Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mýdlový princ své pohádkové bohatství nalezne na Šumavě

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Nestárnoucí šlágry Václava Neckáře a osudové peripetie Martina, neúspěšného herce, který dostane ještě jednu životní šanci, tvoří náplň nového muzikálu Mýdlový princ z pera režiséra Radka Balaše. Premiéra se chystá na 12. března v Divadle Broadway a doprovodí ji i vydání unikátního CD a vinylu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Mýdlového prince čeká premiérové uvedení 12. března. | foto: Divadlo Broadway

Mýdlový princ přináší příběh ne příliš úspěšného absolventa konzervatoře Martina, který se životem jen tak protlouká od konkurzu ke konkurzu, ale o slušnou nezavadí. Jako herci se mu nedaří uživit a brzy tone v dluzích. Spasit ho může pohádkové dědictví po otci, který opustil rodinu, když byl Martin ještě malý. Má podobu hotelu, nemovitostí a několika stovek hektarů lesa a polností na Šumavě, avšak také jeden háček. Aby Martin na „svůj“ majetek dosáhl, musí splnit otcovo přání – oživit v malebné šumavské vísce Tuškov činnost místního ochotnického spolku a prorazit s ním až na vrchol mezi amatéry – soutěžní přehlídku Jiráskův Hronov. A právě tady začíná náš příběh…

Muzikál protkaný hity

Životní kroky Martina, který narazí na Šumavě na řadu rázovitých figurek, k nimž bude přistupovat zpočátku s opovržením a pohledem světáka z Prahy, doprovází více než dvacítka hitů z repertoáru Václava Neckáře. Samotný děj muzikálu jednotlivé písničky rozvíjejí a dokreslují a pomáhají posouvat jeho příběh dál. Na scéně tak zazní osvědčené songy ze zlatých šedesátých a sedmdesátých let jako Čaroděj Dobroděj, Ša-la-la-la-li, Hej, pane zajíci, Lékořice či Kdo vchází do tvých snů, má, lásko. Chybět samozřejmě nebude ani titulní Mýdlový princ a rovněž z poslední doby fenomenálně vydařená Půlnoční.

Producent muzikálu Oldřich Lichtenberg s autorem liberta a režisérem Radkem...

Producent muzikálu Oldřich Lichtenberg s autorem liberta a režisérem Radkem Balašem.

Uvedení muzikálu doprovází i vydání Neckářových songů na vinylu

Další aktivitou Divadla Broadway je v souvislosti s uvedením muzikálu Mýdlový princ i vydání unikátního CD a LP Mýdlový princ, na němž osvědčené hity Václava Neckáře zpívají Karel Gott,Petr Janda, Marta Jandová, Jaromír Nohavica, Ewa Farna, Josef Vojtek, Janek Ledecký, Sagvan Tofi,Václav Noid Bárta, Petr Kolář a další. Každý ze známých interpretů si sám vybral písničku svého srdce. Zároveň jde o písně, které zaznívají i v muzikálu.

„Mám Vaškovy písničky moc rád. Jako malý kluk jsem je rád poslouchal a jako starý pán je poslouchám pořád. Moc mě potěšilo zjištění, že Václav má mezi hudebníky opravdu velký respekt,“ vyjádřil se k nahrávce producent Oldřich Lichtenberg.

A proč vedle CD vychází album také na vinylu? „Václav je přesně symbolem doby, kdy vycházely vinylové desky běžně. Vzhledem k tomu, že letos oslaví 50 let na hudební scéně, chceme jemu a jeho písním tímto vzdát hold. Snažíme se, aby deska vyšla souběžně s premiérou i když je to jiný projekt, pro který plánujeme samostatný křest,“ doplnil Lichtenberg.

Martin (Sagvan Tofi) se na Šumavě potká se sympatickou učitelkou Zuzanou v...

Martin (Sagvan Tofi) se na Šumavě potká se sympatickou učitelkou Zuzanou v podání Terezy Kostkové.

V hlavních rolích Martin Dejdar, Sagvan Tofi a Martin Písařík

V hlavní roli Martina se v muzikálu budou střídat herci Martin Dejdar, Sagvan Tofi a Martin Písařík. Zatímco vypočítavou pražskou přítelkyni, která Martina nejdříve zavrhne, ale při vidině jeho dědictví trošku otočí, si zahrají Ivana Jirešová a Malvína Pachlová, role hrdinovy nové lásky v podobě místní učitelky Zuzany se dvěma dětmi se zhostí Tereza Kostková a Jitka Schneiderová.

