Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Na dovolenou letos autem vyrazí více než polovina lidí

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
Vloni bylo na dovolené delší než čtyři noci v cizině 4,2 milionu Čechů. Polovina z nich jela autem. Podle ERV Evropská pojišťovny, jediného specialisty na cestovní pojištění v ČR, bude těch, kteří se letos na dovolenou dopraví po vlastní ose, ještě více. Velmi často ale zapomínají na cestovní pojištění.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Cestovní pojištění jedině s ERV Evropská pojišťovna a.s. | foto: ERV Pojištovna

Od minulého roku se zvýšil počet Čechů, kteří dávají přednost dovolené na vlastní pěst oproti zájezdu od cestovní kanceláře. Je jich celých 58 %. Největší zájem letos bude o cestu do Chorvatska. O desetinu vzrostl počet lidí, kteří vyměnili cestu letadlem za jízdu po silnici. Na základě průzkumu letos ERV Evropská pojišťovna očekává další nárůst lidí, kteří pojedou na dovolenou autem vzhledem k bezpečnostní situaci v severoafrických zemích a Turecku.

Při cestě autem se nemusíme vázat na konkrétní časy spojů a cestu si můžeme přizpůsobit podle sebe. Taková dovolená ale vyžaduje přípravu. Než vyrazíme, měli bychom mimo technického stavu vozidla zkontrolovat i platnost povinného ručení a STK. V případě nehody bez platného pojištění na vozidle hrozí pokuta a škodu nám pojišťovna neproplatí. A to i v případě, že bychom nebyli viníkem nehody.

Cestovní pojištění jedině s ERV Evropská pojišťovna a.s.

Češi mají v oblibě řešit cestovní pojištění až na poslední chvíli. „Čtvrtina lidí si ho sjedná den před odjezdem a 11 % Čechů si ho sjedná dokonce až v den odjezdu do zahraničí,“ upřesňuje manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny Vlastimil Divoký. Pak se ve spěchu dopouštějí chyb. Mezi ty nejčastější patří sjednání pojištění pouze na dny strávené v zahraničí.

Na dobu cesty do zahraničí a zpět přitom často zapomínají. Velmi nutné je uvědomit si, že většinu cesty k moři ale posádka tráví již mimo území České republiky, kde je nutné mít cestovní pojištění. Často si lidé také nepojistí cestu do sousedních zemí, kam vyráží jen na víkend, protože si říkají, že se jim za tak krátkou dobu nemůže nic stát. Řada z nich spoléhá na pojištění k platební kartě nebo na Evropský průkaz zdravotního pojištění. Při cestě do zahraničí by si majitelé takového pojištění měli ověřit, zda u něj mají dostatečně vysoké limity plnění.

U modré kartičky zdravotního pojištění je nutné připomenout, že platí pouze ve státem provozovaných zařízeních a nekryje náklady na transport do nich. Většina klinik v turistických destinacích je přitom soukromá. V případě, že se spolehneme pouze na tento druh pojištění, musíme se navíc připravit na zaplacení spoluúčasti z vlastní peněženky.

Proto specialisté z ERV Evropské sestavili pro letní dovolené komplexní pojištění Sbaleno K moři. „Kvalitní cestovní pojištění musí obsahovat nejen dostatečné limity pro případ nemoci nebo úrazu, ale i kvalitní asistenční službu v češtině a pojištění odpovědnosti za způsobenou škodu na zdraví nebo majetku třetí osobě,“ zdůrazňuje Vlastimil Divoký.

Sjednání pojištění zabere jen pár minut

Cestovní pojištění jedině s ERV Evropská pojišťovna a.s.

Kvůli cestovnímu pojištění nemusíte ani nikam chodit. Stačí si ho sjednat přes internet na www.ERVpojistovna.cz.

Zabere to pár minut. A podobně snadno lze přes web nahlásit i pojistnou událost. U počítače stačí absolvovat pouze 4 jednoduché kroky a okamžitě začíná její řešení. Ta je po předložení všech potřebných dokladů vyřizována obratem a pojistné je vyplaceno do sedmi pracovních dnů.

Při registraci do aplikace MojeEvropská navíc získáme slevu 10 % a děti do 18 let mají navíc slevu automaticky 50 %. Pro snadný přístup k informacím o pojistce si můžeme stáhnout chytrou mobilní aplikaci Moje Evropská, do které si můžeme uložit veškeré cestovní i osobní doklady. V případě potřeby zde najdeme i rychlý kontakt na asistenční službu.

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Hledáte kvalitní snowboardové nebo skate oblečení? Pak vás určitě potěší, že se brzy v libereckém obchodním domě Brouk...

Další z rubriky

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Hledáte kvalitní snowboardové nebo skate oblečení? Pak vás určitě potěší, že se brzy v libereckém obchodním domě Brouk...

Operátoři v roli Ježíšků. Který letos přišel s nejlepšími dárky?

Operátoři v roli Ježíšků: Který letos přišel s nejlepšími dárky?

Ani tento rok mobilní operátoři nezapomněli pro své zákazníky přichystat sváteční nadílku. Své vánoční kampaně spustili...

Pomoc místo slev. Jubilejní rok ve znamení iniciativy {SPOLEČNĚ}

dm oslavila 25 let na českém trhu

Unikátní narozeninová iniciativa {SPOLEČNĚ} podpořila u příležitosti 25. narozenin společnosti dm v roce 2017 celkem...

Najdete na iDNES.cz