Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mstětice jsou ideálním klubem pro rozvíjení golfových talentů

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Umění hry na zelené ploše trávníku se může proměnit v opravdovou sportovní vášeň. Stačí jenom pravidelně trénovat a pracovat na sobě. Golf Club Mstětice je díky svému zázemí a kvalitnímu hřišti k těmto účelům jako stvořený. V průběhu roku pořádá akademie, soustředění i lákavé turnaje.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Mstětice jsou ideálním klubem pro rozvíjení golfových talentů | foto: GOLF CITY A.S.

Ve Mstěticích letos přes zimu nezaháleli – úpravy, kterými prošlo hřiště, jezírko nebo zavlažovací systém, posunuly areál opět o krůček k dokonalosti a mohou vnést do hry nové zajímavé prvky. V golfovém klubu, který se nachází jen kousek cesty od Prahy, si můžete během letní sezóny zahrát jednorázově nebo vyzkoušet některou z možností golfové výuky.

Mstětice jsou ideálním klubem pro rozvíjení golfových talentů

Hřiště golfového resortu Mstětice

Profesionální prostředí, které jde svou cestou

Terén osmnáctijamkového hřiště je mírně zvlněný a doplňují ho vysoké travní porosty i křoviny. Rozmanitost přidávají také pískové překážky poblíž jamkovišť a dopadových zón. Povrch hřiště je přizpůsobený tak, aby si hru vychutnali úplní začátečníci, ale zároveň dokáže vyhovět náročným požadavkům zkušených golfistů. K areálu je připojený také prostorný tréninkový komplex, který slouží ke zdokonalování techniky.

Pokud toužíte vy nebo vaše děti po rozvinutí herních dovedností, můžete se přihlásit na golfovou akademii. Jedná se o výuku jak pro zájemce z řad veřejnosti, tak pro děti a juniory všech výkonnostních a věkových kategorií. Ve Mstěticích zavedli také zajímavý projekt, kdy mohou trénovat děti i rodiče v jeden čas: „Rodiče, kteří přivezou mladé hráče na trénink, tráví obvykle dlouhé hodiny čekáním. Proto jsme se rozhodli, že v době, kdy děti trénují, nabídneme podobnou organizovanou aktivitu i jejich rodičům,“ říká manažerka golfové akademie Ivana Nováková.

Mstětice jsou ideálním klubem pro rozvíjení golfových talentů

Manažerka golfové akademie Ivana Nováková

Lekce probíhají buď individuálně, nebo ve skupinách - podle toho, co účastníkovi více vyhovuje. Profesionální trenéři a cvičitelé se hráčům věnují každý den v době provozu areálu. Zatímco počty hráčů českého a světového golfu klesají, klub ve Mstěticích je stále plně vytížený.

„V současné době u nás trénuje a hraje více než 100 dětí ve věku od 5 do 16 let. Jdeme vlastní cestou klubového patriotismu a vychováváme vlastní hráče i za cenu pomalejšího pronikání do české dětské a juniorské špičky. S výsledky akademie může být resort a hlavně děti a rodiče spokojení,“ říká Jaroslav Kuracina, manažer Golf Clubu Mstětice.

Začínající hráči se učí respektu a mají skvělou péči

Golfové akademie ale neznamenají jen dobré výsledky a čísla, především u dětí klade výuka důraz na pokoru ke hře a také osobní růst. Začínající hráči se učí brát golf jako životní filozofii, která s sebou přináší tvrdou práci. Tady se ukáže, kdo je ochotný na sobě cíleně pracovat a obětovat volný čas sportu. Hlavním cílem akademií je předat účastníkům základy fair play chování, tedy respekt k trenérům, soupeřům i pravidlům. Hráči jsou vedení také k disciplíně a zvyšování své tělesné zdatnosti. „Je až překvapující jak golf a pravidelné tréninky dokáží děti vychovávat, a to nejen sportovně, ale i společensky. Všem dětem bez rozdílu výkonnosti věnujeme maximální sportovní i lidskou péči, což je základ vztahu hráče ke klubu, sportu a partě, ve které hraje,“ zdůrazňuje Jaroslav Kuracina.

Stejně jako každý rok připravil i letos Golf Club Mstětice program zajímavých akcí, které stojí za to navštívit. Během léta mají mladí hráči i začátečníci možnost zúčastnit se příměstských golfových táborů s výukou angličtiny. Ta ale probíhá formou hry, takže nuda rozhodně nehrozí. Kromě těchto táborů pořádá klub přes prázdniny domácí i zahraniční golfová soustředění pro děti a rodiče. Letošní bude probíhat na Slovensku ve špičkovém golfovém resortu Welten – Báč. Hráči, rodiče a ostatní členové klubu se mohou ve Mstěticích těšit také na společné cyklistické výlety, sportování a hoby běžecké tréninky pro zlepšení fyzické kondice. Využije se při nich velké množství cyklostezek, které jsou v okolí resortu k dispozici.

Jít za svým snem

Cesta od golfových začátků k prvním úspěchům je spletitá a zdlouhavá, ale trenéři ve Mstěticích se mladým hráčům poctivě věnují a podporují je. Co takový trénink vyžaduje? „Je potřeba skloubit šikovnost, píli, zarputilost, ochotu odevzdat všechno a odepřít si spoustu lákadel. Vyrůst z golfové naděje do hráče, který se bude prosazovat v české amatérské špičce a bude mít vyšší ambice, je běh na dlouhou trať. Podle našeho názoru vede cesta k úspěchům jednotlivců přes výkonnostní skupinu hráčů, kterou jsme ve Mstěticích vytvořili a začali s ní koncepčně pracovat,“ vysvětluje Jaroslav Kuracina.

Mstětice jsou ideálním klubem pro rozvíjení golfových talentů

Jaroslav Kuracina, manažer Golf Clubu Mstětice

Kromě golfových tréninků mají vybraní hráči povinnou fyzickou přípravu s profesionálním trenérem, rehabilitaci, rekondici i stanovený počet turnajů, který musí odehrát. Chlapci a dívky trénují dohromady v jednom týmu a společně i hrají, takže je přirozená rivalita žene kupředu. „To je podle nás cesta jak z nich získat maximum a nedojít k syndromu vyhoření a ztráty motivace, který už zmařil mnoho golfových nadějí,“ míní manažer klubu. Mezi takové mladé talenty patří třeba Lucie Váchová, která pilně trénuje a zároveň stíhá i školu. Musela sice opustit své koníčky, protože jí ve výkonnostní skupině přibyly tréninky i turnaje, zato má jeden velký cíl v podobě golfu.„Jsem ve Mstěticích moc spokojená. Všechny tréninky a soustředění jsou dopředu podrobně připravené, víme co máme dělat a na co se budeme s trenérem zaměřovat,“ říká Lucie Váchová.

Svůj prostor dostanou všichni

V loňském roce získal Golf Club Mstětice v anketě portálu GolfParáda 3. místo v kategorii Hřiště roku. Takové ocenění s sebou přináší motivaci i závazek. Je totiž potřeba udržet vyvážený počet turnajů a členů klubu tak, aby si dostatečně zahráli všichni. „Kromě klasických turnajů pořádáme také open turnaje, kde si mohou naši členové zahrát pouze za startovné. A když se u nás koná menší firemní akce, tak to na přístupnost hřiště nemá žádný vliv. Prostě u nás si zahrajete každý den,“ dodává Jaroslav Kuracina.

Mstětice jsou ideálním klubem pro rozvíjení golfových talentů

Mladá golfistka Lucie Váchová

Přijďte si oddechnout na hřiště ve Mstěticích a vyzkoušet hru na zdejším jedinečném povrchu. Účastí na golfové akademii můžete nejen získat správnou techniku, ale také potkat spoustu sympatických lidí. Vaše golfové dobrodružství může začít.

Tři otázky pro Lucii Váchovou

Je jí teprve deset let a už slaví první golfové úspěchy. Rozhodně však nejsou zadarmo, skrývá se za nimi spousta dřiny. Seznamte se s nadanou mstětickou hráčkou, které fandí celá rodina.

Mstětice jsou ideálním klubem pro rozvíjení golfových talentů

Mladá golfistka Lucie Váchová

V poslední době jsi udělala velký výkonnostní posun a pořádně sis vylepšila HCP. Co myslíš, čím to je?
Určitě je to tím, že v akademii pracujeme s trenéry na konkrétních chybách a neskáčeme z jednoho na druhé. V rámci tréninku hodně hrajeme na hřišti a učíme se různé situace. Taky jsem odehrála hodně turnajů. Hodně mi také pomohlo zimní soustředění, které akademie pořádá v Al Hamře. Tam každý den hrajeme 18 jamek a ještě nejméně 3 hodiny trénujeme, chodíme běhat a cvičit, takže je to celkem namáhavé.

Mstětice jsou ideálním klubem pro rozvíjení golfových talentů

Mladá golfistka Lucie Váchová

Kdo je tvým trenérem a jak trénink vypadá?
Mým trenérem je Lukáš Hrouda a manažerkou akademie je Ivanka Nováková, kondičním trenérem je Tomáš Kalík. S Lukášem používáme video, aby mi ukázal, co dělám špatně a na čem musíme ještě pracovat. Ivanka se stará o přípravu tréninků, soustředění, organizuje pro nás turnaje a zajišťuje všechno kolem. S Tomášem trénujeme fyzičku a obratnost.

Mstětice jsou ideálním klubem pro rozvíjení golfových talentů

Manažerka golfové akademie Ivana Nováková

Vloni jsi vyhrála MiniMyš, což je velký úspěch. Jaké si dáváš cíle v letošním roce?
Chtěla bych se ve své kategorii umístit na žebříčku federace do 5. místa a chtěla bych mít single HCP. A abych měla lepší HCP, než tátův kamarád, Martin Knížek.

Autor:
Témata: Mstětice, Slovensko

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Hledáte kvalitní snowboardové nebo skate oblečení? Pak vás určitě potěší, že se brzy v libereckém obchodním domě Brouk...

Další z rubriky

Češi mohou i letos třídit své odpady také na tuzemských sjezdovkách

Na Dolní Moravě a v dalších 4 vybraných areálech mohou lidé třídit své odpady...

Třídění odpadů mají Češi v krvi. Díky tomu se v této disciplíně stále zlepšují – rok od roku třídí víc, lépe a...

Restaurace MMX: Vychutnejte si vynikající pivo přímo v jeho domovině

Vychutnejte si tekuté zlato - pivo MMX

Vyrážíte rádi za poznáváním krás naší země? Zastavte se na svých toulkách v Letech u Dobřichovic, kde na vás čeká...

Centrum služeb PRE v novém

Centrum služeb PRE v novém

Chystáte se řešit vytápění svého bytu, přemýšlíte, který způsob je pro vás nejvýhodnější, zda volit lokální topidla pro...

Najdete na iDNES.cz