Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mýdlový princ své pohádkové bohatství nalezne na Šumavě

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Nestárnoucí šlágry Václava Neckáře a osudové peripetie Martina, neúspěšného herce, který dostane ještě jednu životní šanci, tvoří náplň nového muzikálu Mýdlový princ z pera režiséra Radka Balaše. Premiéra se chystá na 12. března v Divadle Broadway a doprovodí ji i vydání unikátního CD a vinylu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Mýdlového prince čeká premiérové uvedení 12. března. | foto: Divadlo Broadway

Mýdlový princ přináší příběh ne příliš úspěšného absolventa konzervatoře Martina, který se životem jen tak protlouká od konkurzu ke konkurzu, ale o slušnou nezavadí. Jako herci se mu nedaří uživit a brzy tone v dluzích. Spasit ho může pohádkové dědictví po otci, který opustil rodinu, když byl Martin ještě malý. Má podobu hotelu, nemovitostí a několika stovek hektarů lesa a polností na Šumavě, avšak také jeden háček. Aby Martin na „svůj“ majetek dosáhl, musí splnit otcovo přání – oživit v malebné šumavské vísce Tuškov činnost místního ochotnického spolku a prorazit s ním až na vrchol mezi amatéry – soutěžní přehlídku Jiráskův Hronov. A právě tady začíná náš příběh…

Muzikál protkaný hity

Životní kroky Martina, který narazí na Šumavě na řadu rázovitých figurek, k nimž bude přistupovat zpočátku s opovržením a pohledem světáka z Prahy, doprovází více než dvacítka hitů z repertoáru Václava Neckáře. Samotný děj muzikálu jednotlivé písničky rozvíjejí a dokreslují a pomáhají posouvat jeho příběh dál. Na scéně tak zazní osvědčené songy ze zlatých šedesátých a sedmdesátých let jako Čaroděj Dobroděj, Ša-la-la-la-li, Hej, pane zajíci, Lékořice či Kdo vchází do tvých snů, má, lásko. Chybět samozřejmě nebude ani titulní Mýdlový princ a rovněž z poslední doby fenomenálně vydařená Půlnoční.

Producent muzikálu Oldřich Lichtenberg s autorem liberta a režisérem Radkem...

Producent muzikálu Oldřich Lichtenberg s autorem liberta a režisérem Radkem Balašem.

Uvedení muzikálu doprovází i vydání Neckářových songů na vinylu

Další aktivitou Divadla Broadway je v souvislosti s uvedením muzikálu Mýdlový princ i vydání unikátního CD a LP Mýdlový princ, na němž osvědčené hity Václava Neckáře zpívají Karel Gott,Petr Janda, Marta Jandová, Jaromír Nohavica, Ewa Farna, Josef Vojtek, Janek Ledecký, Sagvan Tofi,Václav Noid Bárta, Petr Kolář a další. Každý ze známých interpretů si sám vybral písničku svého srdce. Zároveň jde o písně, které zaznívají i v muzikálu.

„Mám Vaškovy písničky moc rád. Jako malý kluk jsem je rád poslouchal a jako starý pán je poslouchám pořád. Moc mě potěšilo zjištění, že Václav má mezi hudebníky opravdu velký respekt,“ vyjádřil se k nahrávce producent Oldřich Lichtenberg.

A proč vedle CD vychází album také na vinylu? „Václav je přesně symbolem doby, kdy vycházely vinylové desky běžně. Vzhledem k tomu, že letos oslaví 50 let na hudební scéně, chceme jemu a jeho písním tímto vzdát hold. Snažíme se, aby deska vyšla souběžně s premiérou i když je to jiný projekt, pro který plánujeme samostatný křest,“ doplnil Lichtenberg.

Martin (Sagvan Tofi) se na Šumavě potká se sympatickou učitelkou Zuzanou v...

Martin (Sagvan Tofi) se na Šumavě potká se sympatickou učitelkou Zuzanou v podání Terezy Kostkové.

