Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Muzeum v Blovicích láká na procházku historií

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Máme pro vás tip na zajímavý výlet, který v době prázdnin jistě přijde vhod. A pokud jste zároveň milovníci historie, pak vás Muzeum jižního Plzeňska v Blovicích nadchne dvojnásob.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Muzeum v Blovicích láká na procházku historií | foto: Muzeum jižního Plzeňska v Blovicích, příspěvková organizace

Muzeum jižního Plzeňska v Blovicích sídlí v krásném místním zámku Hradiště, který byl přestavěn v pseudogotickém stylu. Původně na jeho místě stála gotická tvrz, která se později změnila na renesanční zámek se dvěma křídly. Konečnou podobu získalo Hradiště ve druhé polovině 19. století. Muzeum v jeho útrobách sídlí od roku 2000.

Najdete tu bohaté sbírky archeologické, etnografické, umělecko průmyslové,výtvarné a literárněhistorické. Stálé expozice jsou zaměřené na zakladatele muzea Františka Raušara, měšťanstvo, lidovou architekturu, lidový kroj a šlechtický interiér. 

Prohlédnout si můžete také expozice věnovanou vývoji regionu jižního Plzeňska od nejstarších dob po současnost. Celoročně se v muzeu pořádají výstavy ze sbírkového fondu muzea. 

Muzeum v Blovicích láká na procházku historií

Důležité místo má v Muzeu jižního Plzeňska také nově vybudovaná knihovna s bohatým muzejním fondem, která je přístupná jak badatelům, tak nejširší veřejnosti.

V těchto dnech si můžete prohlédnout například interaktivní výstavu věnovanou automatické kresbě. Tu obohacují sami návštěvníci muzea, když pomocí této relaxační a terapeutické technice vytvářejí pozoruhodné obrazy. 

Automatická neboli spontánní kresba je dostupná každému bez ohledu na jeho věk či míru dosud projeveného výtvarného nadání. Ve výstavní místnosti jsou pro Vás připraveny různé výtvarné potřeby, aby si každý mohl zvolit, co mu vyhovuje. Nechybí rovněž jednoduchý návod. 

Muzeum v Blovicích láká na procházku historií

Pokud budete chtít, můžete své dílo vystavit a umístit k němu jmenovku se svým jménem. A tím nejen motivovat ostatní, ale především po dobu trvání výstavy se stát „jedním ze slavných mistrů, jejichž díla jsou vystavována ve slavných světových galeriích“.

Až do konce října můžete vidět také výstavu s názvem „Za císaře pána a jeho rodinu“. Tato regionální výstava mapuje konflikt Velké války v regionu jižního Plzeňska. Na jejím vytvoření se podíleli pracovníci muzea společně se sběrateli a nadšenci z celého regionu, například Klubem vojenské historie posádkové velitelství v Dobřanech a Klubem Vojenské Historie 20 PzD Plzeň.

Muzeum v Blovicích láká na procházku historií

Výstava v sobě spojuje možnost klasické prohlídky autentických zbraní, uniforem i předmětů denní potřeby vojáků první války s interaktivními prvky – návštěvník může vnímat zápach vražedného plynu yperitu či opojnou vůni mandlí v podobě arzenu, nebo se octnout ve válečných zákopech. Atmosféru 1. světové války dokreslí nejrůznější dobové fotografie a dokumenty vybízející například k oslavám narozenin panovníka nebo ke sběru kopřiv, ostružiní a další.

Muzeum v Blovicích láká na procházku historií

Muzeum v Blovicích láká na procházku historií

Pokud se rozhodnete Muzeum jižního Plzeňska navštívit při prohlídce rozhodně nevynechejte Kapli sv. Ondřeje, která je součástí zámku, ve kterém se muzeum nachází. V roce 2004 proběhlo náročné restaurování zdejších nástěnných maleb, vitráží, dřevěných částí a textilních doplňků. Na závěr se na svá místa, zatím jako jediné předměty z původního vybavení, vrátilo všech osm olejomaleb světců od J. V. Hellicha.

Více informací o zámku Hradiště, Muzeu jižního Plzeňska a jeho výstavách najdete na stránkách www.muzeum-blovice.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Personální agentura pomáhá lidem nejen při hledání zaměstnání.
Personální agentura pomáhá lidem nejen při hledání zaměstnání

S vývojem hospodářské situace a situací na trhu práce v České republice rostou nároky na pracovní sílu a vzniká stále větší poptávka po kvalitnějším a...  celý článek

Ochraňte svůj domov proti chladu i lupičům - pomohou kvalitní okna.
Ochraňte svůj domov proti chladu i lupičům - pomohou kvalitní okna

Okna tvoří bohužel často místa s největším únikem tepla v domácnosti, proto je potřeba jejich výběr nepodcenit. Okna se dnes vyrábí z různých materiálů:...  celý článek

Letní SPORTMANIE ovládne Plzeň, začíná 18. srpna
Letní Sportmanie ovládne Plzeň, začíná 18. srpna

Město Plzeň zve na velký atraktivní sportovní projekt pro celé rodiny, Letní SPORTMANIE Plzeň 2017 startuje 18. srpna a potrvá do 27. srpna. Desetidenní akce...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.