Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

MUDr. Pilka z Aesthevita: Plastika břicha je trend u mužů i žen

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Je tu plavková sezona. Jenže pro mnohé je to spíše trauma, trápí se totiž nevzhledným velkým břichem - a to i přesto, že radikálně zhubli. Muži mají často komplexy z převislé kůže po zhubnutí, ženy pak z bříška po porodu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Plastiku břichu vyhledávají často i muži | foto: Klinika plastické chirurgie Aesthevita

„Často k nám přicházejí klientky a klienti s převislou kůží, navíc v některých partiích se jim nedaří zhubnout a to i přesto, že si hlídají jídelníček a pravidelně cvičí,“ říká MUDr. Ján Pilka, chirurg z kliniky plastické chirurgie a estetické medicíny Aesthevita.

Plastiku břichu vyhledávají často i muži

Plastiku břicha vyhledávají často ženy po porodu Foto:Klinika plastické chirurgie Aesthevita


Ženy po porodu jsou častými klientkami

„Často k nám na plastiku břicha chodí ženy, které mají za sebou třeba jeden – dva porody. Chtějí vypadat dobře, ale komplexy z bříška působí hodně na jejich psychiku, proto se rozhodnou pro abdominoplastiku,“ míní MUDr. Ján Pilka, který se zabývá plastickou chirurgií přes 10 let.

Nejen ženy, ale i muži řeší problém nadbytečného tuku a povislé kůže v oblasti břicha.

Na plastiku břicha chodí i muži

U nich bývá nejčastějším důvodem velká redukce hmotnosti. I muži se chtějí cítit a vypadat dobře. Plastika břicha patří mezi nejčastější plastické operace u mužů, dalšími oblíbenými zákroky je operace očních víček a liposukce.

Kdy pomůže liposukce a kdy už je potřeba plastika břicha?

Ano i liposukce, již dávno není výsadou pouze žen.

Plastiku břichu vyhledávají často i muži

Liposukce BodyTite je stále více oblíbená Foto:Klinika plastické chirurgie Aesthevita

Aby liposukce (odsátí tuku) zajistila dobrý estetický výsledek, je důležité, aby klient neměl nadbytek kůže a zároveň byla dostatečně elastická. V dnešní době plastická chirurgie nabízí řadu technik liposukce. Od klasických, přes vibrační, ultrazvukové až po jednu z nejnovějších, a tou je radiofrekvenční liposukce BodyTite.

Výhoda radiofrekvenční liposukce BodyTite spočívá v šetrném a rovnoměrném odsávání, což snižuje riziko vzniku nerovností a zkracuje dobu rekonvalescence.

Více o liposukci BodyTite najdete zde

Co je mezi tím? Miniabdominoplastika

V některých případech je pro dobrý estetický efekt liposukce kombinována s radikálnějším výkonem, tzv. miniabdominoplastikou.

„Tuto kombinaci chirurg doporučí v případě, že je nadbytek kůže pouze v podbřišku, přičemž v oblasti nad pupíkem kůže povolená není, ale je zde jen zvýšené množství tukové tkáně,“ konstatuje MUDr. Ján Pilka z kliniky plastické chirurgie Aesthevita.

Miniabdominoplastika je prováděna v oblasti podbřišku a odstraňuje se při ní kožní nadbytek. Miniabdominoplastiku lze také provádět jako samostatný zákrok.

Plastiku břichu vyhledávají často i muži

Plastiku vyhledávají muži po radikálním zhubnutí Foto:Klinika Aesthevita


Co je to abdominoplastika?

Při velkém nadbytku kůže i podkožního tuku nebo při rozestupu přímých břišních svalů je nutné přistoupit k radikálnímu řešení – k plastice břicha neboli abdominoplastice.

Jedná se o rozsáhlou operaci, která se provádí v celkové anestezii a trvá přibližně dvě až tři hodiny. Při abdominoplastice plastický chirurg odstraní nejen podkožní část, ale i nadbytek kůže z oblasti pod a nad pupkem.

Řez je veden v podbřišku a okolo pupku, ten se obřízne, kůže se natáhne směrem dolů, přebytek odstraní a na závěr chirurg pupek umístí (vyšije) do správné polohy.

V případě, že je rozestoupené břišního svalstvo, je zároveň provedeno jeho sešití k sobě. I abdominoplastika bývá často kombinována s liposukcí. Při ní chirurg odsaje tuková ložiska v přilehlých oblastech, aby byl estetický efekt co nejlepší.

Výhody abdominoplastiky

Velkou výhodou abdominoplastiky je, že v jedné operaci můžete vyřešit několik problémů najednou.

Zbavíte se:

  • převislé kůže
  • nadbytečného tuku
  • rozestupu přímých břišních svalů.

