojky, aneb jak správně vybrat
Rozdíly mezi protištěkacími obojky, aneb jak správně vybrat

Trápí vás nepřestávající štěkání vašeho psa? Máte kvůli jeho špatnému zvyku problémy se sousedy? Prověřenou výcvikovou pomůckou, která tento problém hravě...  celý článek

Stejný přístup k domácnostem i velkým firmám při stanovení cen za energie.
Stejný přístup k domácnostem i velkým firmám při stanovení cen za energie

Zatímco dříve byly nejvýhodnější ceny elektřiny a plynu dostupné jen velkým firmám, nyní mohou u Centropolu tyto výhody čerpat i běžní spotřebitelé. Oblíbený...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.