Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Může být pracovní obuv kvalitní a komfortní? Není to luxus?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Pracovní, profesní nebo ochranná obuv vás bude v zaměstnání doprovázet doslova na každém kroku a po celou pracovní dobu. Chcete se soustředit na práci, nebo nadávat na pracovní boty?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Kvalitní a komfortní pracovní obuv. | foto: PÍCHA Safety, s.r.o.

Pracovní obuv by měla splňovat specifické požadavky pracovních činností a zároveň splňovat vysoké nároky kladené na komfort. Také zajímavý design a módní trendy mají stále narůstající vliv na výběr pracovní obuvi. Velká část zákazníků a zejména firmy však považují za základní hledisko cenu.

True

Ano, může být laciná, ale bude z nekvalitních materiálů, špatně konstrukčně řešená a zdravotně závadná. O takové obuvi se mezi obchodníky říká, že je "vykradená". Je prokázáno, že existuje přímá úměra mezi kvalitní, pohodlnou obuví a výkonností zaměstnance.

Opravdu kvalitní a plně vybavená pracovní obuv nemůže být ve skutečnosti levná. Zařazují-li výrobci obuv do "Ekonomické varianty" potom tím myslí obvykle optimální kompromis mezi kvalitou a cenou, nikoliv, že je laciná.

Dalším důvodem proč nemůže být opravdu kvalitní pracovní obuv laciná je skutečnost, že výroba pracovní a ochranné obuvi je zásadně ovlivněna příslušnými normami a předpisy, které musí splňovat (na rozdíl od ostatních typů ze segmentu obuvi).

Pracovní boty Bennon

Jak si vybrat pracovní obuv?

Při výběru obuvi je důležité vědět, k čemu bude tato sloužit, jaká je její očekávaná životnost a kdo ji bude nosit. Do horkých provozů, chladíren, vnitřních montážních elektrotechnických hal, do nemocnice, do kuchyně - tam všude se uplatní zcela odlišný typ pracovní či ochranné obuvi.

Důraz na pohodlnou a plně funkční pracovní obuv nutí výrobce zohledňovat i doposud opomíjené parametry bot, jako například různou šířku nohou, potřebu zvýšeného pohodlí řešenou různými výstelkami, bandážemi, funkčními membránami apod.

Provoz v hutích, potravinářství, lékařství, čisté provozy, elektrotechnické provozy apod. vyžadují většinou zcela odlišné typy pracovní obuvi či ochranné obuvi, společná je však snaha výrobců obuvi nejen o jejich plnou funkčnost a pohodlnost, ale stále více důrazu je kladeno i na design a celkový "dojem", který zaměstnanec - reprezentant firmy v pracovní obuvi udělá.

Řada předních výrobců obuvi dokonce zohledňuje hmotnost či odlišné typy nohou jejich budoucích nositelů, což při stále dokonalejší funkčnosti (např. odvod potu, měkké gelové polstrování) přináší pracovní obuv, o níž zaměstnanec "ani neví" a není nijak limitován v podávání požadovaného pracovního výkonu.

Základní parametry obuvi, jako je například protiskluznost, odolnost proti propíchnutí, odolnost proti chladu či naopak horku, nejsou dnes již jediným hlediskem při výběru pracovní a ochranné obuvi, ale stále více je tato obuv vybírána a porovnávána s obuví trekkingovou, sportovní či pro běžné nošení. Přesto, a nebo právě proto, je dnes pracovní obuv v mnoha aspektech ve svém vývoji dál, než tyto s nimi porovnávané typy obuvi.

Jak si vybrat pracovní obuv?
Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Plynová tepelná čerpadla Robur: inovativní řešení s vysokou účinností

Plynová tepelná čerpadla Robur: inovativní řešení s vysokou účinností

Tepelná plynová čerpadla se obecně vyznačují velmi vysokou účinností, což je charakteristickým rysem také plynových...

Internetové bankovnictví v KB je zásadně jednodušší

Internetové bankovnictví v KB je zásadně jednodušší

Pokud uslyšíte slovo banka, pravděpodobně si jako první vybavíte „kamennou“ pobočku své banky. Přitom mnohem častěji, v...

Firmy se připravují na Průmysl 4.0, musí myslet na budoucnost

Výrobní proces budou kontrolovat tisíce senzorů, IT infrastruktura se musí...

Továrna plná robotů a automatických senzorů, které v každém okamžiku sledují výrobek a ihned hlásí jakékoliv odchylky....

Najdete na iDNES.cz