Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Na cyklo oblečení záleží

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Jak si cyklistiku užít a netrpět? Proč šle ze síťoviny? Proč jsou cyklo rukavice gelované? Proč u cyklo oblečení dominují technické materiály?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Při cyklistice dochází k rychlému zahřívání organismu a úkolem cyklo oblečení je schopnost rychle odvést vytvořené teplo od těla a snížit pocení. | foto: HANAME

Příjemný pocit z jízdy na kole lze degradovat nevhodným oblečením nebo naopak umocnit správnou volbou cyklo oblečení. Na co klást důraz při výběru?

Aby zadek nebolel

Cyklo kraťasy s cyklistickou výstelkou postupně vytlačili šortky a kraťasy s vkládanou výstelkou. Umístění a vhodný tvar výstelky rozloží tlak sedla a výrazně oddálí pocit otlačení. Kvalitní cyklo kraťasy jsou osazeny profilovanou vložkou, která zajišťuje lepší odvzdušnění zatěžovaných partií.

Oblíbeným materiálem tohoto cyklo oblečení je Coolmaxové vlákno s příměsí stříbra, které působí antibakteriálně. Jsou rozlišovány dámské a pánské modely. Mezi příznivci volné módy, MTB a rekreačními jezdci se značně rozšířili volné šortky, které obsahují vnitřní elastickou vložku s výstelkou.

U cyklo oblečení je důležitá dobrá prodyšnost

Při cyklistice dochází k rychlému zahřívání organismu a úkolem cyklo oblečení je schopnost rychle odvést vytvořené teplo od těla a snížit pocení. U kvalitního cyklo oblečení jsou dresy a bundy vyráběny z prodyšnějších materiálů a jejich boční partie přímo ze síťovin, které představují nejnižší možnou překážku při odvodu tepla. Rovněž na šle u letních cyklistických kraťasů je používána síťovina.

Na cyklo oblečení záleží! 3
Tlumení vibrací

Kromě nohou a pánve jsou ruce třetí nejzatíženější partií těla na kole. Dobré cyklistické rukavice by měly pohltit velkou část vibrací, které na ruce cyklisty působí. Jejich optimální tvar a dlaň osazená gelovými polštáři mohou výrazně zvýšit pohodlí při jízdě.

Povrch dlaně by měl vykazovat zvýšenou přilnavost k řidítkům a tím zajistit bezpečnost úchopu. Zajímavým materiálem je digitalizované karbonové vlákno. Jemné froté na palci nabízí možnost setřít pohodlně pot z čela během jízdy.

Vždy přístupné kapsy

I když to není zcela žádoucí, potřebuje cyklista nebo jezdec na in-linech mnohdy za jízdy obstarat různé záležitosti: telefonovat, spustit přehrávač MP3, vzít si brýle či se vysmrkat. Pro tyto případy je nezbytné cyklo oblečení, které má dobře přístupné kapsy. Jediným přípustným místem, které nepřekáží v pohybu jsou záda cyklisty. Vhodné cyklo oblečení má tedy kapsy právě tam.

Nepříjemné proudění vzduchu zabrání vhodné cyklo oblečení

Náporové proudění vzduchu, které tolik osvěží v létě, je v ostatních obdobích roku velmi nepříjemné. Cyklisté proto ve svém základním šatníku počítají se skladnou větrovkou, kterou mohou v případě oteplení umístit do zadní kapsy svého dresu. Otrlejším cyklistům vyhovuje vesta se síťovinovými zády. Na cyklo oblečení záleží! 2

Aby déšť nepřekvapil

Soustavný vývoj v materiálech přinesl pevná vlákna s minimální hmotností. Mezi velmi populární cyklo oblečení se dostaly i ultralehké pláštěnky.

Nejde o neprodyšné materiály z dob minulých, ale o technické materiály s velmi dobrou prodyšností a nepromokavým zátěrem. Prodyšnost je navíc v podpaží či na bocích zvýšena vsazením síťoviny či elastických materiálů. Váha do 300 gramů umožní pláštěnku vozit stále s sebou.

www.rogelli.cz.

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Dokonalý úklid domácnosti s vysavačem Vivenso

Dokonalý úklid domácnosti s vysavačem Vivenso

Úklid nemusí trvat celý den nebo víkend. Stačí k tomu mít pomocníka, který vám práci usnadní a urychlí. Přesně takový...

Jaké nemoci přenáší klíšťata? Zabraňte jejich přenosu

Jaké nemoci přenáší klíšťata? Zabraňte jejich přenosu

Léto láká k procházkám v přírodě. Už si ale nemůžeme bezstarostně lehnout do trávy. Klíšťata číhají na každém kroku. A...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Najdete na iDNES.cz