Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Moravskoslezský kraj se letos opět pustí do inovací ve školství

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Zkvalitnění vzdělávání, opravy a zateplení školních budov, modernizace sportovišť i vybavení škol - to všechno se uskutečnilo v loňském roce díky evropským penězům a rozsáhlým investicím krajského úřadu. Letos se školy mohou těšit na další novinky, protože kraj v nich bude aktivně pokračovat.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Tělocvična Slezského gymnázia Opava | foto: MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ

Velké změny, které mají skvělé výsledky

Moravskoslezský kraj má na starosti 183 vzdělávacích institucí a v oblasti školství zaměstnává nejvíce lidí v regionu (téměř 8 tisíc). Proto je nutné věnovat školám náležitou péči v podobě modernizací a lepších podmínek pro výuku. V uplynulém roce se podařilo z krajského rozpočtu vyčlenit přibližně 65 milionů korun, které putovaly na opravy, rekonstrukce a vybavení školních budov. Evropské finance pak pomohly investovat do zateplení 26 školních budov za zhruba 450 milionů korun.

Moravskoslezský kraj se letos opět pustí do inovací ve školství

Otevření tělocvičny v Karviné. Foto: MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ

Hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák říká, že tak velké změny v oblasti školství kraj dosud nepamatuje: „Výše této investice je v celé 15leté historii existence krajů ojedinělá, stejně jako částka 160 milionů korun, za kterou se nám podařilo s pomocí evropských peněz zmodernizovat a vystavět multifunkční sportovní areály u tří gymnázií (Karviná, Opava, Frýdlant nad Ostravicí), které od konce loňského roku slouží žákům školy i veřejnosti.“

Moravskoslezský kraj se letos opět pustí do inovací ve školství

Otevření tělocvičny v Karviné. Foto: MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ

Špičkové zázemí jako motivace pro studenty

Letos se kraj zaměří na opravy a rekonstrukce za 130 milionů korun z vlastního rozpočtu. Opět bude mít k dispozici také významný příspěvek z Evropské unie, který investuje do zateplení řady dalších škol a modernizace školního statku v Opavě. „Studentům a žákům našich školních zařízení se snažíme systematicky zajistit komfortní zázemí s moderním vybavením specializovaných učeben i špičkové vzdělávací programy. Spolupracujeme s vysokými školami i významnými zaměstnavateli v kraji, aby měli naši žáci a studenti motivaci zůstat po ukončení vzdělání v našem regionu,“ vysvětluje hejtman Miroslav Novák.

Moravskoslezský kraj se letos opět pustí do inovací ve školství
Moravskoslezský kraj se letos opět pustí do inovací ve školství
Moravskoslezský kraj se letos opět pustí do inovací ve školství

Otevření nově tělocvičny gymnázia Frýdlant nad Ostravicí. Foto: MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ

Jeho myšlenku potvrzuje loňská podpora školních soutěží, volnočasových projektů a sportovních akcí (například MS v ledním hokeji, Letní olympiády dětí a mládeže ČR, Mistrovství ČR ve stolním tenise vozíčkářů, oceňování nejúspěšnějších žáků středních škol nebo přehlídku Bambifest) ze strany kraje částkou 54 milionů korun. Letos je na tyto aktivity připraveno ještě mnohem více financí. Akce jako Olympijský park Ostrava 2016, ME v krasobruslení 2017 nebo Kontinentální pohár v atletice 2018 podpoří Moravskoslezský kraj 95 miliony korun.

Školní projekty rozvíjejí dovednosti a připravují na budoucí profese

Také v oblasti vzdělávání se každoročně realizují desítky projektů. V loňském roce finišoval třeba ojedinělý dvouletý projekt Nat-Tech, zaměřený na podporu přírodovědného a technického vzdělávání. Zapojily se do něj střední i základní školy a na jeho realizaci plynulo 196 milionů korun z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu. Žáci i pedagogové mohli díky projektu absolvovat odborné technické a přírodovědné kroužky a přednášky, navštívili veletrhy, výstavy, technické i přírodovědné památky. Podle náměstkyně Věry Palkové se tím zintenzivnila spolupráce mezi školami v regionu. „Díky projektu má také 73 učeben v našich školách to nejmodernější vybavení, které umožní žákům získat praktické zkušenosti pro jejich budoucí profese,“ dodává náměstkyně. V letošním roce kraj připravuje mimo jiné i program s názvem Yes, I do, zaměřený na zlepšení znalosti angličtiny žáků, učitelů i lektorů.

Moravskoslezský kraj se letos opět pustí do inovací ve školství
Moravskoslezský kraj se letos opět pustí do inovací ve školství

Tělocvična Slezského gymnázia Opava. Foto: MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ

O kvalitě škol v našem kraji svědčí také úspěchy nadaných žáků. V celostátních i mezinárodních soutěžích s odbornou, vědomostní, sportovní nebo uměleckou tematikou každoročně získávají kolem 200 medailí. Moravskoslezský kraj má tak skvěle našlápnuto k objevování nových talentů, které ho budou na své dráze reprezentovat.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Pás betonových pevností je svědek nedávné minulosti.
Pás betonových pevností je svědek nedávné minulosti

Vojáci, kteří v roce 1938 obývali betonovou pevnost u Darkoviček, měli dokonalý rozhled a přehled. Posuďte sami: Před vámi se rozprostírá Hlučín a Ostravsko....  celý článek

Ostrava - Hrabová, srdce před kostelem
I Ostrava-Hrabová slaví významné výročí od první zmínky

Klenotem ostravského obvodu Hrabová je dřevěný kostel svaté Kateřiny Alexandrijské. Místní lidé jsou na svůj „kostelík“ patřičně hrdi, takže když v roce 2002...  celý článek

Plynule anglicky do jednoho roku.
Plynule anglicky do jednoho roku

V mnoha jazykových školách tráví studenti příliš času nad gramatikou, gramatickými cvičeními či překlady článků. Tím získávají pouze pasivní znalost jazyka. To...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.