Vedle Tofiho se v hlavní roli objeví Martin Dejdar a Martin Písařík.
Vedle Tofiho se v hlavní roli objeví Martin Dejdar a Martin Písařík.

Vedle Tofiho se v hlavní roli objeví Martin Dejdar a Martin Písařík.

Z Martinova „pražského světa“ bude pocházet také majitel herecké agentury Bob v podání Aleše Hámy, Václava Kopty nebo Bronislava Koniše, ovšem těšit se můžete rovněž na svérázné Šumavany, např. homosexuálního majitele cukrárny (Jaromír Nosek a Josef Vágner), bývalého učitele a kulturního guru v regionu (Vlastimil Zavřel, Luděk Nešleha), aktivní důchodkyni (Jaroslava Obermeierová, Jana Synková), motorkáře s rockem v srdci (Michal Kavalčík, Petr Kutheil), tanečně nadaného dřevorubce (Denny Ratajský, Bronislav Kotiš) nebo půvabné kovboje v sukních (Olga Lounová, Karolína Gudasová, Veronika Stýblová). Zásadní úlohu v muzikálu sehraje i samotný Václav Neckář.

O humor se postará Aleš Háma jako majitel herecké agentury Bob, šumavské půvaby...

O humor se postará Aleš Háma jako majitel herecké agentury Bob, šumavské půvaby zastoupí mj. Olga Lounová.

Jak to všechno dopadne?

Nechte se překvapit v Divadle Broadway. Leccos naznačuje i leitmotiv hudební komedie, který zní: „I když to s námi jde někdy z kopce, vždy je možné ten kopec nakonec zdolat.“ Držme smolaři Martinovi palce, ať se mu to podaří a své štěstí v životě nakonec najde, i když možná ani nebude mít podobu zděděných peněz. Alespoň podle představitele hlavní role Martina Dejdara je úspěch samotného muzikálu předem zaručen, neboť titul obsahuje pětadvacet oblíbených hitů. „Všichni nad třicet, kteří do divadla přijdou, je budou znát, budou si je zpívat spolu s námi, nebo alespoň pobrukovat,“ míní Martin Dejdar.

Více o produkci Divadla Broadway naleznete na www.divadlo-broadway.cz, bližší informace k samotnému muzikálu pak na www.mydlovy-princ.cz.

Foto: Divadlo Broadway

Autor:

Nejčtenější

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Společnost Pražská plynárenská se od června zařadila mezi společnosti, které se nebojí využívat nové technologie a svým...

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Se začátkem školního roku vyvstává ve většině rodin se školáky otázka kapesného. Měly by děti dostávat svoje peníze,...

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Na Třeboňsku je přibližně 500 rybníků, které tvoří geniálně důmyslný systém propojený desítkami kilometrů vodních...

Střední Čechy zvou i na cizokrajná zvířata. Jejich maskotem je pratur

Střední Čechy zvou i na cizokrajná zvířata. Jejich maskotem je pratur

Objevte svět zvířat ve středních Čechách. Středočeský kraj je plný domácích, divokých, exotických, ale i pravěkých...

Další z rubriky

Výstava Atlas od Daniela Hanzlíka vás pozve do tajuplného světa fyziky

Výstava Atlas od Daniela Hanzlíka vás pozve do tajuplného světa fyziky.

Nechte se okouzlit nevšední výstavou Daniela Hanzlíka, jejíž základní myšlenkou je prověřování fyzikálních principů a...

LadyPraga – láska na první notu

LadyPraga – láska na první notu.

Praha, 27. října 2017 – Popová formace s přesahy do několika hudebních stylů, výrazný a jistý vokální projev zpěvačky...

Prožijte Neobyčejná dobrodružství od autora Velké ryby

Prožijte Neobyčejná dobrodružství od autora Velké ryby

Edsel Bronfman, hlavní hrdina románu Neobyčejná dobrodružství, se může snadno stát novým oblíbeným knižním hrdinou...

Najdete na iDNES.cz