Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Moravskoslezský kraj láká zahraniční i české investory

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
Moravskoslezský kraj je atraktivní pro zahraniční i domácí investory. Z deseti nejvýznamnějších investic zprostředkovaných agenturou CzechInvest za rok 2014 v rámci celé ČR čtyři zamířily do Moravskoslezského kraje.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Průmyslová zóna Nošovice | foto: fotografie z fotoarchivu Moravskoslezského kraje

Jde o investice do rozšíření společností Brose CZ, Hyundai Mobis, AL INVEST Břidličná, a. s. a Mölnlycke Health Care ProcedurePark. První dvě firmy dodávají komponenty pro automobilový průmysl, v Břidličné se jedná o firmu produkující výrobky z hliníku a švédská firma Mölnlycke Health Care ProcedurePark vyrábí jednorázový zdravotnický materiál a medicínskou techniku.

Moravskoslezský kraj je tak za rok 2014 počtem zprostředkovaných investičních projektů nejúspěšnější ze všech regionů v ČR. Na prvním místě je Moravskoslezský kraj i v počtu závazku nově vytvořených pracovních míst. Celkem 26 investičních projektů v celkové výši 15,89 miliardy korun v kraji vytvoří 3 851 nových pracovních příležitostí.

Moravskoslezský kraj se ve spolupráci s Agenturou pro regionální rozvoj intenzivně věnuje lákání investorů do kraje. „Poskytujeme investorům, kteří se na nás obrátí, prvotní informace, vyhledáváme a nabízíme volné plochy, kde se mohou investoři zasídlit, zprostředkováváme i jednání s majiteli ploch a realizujeme další aktivity pro investory. Tak, abychom v konečném důsledku podpořili tvorbu pracovních míst a ekonomický rozvoj kraje,“ řekla Petra Chovanioková, ředitelka Agentury pro regionální rozvoj.

Letos se kraj tuto podporu rozhodl ještě zvýraznit a prohloubit a pro stávající i nové investory připravil konferenci GET MORE – Investiční příležitosti v Moravskoslezském kraji, která se koná 3. června v Clarion Congress Hotelu Ostrava. Organizací této významné akce byla pověřena Agentura pro regionální rozvoj. Mezi partnery patří Asental group, CTP, CzechInvest a město Ostrava. Posláním konference je nabídnout Moravskoslezský kraj investorům a zdůraznit, že právě tento region je místo příznivé pro investice a podnikání.

„Konference nabízí širokou platformu informací užitečných nejenom pro investory, ale také pro zástupce moravskoslezských průmyslových lokalit, firem z kraje i pro širokou veřejnost,“ upozorňuje na význam co do rozsahu i zaměření výjimečné akce hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák. Podle něj je investiční konference GET MORE určena všem, kteří se zajímají o investiční prostředí v našem kraji.

„Účastníkům konference například nabízíme možnost vyslechnout si zkušenosti stávajících investorů. Zároveň mohou získat řadu užitečných a přehledných informací o investičních pobídkách, možnostech regenerace brownfields, stejně tak se jim mohou zúčastnit se dvoustranných jednání na témata týkajících se investičních příležitostí v kraji,“ uvádí ředitelka Agentury pro regionální rozvoj Petra Chovanioková.

Obohacením investiční konference je i miniveletrh probíhající paralelně s konferencí ve foyer hotelu, kde se představí zejména vlastníci, kteří nabízejí své průmyslové zóny, rozvojové plochy či brownfieldy potenciálním investorům. Mezi 18 vystavovateli nechybí zástupci statutárních měst Karviná, Frýdek-Místek či Havířov, ale i dalších měst a obcí z Moravskoslezského kraje, kteří rovněž nabízejí volné plochy nejen k podnikání. Na miniveletrhu se prezentují také partneři akce – společnosti Asental Group a CTP, Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest či město Ostrava.

Záštitu investiční konferenci GET MORE − Investiční příležitosti v Moravskoslezském kraji poskytl premiér ČR Bohuslav Sobotka, ministr financí Andrej Babiš, generální ředitel Agentury pro podporu podnikání a investic CzechInvest Karel Kučera, primátor města Ostravy Tomáš Macura i vládní zmocněnec pro Moravskoslezský a Ústecký kraj Jiří Cienciala.

Zdroj: Agentura pro regionální rozvoj, a.s., Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest. 

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Zaměstnanci společnosti DEZA se zapojili do soutěže Do práce na kole.
Zaměstnanci společnosti DEZA se zapojili do soutěže Do práce na kole

Jednatřicet květnových dní bylo ve společnosti DEZA, a.s. ve znamení nemotorových dopravních prostředků. Již třetí rok v řadě vyměnili zaměstnanci společnosti...  celý článek

Moravskoslezský kraj vyhlašuje další kotlíkové dotace.
Moravskoslezský kraj vyhlašuje další kotlíkové dotace

Využijte dotaci až 150 000 Kč a pořiďte si do své domácnosti nový, úsporný kotel. Ušetříte peníze, ochráníte zdraví svých dětí a zlepšíte ovzduší ve svém okolí.  celý článek

Ostrava - Hrabová, srdce před kostelem
I Ostrava-Hrabová slaví významné výročí od první zmínky

Klenotem ostravského obvodu Hrabová je dřevěný kostel svaté Kateřiny Alexandrijské. Místní lidé jsou na svůj „kostelík“ patřičně hrdi, takže když v roce 2002...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.