V hlavních rolích Martin Dejdar, Sagvan Tofi a Martin Písařík

V hlavní roli Martina se v muzikálu budou střídat herci Martin Dejdar, Sagvan Tofi a Martin Písařík. Zatímco vypočítavou pražskou přítelkyni, která Martina nejdříve zavrhne, ale při vidině jeho dědictví trošku otočí, si zahrají Ivana Jirešová a Malvína Pachlová, role hrdinovy nové lásky v podobě místní učitelky Zuzany se dvěma dětmi se zhostí Tereza Kostková a Jitka Schneiderová.

Vedle Tofiho se v hlavní roli objeví Martin Dejdar a Martin Písařík.
Vedle Tofiho se v hlavní roli objeví Martin Dejdar a Martin Písařík.

Vedle Tofiho se v hlavní roli objeví Martin Dejdar a Martin Písařík.

Z Martinova „pražského světa“ bude pocházet také majitel herecké agentury Bob v podání Aleše Hámy, Václava Kopty nebo Bronislava Koniše, ovšem těšit se můžete rovněž na svérázné Šumavany, např. homosexuálního majitele cukrárny (Jaromír Nosek a Josef Vágner), bývalého učitele a kulturního guru v regionu (Vlastimil Zavřel, Luděk Nešleha), aktivní důchodkyni (Jaroslava Obermeierová, Jana Synková), motorkáře s rockem v srdci (Michal Kavalčík, Petr Kutheil), tanečně nadaného dřevorubce (Denny Ratajský, Bronislav Kotiš) nebo půvabné kovboje v sukních (Olga Lounová, Karolína Gudasová, Veronika Stýblová). Zásadní úlohu v muzikálu sehraje i samotný Václav Neckář.

O humor se postará Aleš Háma jako majitel herecké agentury Bob, šumavské půvaby...

O humor se postará Aleš Háma jako majitel herecké agentury Bob, šumavské půvaby zastoupí mj. Olga Lounová.

Jak to všechno dopadne?

Nechte se překvapit v Divadle Broadway. Leccos naznačuje i leitmotiv hudební komedie, který zní: „I když to s námi jde někdy z kopce, vždy je možné ten kopec nakonec zdolat.“ Držme smolaři Martinovi palce, ať se mu to podaří a své štěstí v životě nakonec najde, i když možná ani nebude mít podobu zděděných peněz. Alespoň podle představitele hlavní role Martina Dejdara je úspěch samotného muzikálu předem zaručen, neboť titul obsahuje pětadvacet oblíbených hitů. „Všichni nad třicet, kteří do divadla přijdou, je budou znát, budou si je zpívat spolu s námi, nebo alespoň pobrukovat,“ míní Martin Dejdar.

Více o produkci Divadla Broadway naleznete na www.divadlo-broadway.cz, bližší informace k samotnému muzikálu pak na www.mydlovy-princ.cz.

Foto: Divadlo Broadway

Autor:

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Nepoťte se při výběru sauny, ale až v ní. Naučte se poznat kvalitu

Nepoťte se při výběru sauny, ale až v ní. Naučte se poznat kvalitu

Při koupi domácí sauny máte před sebou vidinu nerušené pohody a ozdravného pocení. Potit se však často začnete už u...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Další z rubriky

Hudební festival Znojmo spojuje kvalitní víno, hudbu a unikátní místa

V malebném prostředí historického Znojma se ve dnech 6. až 23. července bude...

Třináctý ročník hudebního festivalu opět přinese to, proč ho návštěvníci rádi navštěvují. V malebném prostředí...

Prožijte Neobyčejná dobrodružství od autora Velké ryby

Prožijte Neobyčejná dobrodružství od autora Velké ryby

Edsel Bronfman, hlavní hrdina románu Neobyčejná dobrodružství, se může snadno stát novým oblíbeným knižním hrdinou...

Brno ovládla výstava Kmeny 90. Jak se žilo v devadesátkách?

Brno ovládla výstava Kmeny 90. Jak se žilo v devadesátkách?

Politický převrat v listopadu 1989 nastartoval dramatické změny a lidem se celý život obrátil vzhůru nohama. Jak toto...

Najdete na iDNES.cz