Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Mosty se musí umět rychle stavět i bleskově bourat

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Společnost PORR, která patří mezi desítku největších stavebních firem v Česku, umí zbourat most a odklidit suť během jediné noci. Náročná je hlavně první fáze, kdy je třeba vyběhat různá povolení, říká člen představenstva PORR a.s., Ing. Štefan Havlík.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Demolice mostu Jažlovice | foto: PORR

Vaše společnost prý jako první firma v Česku aplikovala metodu demolice mostů a nadjezdů, kdy je celý most v průběhu jediné noci kompletně demontován a odklizen. Je tento způsob technologicky a logisticky náročný? A není vám líto, že jste tímto dali návod a inspiraci i konkurenčním stavebním firmám?
Ano, první akcí tohoto druhu byla demolice mostu U Garáží na Jižní spojce a následně na dálnici D1. Náročnost spočívá především v přípravné fázi. Je třeba vše předem projednat s dotčenými orgány, domluvit kompletní uzávěru komunikace, stanovit objízdné trasy, naplánovat nasazení kapacit jak strojů, tak pracovníků.

Samotná demolice a odklízení pak probíhají již velmi rychle, i díky znalostem našich odborníků a těžké technice, která je k tomu uzpůsobena. Inspirace pro konkurenční firmy to jistě být může. Ostatně tento způsob demolice není novou metodou, běžně se užívá v západní Evropě.

Bereme to i jako ukázku investorům a státním úřadů, že umíme postupovat ekonomicky a efektivně, i když se na začátku zdá proces velmi složitý. Ve finále na inovacích můžeme vydělat všichni – státní investoři, daňoví poplatníci i dobře pracující stavební společnost. Takže věříme, že pro potenciální klienty budeme nadále i díky našemu přístupu k inovativním metodám velice zajímavým partnerem.

Sponzorujete extraligový hokejový tým ve Zlíně. Jakou máte strategii sponzorských a marketingových aktivit?
V oblasti sponzoringu se snažíme zaměřovat především na takové aktivity, které jsou spjaty s naší činností. Jelikož máme ve Zlíně jedno z našich mnoha působišť, rozhodli jsme se angažovat se zde i v oblasti podpory sportu.

Chceme podporovat hlavně prospěšné akce, takže se například pravidelně účastníme charitativního běhu Harfandění, jehož výtěžek je věnován Fondu ohrožených dětí Klokánek.

Nově se budeme podílet také na projektu nadačního fondu Osvojme si stáří, který vznikl i díky společnosti Daramis, jednomu z našich významných obchodních partnerů.

Hračkářství Hamelys v Praze

Hračkářství Hamelys v Praze

Budete rekonstruovat White Garden, secesní dům z roku 1887 v Praze. Je taková zakázka pro Vás běžná? A co všechno obnáší?
S rekonstrukcí takovýchto budov máme z minulosti již mnoho zkušeností. Jako velmi zajímavou zakázku můžeme jmenovat třeba hotel Le Palais. V poslední době jsme se také podíleli na projektu hračkářství Hamleys v městské části Praha 1.

V případě White Garden se jedná o exkluzivní rezidenční projekt. A my jsme připraveni realizovat jej v nejvyšším standardu a kvalitě s citlivým přístupem k rázu budovy a okolí.

Hotel Le Palais

Hotel Le Palais

Ruští investoři prý chtějí kupovat stavební firmy v Česku. Nemůže to ohrozit Vaše plánované akvizice?
S takovouto formou konkurence je třeba vždy počítat. My sázíme na to, že jsme součástí silného a úspěšného koncernu s mezinárodní působností. Tím pádem máme hodně co nabídnout jako spolehlivý partner.

Jsou pro Vaši společnost zajímavější zakázky pro veřejný sektor, nebo pro soukromé zadavatele?
To nelze takto jednoznačně říci. Obojí má svá specifika. Pokud bychom chtěli zobecňovat, pak můžeme konstatovat, že u zakázek pro soukromý sektor máme obvykle možnost lépe uplatnit své know-how, navrhovat optimalizovaná řešení.

Zaměřujete se jen na velké stavby, jako jsou dálnice a developerské projekty, nebo i na menší zakázky v menších městech?
Máme za sebou úspěšnou realizaci mnoha rozsáhlých projektů. Ale samozřejmě byste v našem portfoliu narazili i na zakázky menšího rozsahu. Díky našim zastoupením po celém území jsme schopni realizovat stavby prakticky kdekoli v republice.

Zúčastníte se tendru na úsek čtvrtého železničního koridoru mezi Sudoměřicemi a Voticemi, jehož součástí budou i dva tunely a dvacet mostů a jehož odhadovaná cena se blíží šesti miliardám korun?
Naše společnost se sama nebo ve sdružení s mateřským koncernem PORR zúčastňuje většiny soutěží v oblasti výstavby dálnic a železničních koridorů. Připravujeme se tudíž i na tento tendr.

Během svých cest jsme si všimli, že momentálně cosi stavíte například i v České Lípě. O jakou zakázku se jedná?
Jedná se o propojení ulic Wedrichova a Barvířská, celkově akce obnáší rekonstrukci komunikace v ploše 12.000 m2. Zakázka zahrnuje propojení ulic, nové konstrukční vrstvy vozovky, nové asfaltové povrchy, doplnění odvodnění, veřejné osvětlení, nové chodníky a parkovací stání a obnovu dopravního značení.

Stavba propojení ulic v České Lípě

Stavba propojení ulic v České Lípě

Realizujete všechny zakázky výhradně s vlastními pracovníky a vlastní technikou, nebo si najímáte subdodavatelské firmy?
Většinu zakázek v soukromém sektoru realizujeme v oblasti pozemního stavitelství ve spolupráci s našimi ověřenými subdodavateli, ale nasazujeme samozřejmě i vlastní pracovníky a technické vybavení.

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Olej z řízku do kanalizace nepatří. Přijímají jej sběrné dvory

Olej z řízku do kanalizace nepatří. Přijímají jej sběrné dvory

Co by to bylo za štědrovečerní večeři bez smaženého kapra nebo řízku? Co ale s použitým olejem? Neucpávejte si jím...

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Hledáte kvalitní snowboardové nebo skate oblečení? Pak vás určitě potěší, že se brzy v libereckém obchodním domě Brouk...

El Clásico na vlastní oči. Dokáže Real zastavit rozjetou Barcelonu?

El Clásico na vlastní oči: Dokáže Real zastavit rozjetou Barcelonu?

Zhlédnout ta nejkvalitnější fotbalová utkání je snem nejen mnohých mužů. V minulosti to byl problém, jelikož nebylo...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz