Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Může být pracovní obuv kvalitní a komfortní? Není to luxus?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Pracovní, profesní nebo ochranná obuv vás bude v zaměstnání doprovázet doslova na každém kroku a po celou pracovní dobu. Chcete se soustředit na práci, nebo nadávat na pracovní boty?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Kvalitní a komfortní pracovní obuv. | foto: PÍCHA Safety, s.r.o.

Pracovní obuv by měla splňovat specifické požadavky pracovních činností a zároveň splňovat vysoké nároky kladené na komfort. Také zajímavý design a módní trendy mají stále narůstající vliv na výběr pracovní obuvi. Velká část zákazníků a zejména firmy však považují za základní hledisko cenu.

True

Ano, může být laciná, ale bude z nekvalitních materiálů, špatně konstrukčně řešená a zdravotně závadná. O takové obuvi se mezi obchodníky říká, že je "vykradená". Je prokázáno, že existuje přímá úměra mezi kvalitní, pohodlnou obuví a výkonností zaměstnance.

Opravdu kvalitní a plně vybavená pracovní obuv nemůže být ve skutečnosti levná. Zařazují-li výrobci obuv do "Ekonomické varianty" potom tím myslí obvykle optimální kompromis mezi kvalitou a cenou, nikoliv, že je laciná.

Dalším důvodem proč nemůže být opravdu kvalitní pracovní obuv laciná je skutečnost, že výroba pracovní a ochranné obuvi je zásadně ovlivněna příslušnými normami a předpisy, které musí splňovat (na rozdíl od ostatních typů ze segmentu obuvi).

Pracovní boty Bennon

Jak si vybrat pracovní obuv?

Při výběru obuvi je důležité vědět, k čemu bude tato sloužit, jaká je její očekávaná životnost a kdo ji bude nosit. Do horkých provozů, chladíren, vnitřních montážních elektrotechnických hal, do nemocnice, do kuchyně - tam všude se uplatní zcela odlišný typ pracovní či ochranné obuvi.

Důraz na pohodlnou a plně funkční pracovní obuv nutí výrobce zohledňovat i doposud opomíjené parametry bot, jako například různou šířku nohou, potřebu zvýšeného pohodlí řešenou různými výstelkami, bandážemi, funkčními membránami apod.

Provoz v hutích, potravinářství, lékařství, čisté provozy, elektrotechnické provozy apod. vyžadují většinou zcela odlišné typy pracovní obuvi či ochranné obuvi, společná je však snaha výrobců obuvi nejen o jejich plnou funkčnost a pohodlnost, ale stále více důrazu je kladeno i na design a celkový "dojem", který zaměstnanec - reprezentant firmy v pracovní obuvi udělá.

Řada předních výrobců obuvi dokonce zohledňuje hmotnost či odlišné typy nohou jejich budoucích nositelů, což při stále dokonalejší funkčnosti (např. odvod potu, měkké gelové polstrování) přináší pracovní obuv, o níž zaměstnanec "ani neví" a není nijak limitován v podávání požadovaného pracovního výkonu.

Základní parametry obuvi, jako je například protiskluznost, odolnost proti propíchnutí, odolnost proti chladu či naopak horku, nejsou dnes již jediným hlediskem při výběru pracovní a ochranné obuvi, ale stále více je tato obuv vybírána a porovnávána s obuví trekkingovou, sportovní či pro běžné nošení. Přesto, a nebo právě proto, je dnes pracovní obuv v mnoha aspektech ve svém vývoji dál, než tyto s nimi porovnávané typy obuvi.

Jak si vybrat pracovní obuv?
Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Imitace betonu® přináší jedinečný, moderně nadčasový vzhled

Imitace betonu v showroomu společnosti Lionstone

Moderní minimalistické stěrky imitující betonovou plochu se již delší dobu drží na pomyslném Olympu oblíbenosti povrchů...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Panasonic LUMIX GX800: pro špičkové 4K fotky a videa na sociálních sítě

Panasonic LUMIX GX800: pro špičkové 4K fotky a videa na sociálních sítě.

Stylová kompaktní bezzrcadlovka LUMIX GX800 upoutá pozornost stylovým designem, speciálními funkcemi pro selfíčka,...

Obraz jako v hollywoodském filmovém studiu

Obraz jako v hollywoodském filmovém studiu.

Televizory osazené panely OLED nabízejí v současnosti nejvyspělejší zobrazovací technologie. Panasonic EZ950 uspokojí i...

Jsme součástí kybernetického bojiště, žádný web se útoku nevyhne

Český internet je součástí velkého kybernetického bojiště a žádný web se válce...

Představa hackerů jako mladých kluků, kteří se snaží prolomit obranu tajných vládních institucí, aby odhalili pravdu,...

Najdete na iDNES.cz