Po plastice břicha je velmi důležité vyhnout se výkyvům váhy.

Podle slov MUDr. Jány Pilky abdominoplastika dokáže „zmenšit“ obvod až o dvě konfekční velikosti.

Jaká rizika s sebou nese abdominoplastika

  • Serom nebo hematom (nahromaděná tekutina nebo krev v podkoží) bývá nejčastěji důsledkem nedodržení klidového režimu po operaci. Pokud je menšího rozsahu, tekutina či krev se sama vstřebá. V případě většího rozsahu je nutno ji vypustit.
  • Rozestup okrajů rány - při menším rozsahu se rána zahojí sama, při rozestupu většího rozsahu musí být rána znovu sešít.
  • Při nekróze se jedná oodumření okrsku kůže, obvykle dole v podbřišku. Ohroženější skupinou jsou kuřáci, diabetici, obézní lidé a hypertonici. Rozvoji nekrózy napomáhá i plně vzpřímená poloha po operaci a nedodržení klidového režimu.
  • Porucha citlivosti kůže podbřišku bývá standardním doprovodným jevem, který souvisí s touto operací. V naprosté většině případů se citlivost navrátí do jednoho roku od operace a nepovažuje se za komplikaci.
Plastiku břichu vyhledávají často i muži

MUDr. Ján Pilka, plastický chirurg Foto:Klinika Aesthevita


3 otázky pro MUDr. Jána Pilku z kliniky plastické chirurgie Aesthevita

Kdo nejčastěji chodí na plastiku břicha?
Abdominoplastiku nejčastěji podstupují ženy po porodu, které sice cvičením dokázaly zhubnout a dostat se zpátky na svou váhu, ale zůstala jim povolená kůže na břiše a nebudeme si nic nalhávat – s tou ani pravidelným cvičením nic nezmůžeme. Ani muži nejsou výjimkou. U nich ale důvodem bývá velká redukce hmotnosti.

Když se pro operaci rozhodnu, jaké bych měla udělat kroky? Na co si dát pozor?
V první řadě by operaci měla předcházet konzultace s plastickým chirurgem, který Vám zodpoví všechny Vaše otázky a navrhne to nejlepší a nejefektivnější řešení právě pro Vás. Klientka by měla být pozorná při výběru kliniky. Pokud se rozhodne operaci podstoupit, neměla by hledat podle nejnižší ceny, ale podle toho, jak na ni působí nejen sám plastický chirurg, ale celý tým kliniky a také prostředí.

Plastiku břichu vyhledávají často i muži

Klinika plastické chirurgie Aesthevita Foto: Aesthevita

Kdy abdominoplastiku hradí zdravotní pojišťovna?
Velmi záleží na pojišťovně, co proplatí a co ne. Obecně se dá ale říci, že přispívá na takovou operaci břišní stěny, která se jeví jako řešení rozestupu břišních svalů a nebo břišní kýly. Tyto operace se ovšem nedají srovnat s abdominoplastikou. Například korekce diastázy (rozestupu svalstva) se totiž provádí z vertikálního řezu ve střední čáře, nebo v okolí pupku.

Trápí vás převislá kůže, uvažujete o plastice břicha nebo liposukci?

Objednejte se k MUDr. Jánu Pilkovi na nezávaznou konzultaci na kliniku Aesthevita zde.

Jak se objednat:

telefonicky na čísle +420 777 350 350

e-mailem na info@aesthevita.com

napište přes kontaktní formulář

Autor:
Témata: plastika, porod

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Nepomíjející ozdravná krása dřeva

Nepomíjející ozdravná krása dřeva

Kontakt se dřevem má pozitivní vliv na naše psychické a fyzické zdraví. A nejenom živé, ale i to, které máme doma v...

Alitalia přivítala renomovanou Magnifica class

Létejte s Alitalia z Letiště Václava Havla Praha

V oblasti dálkových letů Alitalia v nedávné době opětovně zavedla značku Magnifica, velmi oceňovanou mezi italskými a...

Vysavač ETA Aqualio splní vaše sny o dokonale čisté domácnosti

Vysavač ETA Aqualio splní vaše sny o dokonale čisté domácnosti

Máte malé děti, je ve vaší rodině alergik nebo musíte vysávat častěji kvůli domácím mazlíčkům? Dokonale čistý domov vám...

Jak na plnější rty? Naučte se je vystínovat

Jak na plnější rty? Naučte se je vystínovat

Arome.cz Přetřít rtěnkou a hotovo? Kdepak, jen se nebojte věnovat líčení svých rtů pár minut navrch a použijte k tomu víc než jen...

Najdete na iDNES.cz