Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Na 40. výročí NET4GAS otevřena 40. přírodní lokalita projektu Blíž přírodě

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Český svaz ochránců přírody společně s firmou NET4GAS a Městem Valašské Meziříčí 4. srpna 2011 slavnostně otevřely naučnou stezku Na cvičišti, kterou naleznete na východním okraji Valašského Meziříčí. V rámci 40. výročí NET4GAS a jejího programu Blíž přírodě je veřejnosti zpřístupněna jubilejní 40. přírodní lokalita.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Pásku přestřihli zleva předseda celostátního ČSOP Libor Ambrozek, zástupkyně společnosti NET4GAS Zuzana Kučerová a místostarosta města Jiří Pernický. | foto: NET4GAS, s.r.o.

"Těší nás, že letos, kdy můžeme slavit 40. výročí NET4GAS a přepravy zemního plynu na území České republiky, je otevřena naší společností spolu s ČSOP v rámci programu NET4GAS Blíž přírodě pro veřejnost právě 40. přírodní lokalita. Naše podnikání je blízko přírodě. Péče o přírodu a ochrana životního prostředí totiž patří mezi naše priority," řekl Jan Nehoda, jednatel společnosti NET4GAS.

Libor Ambrozek, předseda ČSOP k tomu dodává: „Program NET4GAS Blíž přírodě je pro nás jedinečným zdrojem umožňujícím systematickou a dlouhodobou podporu projektů zaměřených na představování přírodních i kulturně-historických hodnot naší krajiny veřejnosti.“

Na 40. výročí NET4GAS, 40. přírodní lokalita

Najít ve městě přírodní oázu klidu nebývá lehká věc. O to víc, chcete-li vyrazit na procházku s kočárkem nebo s kamarádem na vozíčku. Ve Valašském Meziříčí takové přívětivé místo mají. Na okraji města je jedenáctihektarové bývalé vojenské cvičiště.

V současnosti jde o pozoruhodnou přírodní lokalitu s výskytem mnoha ohrožených druhů rostlin a živočichů. Perlu areálu představuje jezírko lemované řadou stromů. Právě okolo něj místní organizace Českého svazu ochránců přírody připravila bezbariérovou naučnou stezku Na cvičišti. Délka trasy je asi 800 m, začíná u horní brány cvičiště a kopíruje okraj jezírka po tzv. haťovém chodníku.

Na 40. výročí NET4GAS otevřena 40. přírodní lokalita projektu Blíž přírodě2

Zdeněk Fröchlich se přijel podívat k jedné z 11 informačních tabulí.

40. přírodní lokalita s mnoha vzácnými živočichy

Pod vodní hladinou, na ní i v blízkém okolí žije řada vzácných živočichů, např. škeble říční, rak říční, strakapoud malý, moudivláček lužní, ledňáček říční, skokan zelený a štíhlý. Mezi největší zdejší poklady patří více než 20 druhů vážek - ze vzácnějších vážka červená, vážka jasnoskvrnná či šídlo luční.

Nechybí ani chráněné druhy rostlin jako žebratka bahenní nebo ďáblík bahenní. Poblíž jezírka se dochoval starý ovocný sad, který členové ČSOP v letech 2004 - 2005 ošetřili a v budoucnu bude sloužit jako genetická základna pro zachování původních valašských odrůd ovocných dřevin (slivoní, jabloní a hrušní).

V této lokalitě už v minulosti obdobná naučná stezka existovala, postupem času se však její stav proměnil v desolátní, a prostor tak nebyl bezpečně přístupný

"Díky programu NET4GAS Blíž přírodě jsme dostali šanci jednu ze zajímavých možností výletů pro širokou veřejnost i pro rodiče s dětmi a handicapované občany zachovat," uvedl Milan Orálek, jednatel místní organizace ČSOP, která projekt za finanční podpory společnosti NET4GAS, generálního partnera ČSOP, a díky podpoře města Valašské Meziříčí realizovala. NET4GAS je generálním partnerem ČSOP od roku 2007. 

Na 40. výročí NET4GAS otevřena 40. přírodní lokalita projektu Blíž přírodě1

Jak bude chodník sloužit i lidem na vozíčku vyzkoušel Zdeněk Fröchlich.

Český svaz ochránců přírody je občanské sdružení, jehož členy spojuje aktivní zájem o ochranu přírody a životního prostředí. Posláním ČSOP je ochrana a obnova přírody, krajiny a životního prostředí, ekologická výchova a podpora trvale udržitelného života.

V současné době má téměř 9 000 členů, a to jak profesionální odborníky, zkušené dobrovolníky i ty, kteří prostě "jen" mají rádi přírodu. V roce 2009 ČSOP oslavil již 30. výročí. Více najdete na www.csop.cz.

Společnost NET4GAS si je vědoma své společenské odpovědnosti, a proto rozvíjí a dále prohlubuje svou koncepci sponzoringu a firemního dárcovství. Je spolehlivým a bezpečným provozovatelem plynárenské přepravní soustavy a rozvíjí odpovědnou politiku životního prostředí s ohledem na budoucí generace.

Oblast podnikání NET4GAS úzce souvisí s otázkou ochrany přírody a životního prostředí a od toho se odvíjí i dlouhodobá sponzoringová strategie firmy realizovaná v rámci programu NET4GAS Blíž přírodě. NET4GAS je generálním partnerem Českého svazu ochránců přírody a projektu Revitalizace rašelinišť v Krušných horách občanského sdružení DAPHNE ČR - Institut aplikované ekologie, podporuje i další subjekty.

Podrobné informace o otevřených lokalitách i dalších přírodních zajímavostech či typy na výlet představuje veřejnosti na internetových stránkách www.blizprirode.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Balená voda od Pražských vodovodů a kanalizací dobývá metropoli

šéf projektu balené vody PVK Miroslav Vavroušek se starostou Městské části...

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) nabízejí unikátní zdroj náhradního zásobování – balenou vodu v sáčcích. Obsahuje...

Další z rubriky

Cvičení na bolest zad vyžaduje pravidelnost

Cvičení na bolest zad vyžaduje pravidelnost

Také se celý den hrbíte u počítače nebo v autě a večer se po ulehnutí do postele ozvou vaše záda? Máte málo pohybu a...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Balená voda od Pražských vodovodů a kanalizací dobývá metropoli

šéf projektu balené vody PVK Miroslav Vavroušek se starostou Městské části...

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) nabízejí unikátní zdroj náhradního zásobování – balenou vodu v sáčcích. Obsahuje...

Najdete na iDNES.cz