Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Na EET je možné se připravit už nyní

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Přichází nejhektičtější prosinec posledních let, tvrdí restauratéři a kavárníci. Poslední dva měsíce zbývají do začátku vánočního maratonu a startu elektronické evidence tržeb. K instalaci vánoční výzdoby a pořádní večírků přibude restauracím a kavárnám jedna starost navíc - elektronická evidence tržeb.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Obzvláště prosinec bývá pro většinu podniků náročný, proto jakákoliv komplikace dokáže značně znepříjemnit chod provozu. Na trhu jsou už dnes prověřená řešení, se kterými se dá situace zvládnout.

Výraznější návštěvnost v období Vánoc tradičně zažívá i rodinná kavárna Nový svět. „Vzhledem k tomu, že se naše kavárna nachází nedaleko Pražského hradu, což je pro spoustu lidí trasa vánočních a předvánočních procházek, jde pak především při adventních víkendech o nejnáročnější období roku. Když člověk porovná návštěvnost mezi prosincem a lednem či únorem, je rozdíl opravdu značný,“ přiznává Jakub Forman, spolumajitel kavárny Nový svět. Vůbec nejvytíženější je kavárna v období od 23. prosince do Silvestra. „Lidé mají volno, vánoční náladu, rádi se posadí a dopřejí si něco dobrého,“ vypráví Jakub Forman.

O2 eKasa

O2 eKasa

Podobně je na tom i restauratér z Drahlína u Příbrami. „Mezi svátky nás čeká největší událost roku. Pořádáme totiž vánoční hokej, kdy se sejdou lidé ze starého a nového Drahlína, aby spolu oslavili nejen sportovní úspěchy, ale završili také konec roku,“ uvádí Václav Scherfer, který provozuje restauraci U Václavů.

Letošní prosinec může být pro mnohé podnikatele kvůli zavedení povinnosti elektronické evidence tržeb ještě o něco náročnější než obvykle. V první fázi se bude povinnost týkat hotelů, kaváren a restaurací, posléze se tato povinnost rozšíří i na ostatní živnosti.

O2 eKasa

O2 eKasa

Nejčastěji se podnikatelé bojí toho, že povinnost zvýší jejich výdaje a negativně ovlivní už tak vypjatý vánoční provoz. „Obavy z EET máme, je to něco nového a bude chvilku trvat, než se systém zajede. Už teď poptávám dodavatele a snažím se najít vhodné řešení, které bude dávat smysl i pro naši restauraci. Nevěřím tomu, že se dá celé řešení pořídit pod 5 tisíc korun,“ dodává Václav Scherfer.

Také v kavárně Nový svět přemýšlejí, jak se na povinnost elektronické evidence připravit. „Ohledně EET stále hledáme vhodné softwarové řešení. K velké škodě je většina pokladních systému připravených na EET psána pro Android a nikoliv pro iOS, kterého se jako systému určitě nechceme vzdát a také nechceme měnit celý hardware v kavárně,“ dodává Jakub Forman.

O2 eKasa

O2 eKasa

Jedním z řešení, která se snaží podnikatelům vyjít vstříc a nepříjemnosti okolo EET eliminovat, je eKasa společnosti O2. Zařízení je jednoduché a intuitivní a navíc nemusí stát ani korunu navíc. Základní balíček obsahuje vše, co obchodník k evidenci tržeb potřebuje – dotykovou pokladnu se stojanem, tiskárnu na účtenky, platební terminál pro platby kartami, který je kompatibilní se systémy Android, Apple iOS a Windows Mobile, a SIM kartu pro datové připojení.

eKasa se dá pořídit a za 4 995 korun bez DPH. Tuto cenu však získá každý obchodník celou zpět formou slevy na dani, kterou ministerstvo financí už v minulosti garantovalo. Měsíční poplatek za správu eKasy pak činí 499 korun bez DPH. Součástí poplatku je pravidelná aktualizace systému, zálohování dat a nepřetržitá asistence na zákaznické lince.

Fotogalerie

Tento poplatek začne operátor účtovat až od účinnosti zákona o evidenci tržeb, do té dobu budou mít uživatelé provoz eKasy zdarma. S pořízením tak není třeba otálet.

Více informací na www.o2.cz/podnikatel/elektronicka-evidence-trzeb/.


Nejčtenější

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Revoluce v úsporách: První hybridní elektrický ohřívač vody

Revoluce v úsporách: První hybridní elektrický ohřívač vody

50% úspora energií při ohřevu vody? Jde to! Nový inteligentní elektrický ohřívač vody Lydos Hybrid firmy Ariston to...

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů!

Mentor Jan Mühlfeit tvrdí, že v každém z nás se skrývá potenciál a že odhalením svých silných i slabých stránek...

Další z rubriky

Svěřte své zboží do našich rukou

Svěřte své zboží do našich rukou

Česká rodinná společnost Lorenc Logistic, s.r.o. se sídlem v Klatovech během svého pětadvacetiletého působení na trhu...

Proč teambuilding? Protože pilířem každé firmy je fungující tým

Proč teambuilding? Protože pilířem každé firmy je fungující tým

Každý majitel společnosti, dobrý manažer či personální dávno pochopil, že za úspěšnými projekty a bohatstvím firem...

Lidé nechtějí čekat týdny na operaci, říká MUDr. Roman Fraško z GHC

Lidé nechtějí čekat týdny na operaci, říká MUDr. Roman Fraško z GHC

Zavedení laparoskopie do chirurgických operačních technik, ke kterému došlo na konci osmdesátých let minulého století,...

Najdete na iDNES.cz