Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Muzeum v Blovicích láká na procházku historií

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Máme pro vás tip na zajímavý výlet, který v době prázdnin jistě přijde vhod. A pokud jste zároveň milovníci historie, pak vás Muzeum jižního Plzeňska v Blovicích nadchne dvojnásob.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Muzeum v Blovicích láká na procházku historií | foto: Muzeum jižního Plzeňska v Blovicích, příspěvková organizace

Muzeum jižního Plzeňska v Blovicích sídlí v krásném místním zámku Hradiště, který byl přestavěn v pseudogotickém stylu. Původně na jeho místě stála gotická tvrz, která se později změnila na renesanční zámek se dvěma křídly. Konečnou podobu získalo Hradiště ve druhé polovině 19. století. Muzeum v jeho útrobách sídlí od roku 2000.

Najdete tu bohaté sbírky archeologické, etnografické, umělecko průmyslové,výtvarné a literárněhistorické. Stálé expozice jsou zaměřené na zakladatele muzea Františka Raušara, měšťanstvo, lidovou architekturu, lidový kroj a šlechtický interiér. 

Prohlédnout si můžete také expozice věnovanou vývoji regionu jižního Plzeňska od nejstarších dob po současnost. Celoročně se v muzeu pořádají výstavy ze sbírkového fondu muzea. 

Muzeum v Blovicích láká na procházku historií

Důležité místo má v Muzeu jižního Plzeňska také nově vybudovaná knihovna s bohatým muzejním fondem, která je přístupná jak badatelům, tak nejširší veřejnosti.

V těchto dnech si můžete prohlédnout například interaktivní výstavu věnovanou automatické kresbě. Tu obohacují sami návštěvníci muzea, když pomocí této relaxační a terapeutické technice vytvářejí pozoruhodné obrazy. 

Automatická neboli spontánní kresba je dostupná každému bez ohledu na jeho věk či míru dosud projeveného výtvarného nadání. Ve výstavní místnosti jsou pro Vás připraveny různé výtvarné potřeby, aby si každý mohl zvolit, co mu vyhovuje. Nechybí rovněž jednoduchý návod. 

Muzeum v Blovicích láká na procházku historií

Pokud budete chtít, můžete své dílo vystavit a umístit k němu jmenovku se svým jménem. A tím nejen motivovat ostatní, ale především po dobu trvání výstavy se stát „jedním ze slavných mistrů, jejichž díla jsou vystavována ve slavných světových galeriích“.

Až do konce října můžete vidět také výstavu s názvem „Za císaře pána a jeho rodinu“. Tato regionální výstava mapuje konflikt Velké války v regionu jižního Plzeňska. Na jejím vytvoření se podíleli pracovníci muzea společně se sběrateli a nadšenci z celého regionu, například Klubem vojenské historie posádkové velitelství v Dobřanech a Klubem Vojenské Historie 20 PzD Plzeň.

Muzeum v Blovicích láká na procházku historií

Výstava v sobě spojuje možnost klasické prohlídky autentických zbraní, uniforem i předmětů denní potřeby vojáků první války s interaktivními prvky – návštěvník může vnímat zápach vražedného plynu yperitu či opojnou vůni mandlí v podobě arzenu, nebo se octnout ve válečných zákopech. Atmosféru 1. světové války dokreslí nejrůznější dobové fotografie a dokumenty vybízející například k oslavám narozenin panovníka nebo ke sběru kopřiv, ostružiní a další.

Muzeum v Blovicích láká na procházku historií

Muzeum v Blovicích láká na procházku historií

Pokud se rozhodnete Muzeum jižního Plzeňska navštívit při prohlídce rozhodně nevynechejte Kapli sv. Ondřeje, která je součástí zámku, ve kterém se muzeum nachází. V roce 2004 proběhlo náročné restaurování zdejších nástěnných maleb, vitráží, dřevěných částí a textilních doplňků. Na závěr se na svá místa, zatím jako jediné předměty z původního vybavení, vrátilo všech osm olejomaleb světců od J. V. Hellicha.

Více informací o zámku Hradiště, Muzeu jižního Plzeňska a jeho výstavách najdete na stránkách www.muzeum-blovice.cz.

Autor:

Nejčtenější

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Podlehněte kráse českých stříbrných šperků, které dobyly Japonsko

Kapky rosy na kvítcích třešňových stromů připomíná náhrdelník Pearl Blossom.

„Můžete být nádherná ve třiceti, okouzlující ve čtyřiceti a neodolatelná po zbytek svého života,“ řekla Coco Chanel....

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

I pořízení vozu může být rychlé a jednoduché. Pokud máte vybrané auto, stačí najít toho pravého prodejce a nakonec...

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Další z rubriky

Mezinárodní filmový festival pro děti a mládež JUNIORFEST 2017

Pozvánka na Mezinárodní filmový festival pro děti a mládež JUNIORFEST 2017.

MFF Juniorfest v letošním roce slaví své desáté jubileum. V rámci tohoto výročí přichystali organizátoři festivalu...

Eurosoftware: vyvíjíme pokladní software budoucnosti

EUROSOFTWARE: vyvíjíme pokladní software budoucnosti

Eurosoftware se zabývá vývojem aplikací pro velké mezinárodní obchodní řetězce. Takový software umožňuje...

Kozáčik vyměnil dres za Q7

Kozáčik je dalším z fenomenálních sportovců, kteří podlehli kouzlu vozidla Audi...

Matúš Kozáčik je dalším z fenomenálních sportovců, kteří podlehli kouzlu vozidla Audi Q7. Fotbalový brankář plzeňské...

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.