Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Muzejní noc, jazz a Louis Armstrong. Neskutečná setkání v Muzeu Grévin

Komerční sdělení   12:00aktualizováno  12:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
To nejlepší z jazzových standardů a balad v podání živé hudby pod dohledem legendy všech legend Louise Armstronga. Grévin Praha nabízí u příležitosti Muzejní noci jedinečný kulturní zážitek v sugestivní atmosféře nejzábavnějšího interaktivního voskového muzea v Praze.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Muzejní noc, jazz a Louis Armstrong. Neskutečná setkání v Muzeu Grévin. | foto: Musée Grévin Prague s.r.o.

A navíc - kdo v sobotu 13. června dorazí do Celetné ulice mezi 19. a 23. hodinou, dostane k jedné zakoupené vstupence druhou zdarma.

Unikátní večer podkreslí živá hudba v podání excelentního tria hudebníků: Sáry Bukovské (klavír), Athiny Langosky (zpěv) a Šimona Marka (violoncello). Muzeem Grévin se tak rozezní to nejlepší z jazzu, swingu, soudobé hudby českých i světových autorů a návštěvníky čeká také malý exkurz do filmové hudby.

Muzejní noc, jazz a Louis Armstrong. Neskutečná setkání v Muzeu Grévin.

Na kvalitní umělecké představení dohlédne ten nejpovolanější - americký zpěvák a trumpetista Louis Armstrong, který se při této příležitosti přesune do lobby z druhého patra expozice, kde normálně dělá společnost českým hudebním géniům Bedřichu Smetanovi a Antonínu Dvořákovi.

Muzejní noc, jazz a Louis Armstrong. Neskutečná setkání v Muzeu Grévin.

„Při příležitosti pražské muzejní noci chceme návštěvníkům nabídnout možnost strávit příjemný večer v uvolněné a kulturní atmosféře prosycené kvalitní hudbou a zajímavým zážitkem z prostředí naší expozice. Proto jsme připravili speciální akci - ke vstupence zakoupené mezi devatenáctou a třiadvacátou hodinou obdrží návštěvník druhý lístek zdarma,“ říká Daniela Pedret, ředitelka marketingu a komunikace Muzea Grévin.

Muzejní noc, jazz a Louis Armstrong. Neskutečná setkání v Muzeu Grévin.

Návštěvníci v muzeu Grévin najdou výjimečný zážitek, který zprostředkuje více než 80 největších osobností světové i české kultury, historie a šoubyznysu. Atmosféra muzejní noci pak přímo vybízí k toulkám uličkami staré Prahy, při níž hosté narazí na Franze Kafku, Jana Husa, Karla IV. Nebo na Rabiho Löwa se svým hliněným parťákem Golemem. 

Ve staropražské kavárně tráví čas Švejk společně s Bohumilem Hrabalem a Karlem Čapkem, mozartovské divadelní prostředí zase nabízí setkání s Milošem Formanem, Lucii Bílou nebo Gérardem Depardieu.

Muzejní noc, jazz a Louis Armstrong. Neskutečná setkání v Muzeu Grévin.

Muzeum Grévin v Praze

Nejzábavnější interaktivní muzeum voskových figurín Muzeum Grévin bylo otevřeno v květnu 2014 v pražské Celetné ulici. Je pobočkou slavného pařížského muzea voskových figurín Musée Grévin a nabízí unikátní kolekci více než 80 voskových figurín nejvýznamnějších českých i světových osobností. 

Ve třech patrech v okouzlující atmosféře na ploše 3000 metrů čtverečních na návštěvníky čekají například Karel Gott, Lucie Bílá, Karel IV., Václav Havel, Marylin Monroe, Brad Pitt, Barack Obama, ale také Krteček nebo Spejbl a Hurvínek. Interiér úchvatného muzea, který navrhl francouzský designér Julien Bertevas, nabízí kromě voskových figurín i skvělou zábavu, interaktivní hry a multimediální prezentace. 

O vytvoření působivé atmosféry se zde stará čtyři sta světel. Všechny figuríny jsou vyrobeny ve špičkové kvalitě a hosté mají možnost si na ně sáhnout nebo se s nimi vyfotit. Kvalitě odpovídá také cena celého projektu, která dosáhla částky 10 milionů eur (asi 280 milionů korun). Muzeum Grévin si Prahu vybralo ke své světové expanzi jako první město po Paříži a Montrealu. Od května 2014 do dubna 2015 jej navštívilo již 100 000 lidí.

Musée Grévin

Do původně soukromého muzea založeného v roce 1882 investoval na počátku velké prostředky podnikatel Thomas Gabriel, který mimo jiné financoval rovněž stavbu Eifellovy věže a divadla Theâtre des Champs-Elysées. V muzeu se za více než 130 let jeho existence vyměnila řada majitelů. 

V současné době je součástí společnosti Compagnie des Alpes (CDA), která je významným evropským hráčem v oblasti zábavy. Do jejího portfolia patří 15 zábavních parků ve Francii, Nizozemsku, Belgii a Německu a také jedenáct hlavních francouzských lyžařských středisek (mimo jiné Tignes, Val d’Isere, Les Arcs, La Plagne, Les Menuires, Les 2 Alpes, Méribel, Chamonix), kromě nichž má společnost také podíly v lyžařských střediscích ve Švýcarsku, Belgii a Anglii.

 

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Společnost Pražská plynárenská se od června zařadila mezi společnosti, které se nebojí využívat nové technologie a svým...

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Se začátkem školního roku vyvstává ve většině rodin se školáky otázka kapesného. Měly by děti dostávat svoje peníze,...

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Na Třeboňsku je přibližně 500 rybníků, které tvoří geniálně důmyslný systém propojený desítkami kilometrů vodních...

Střední Čechy zvou i na cizokrajná zvířata. Jejich maskotem je pratur

Střední Čechy zvou i na cizokrajná zvířata. Jejich maskotem je pratur

Objevte svět zvířat ve středních Čechách. Středočeský kraj je plný domácích, divokých, exotických, ale i pravěkých...

Další z rubriky

Kosmetický veletrh WORLD OF BEAUTY & SPA zve do světa krásy a harmonie

Vítězky

Podzimní trendy v účesech, líčení, módě i inspiraci pro nadcházející společenskou sezonu, zážitky ze soutěží, přehlídek...

Nové trendy pro renovace dřevěných podlah vás okouzlí a inspirují

Nové trendy pro renovace dřevěných podlah vás okouzlí a inspirují

Vdechněte své původní podlaze nový život! Dřevěné podlahy využívají jedinečné vlastnosti tohoto přírodního materiálu....

Dřevěné podlahy QUICK.STEP PARQUET jsou krásné a odolné

Dřevěné podlahy QUICK.STEP PARQUET jsou krásné a odolné

Dopřejte svému domovu kvalitní dřevěné třívrstvé podlahy QUICK.STEP PARQUET z masivního dřeva, které jsou optimálně...

Najdete na iDNES.cz