Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Na co se zaměřit při výběru MBA studia

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
MBA titul z vás udělá špičkové manažery. Otevře vám dveře k atraktivním pracovním nabídkám a významně ovlivní vaši kariéru. S podobnými slovy se můžete dnes potkat téměř na každém kroku. Mezinárodně uznávaný titul opravdu představuje v současné době kvalifikační standard vrcholových pracovníků a může být tou správnou cestou pro zvýšení kvalifikace, ovšem podstatnou roli zde hraje kvalita. Právě pod kvalitou MBA studia se skrývá řada aspektů od složení lektorského týmu, přes formu studia až po obsah jednotlivých přednášek.

Úvodní soustředění studentů MBA a LLM studia na CEMI | foto: CEMI MBA Studies s.r.o.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

„O MBA studium roste v České republice stále větší zájem a z toho důvodu se rozšiřuje i jejich nabídka. Poskytovatelé lákají na jedinečné benefity, které více či méně ovlivní vaši budoucí kariéru. Přínos pro pracovní a osobní život MBA titul bezpochyby má, ovšem při výběru instituce je třeba velké obezřetnosti. Přeci jen se nejedná o zanedbatelné investice – finanční ani časové,“ doporučuje ředitel vzdělávacího institutu CEMI Mgr. Štěpán Mika.

Nové informace dle aktuálních trendů, lepší manažerské dovednosti, nadhled a různé úhly pohledu na danou problematiku, podnikatelské sebevědomí, nové pracovní a osobní kontakty, posun na žebříčku ve firemní hierarchii či vyšší finanční ohodnocení. Aby MBA studium naplnilo všechna tato očekávání, je zájemcům doporučeno držet se následujících bodů:

Prvotním vodítkem je akreditace

Prvotní důležitou známkou kvality MBA studia je, zda má jeho poskytovatel akreditaci. Udělují je akreditační orgány na základě přísného hodnocení kvality výuky a je tedy vhodné se podle nich v nabídce orientovat. Jednotlivé instituce je zveřejňují na svých webových stránkách.

Právě webové stránky jsou obecně základem, kam si jít pro informace o poskytovateli a samotném studiu. V ideálním případě jsou na nich zveřejněné informace o struktuře studia, cenách školného, organizačním a personálním zajištění, jednotlivých studijních programech a předmětech, podmínkách úspěšného absolvování, poskytovaných benefitech, odbornosti a zkušenostech lektorů či reference absolventů a jejich názory na celkový průběh výuky.

Nezapomínejte na pestrou nabídku programů a kvalitu lektorů

MBA studium není jen obor Executive MBA, jak by se na první pohled mohlo zdát. Program nabízí kompletní průřez manažerskými znalostmi důležitými pro vrcholové manažery, a proto se nejčastěji objevuje v nabídkách škol a je mezi studenty nejvyhledávanější. Řada institucí však nabízí i specializované programy z různých oblastí. Pro vedoucí pracovníky zdravotnických zařízení, manažery zdravotních pojišťoven nebo farmaceutických firem či soukromé lékaře je tu například Management zdravotnictví, pro zaměstnance policejních, armádních a hasičských sborů či bezpečnostních agentur zase Bezpečnostní a krizový management. Studovat lze i Management obchodu, Ekonomiku a finanční management či Veřejnou správu.

MUDr. Rudolf Střítecký - garant MBA programu Management zdravotnictví na CEMI

MUDr. Rudolf Střítecký - garant MBA programu Management zdravotnictví na CEMI

Souvisejícím kritériem jsou pak lektoři, kteří celým studiem provází. „Co se týče lektorského týmu, je určitě velkým plusem, pokud je složený jak z vysokoškolských pedagogů, tak odborníků z praxe. Výuka pak není jen o obecné teorii, ale vnáší se do ní i praktický manažerský pohled. Pokud instituce nabízí programy v cizích jazycích, ideální je, pokud ho vedou zahraniční vyučující. Disponují znalostmi z celého světa a mohou tak výuku obohatit,“ uvádí Mgr. Štěpán Mika.

Jaké benefity mi instituce dále nabízí?

Kromě vynikajících lektorů, kvalitního obsahu a informací využitelných v budoucí praxi mohou školy lákat na mnoho dalších benefitů. Bezplatný přístup do online knihovny s tisíci publikacemi potřebnými pro studium a práci, předplatné odborných časopisů, absolventské kluby, výukové materiály přístupné 24 hodin denně, studijní systém pro rychlou a flexibilní komunikaci apod.

Vzdělávání vládne online forma výuky

Klasická výuka či alternativní způsoby vzdělávání? Dnešní doba plná moderních technologií s sebou přináší takové možnosti jako online vzdělávání. Studenti již nemusí denně docházet za výukou a účastnit se přednášek v předem daných termínech. Naopak díky e-learningovým výukovým systémům si mohou sami zvolit místo a čas studia a flexibilně si je přizpůsobovat. V některém případě instituce uchazečům nabízí k vyzkoušení zdarma demoverzi jejich studijního systému, aby si mohli předem vyzkoušet, jak funguje.

Kvalita online studia je dnes již srovnatelná s klasickou prezenční formou. Doby, kdy se objevovaly pochybnosti a vyvstávaly otázky ohledně kvality a úrovně online výuky na českém trhu, jsou překonány. Na zahraničních univerzitách je online vzdělávání již několik let standardním způsobem studia a tento trend se postupně dostává i k nám do České republiky. Nabízí flexibilitu, pohodlí, velkou dynamiku a pružnost reagovat na aktuální problémy a měnící se podmínky na trhu.

I na image záleží

Názory absolventů jsou nenahraditelným vodítkem, zda je daný poskytovatel kvalitní a férový. Některé instituce uveřejňují reference absolventů přímo na svých webových stránkách, pověst školy lze však velmi snadno ověřit v různých diskuzích a článcích na internetu. Čas věnovaný hledání určitě stojí za vyhnutí se případnému pozdějšímu zklamání. Jeden z dalších aspektů stojící za povšimnutí je také garance otevření oborů. U instituce s touto zárukou se rozhodně zájemci nemusí obávat nezahájení studia pro nedostatek studentů.

Úvodní soustředění studentů MBA a LLM studia na CEMI

Absolventi MBA programu Executive MBA na CEMI

„Institut CEMI nabízí systematické a kontinuální vzdělávání přesně definovaného segmentu vedoucích pozic a zprostředkovává manažerům zkušenosti, vědomosti a kompetence přímo šité na míru jejich potřebám.Během pěti let absolvovalo studium na CEMI více jak 700 absolventů, což z institutu dělá jednoho z největších poskytovatelů tohoto vzdělávání v ČR. Navíc dle výzkumu, který si institut CEMI nechal vypracovat agenturou IPSOS, titul MBA považuje 75 % českých zaměstnavatelů a vrcholových manažerů za faktor, který žadateli napomáhá k lepšímu uplatnění na trhu práce. To také potvrdil průzkum mezi absolventy CEMI, ze kterého vyplynulo, že 92 % absolventů tohoto MBA studia povýšilo v rámci firemní hierarchie minimálně o jednu pozici.U příležitosti oslav pátého výročí vzniku poskytne Central European Management Institute zájemcům o studijní programy v období od 1. do 30. června 2016 výjimečné slevy – školné ročního online programu je možné získat již od 85 tisíc korun bez DPH. Zájemci mohou volit celkem z devíti studijních MBA a LLM oborů, z čehož jsou dva vyučovány v anglickém jazyce.“ dodává Mgr. Štěpán Mika.

Úvodní soustředění studentů MBA a LLM studia na CEMI

CEMI (Central European Management Institute)

Institut CEMI byl založen v roce 2011 s cílem poskytovat kvalitní MBA a LLM vzdělání na evropské úrovni. Studium trvá 1 rok a je dostupné především studentům z České a Slovenské republiky. Všechny česky vyučované MBA a LLM obory na CEMI jsou navrženy a přizpůsobeny potřebám českých a slovenských studentů a také místnímu trhu práce. MBA programy v angličtině jsou celosvětově využitelné a jsou vyučovány mezinárodním týmem lektorů. S více než 700 úspěšnými absolventy a 400 současnými studenty patří mezi nejvýznamnější a největší poskytovatele MBA a LLM studia ve střední Evropě. Institut CEMI je držitelem certifikátu partnerství projektu Tango, jenž podporuje zdravotně znevýhodněné manažery. Již čtvrtým rokem také spolupracuje s projektem Ocenění českých podnikatelek, který koresponduje s posláním institutu poskytovat vzdělání, které vás podpoří v profesním i osobním růstu. Více informací naleznete na www.cemi.cz.


Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Sháníte kvalitní jídelní židle? Určitě si vyberete u výrobce Dudinger

Sháníte kvalitní jídelní židle? Určitě si vyberete u výrobce Dudinger

Ať už hledáte čalouněné nebo celodřevěné jídelní židle, u výrobce Dudinger najdete nepřeberné množství designů s...

Zvládne Plzeň jarní start v Evropě?Tipér Kubiczek1 míří na 2 912 437 Kč

Zvládne Plzeň jarní start v Evropě?Tipér Kubiczek1 míří na 2 912 437 Kč

Po úvodních osmifinálových mačích Ligy mistrů naskočí do evropských pohárů i Viktoria Plzeň, kterou čeká pořádná fuška...

Chystáte se do zahraničí? Pozor na změny na silnicích

Chystáte se do zahraničí? Pozor na změny na silnicích!

Jezdit na dovolenou po Evropě autem není ničím neobvyklým. V zimě nás lákají zasněžené Alpy, přímořské státy jsou pak...

Začíná osmifinále Ligy mistrů!Tipér Mtgm07 si jde pro výhru 3 375 104 Kč

Začíná osmifinále Ligy mistrů!Tipér Mtgm07 si jde pro výhru 3 375 104 Kč

Juventus vs. Tottenham a Manchester City vs. Basilej. Nejlepší světová klubová soutěž se přehoupla do vyřazovacích...

HET liga je zpátky!Sledujte jí komplet živě na TV Tipsport a vsaďte si

HET liga je zpátky!Sledujte jí komplet živě na TV Tipsport a vsaďte si.

Po zimní pauze je zpátky HET liga a naplno se rozjíždí souboj o to, kdo potrápí zatím suverénní Plzeň. Protáhne Sigma...

Další z rubriky

Držitel ocenění Superbrands přichází s novinkou přes věrnostní karty

Držitel ocenění Superbrands přichází s novinkou přes věrnostní karty

Sphere je největší univerzální věrnostní program v ČR a SR. Od roku 1994 přináší věrnostní programy pro zákazníky,...

Nenechte si ujít nabídku od Alitalia do Johannesburgu od 12 137 Kč

Létejte s Alitalia z Letiště Václava Havla Praha

Společnost Alitalia začne od jara 2018 provozovat novou linku do Johannesburgu.

Pomoc místo slev. Jubilejní rok ve znamení iniciativy {SPOLEČNĚ}

dm oslavila 25 let na českém trhu

Unikátní narozeninová iniciativa {SPOLEČNĚ} podpořila u příležitosti 25. narozenin společnosti dm v roce 2017 celkem...

Najdete na iDNES.cz