Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Moravskoslezský kraj láká zahraniční i české investory

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Moravskoslezský kraj je atraktivní pro zahraniční i domácí investory. Z deseti nejvýznamnějších investic zprostředkovaných agenturou CzechInvest za rok 2014 v rámci celé ČR čtyři zamířily do Moravskoslezského kraje.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Průmyslová zóna Nošovice | foto: fotografie z fotoarchivu Moravskoslezského kraje

Jde o investice do rozšíření společností Brose CZ, Hyundai Mobis, AL INVEST Břidličná, a. s. a Mölnlycke Health Care ProcedurePark. První dvě firmy dodávají komponenty pro automobilový průmysl, v Břidličné se jedná o firmu produkující výrobky z hliníku a švédská firma Mölnlycke Health Care ProcedurePark vyrábí jednorázový zdravotnický materiál a medicínskou techniku.

Moravskoslezský kraj je tak za rok 2014 počtem zprostředkovaných investičních projektů nejúspěšnější ze všech regionů v ČR. Na prvním místě je Moravskoslezský kraj i v počtu závazku nově vytvořených pracovních míst. Celkem 26 investičních projektů v celkové výši 15,89 miliardy korun v kraji vytvoří 3 851 nových pracovních příležitostí.

Moravskoslezský kraj se ve spolupráci s Agenturou pro regionální rozvoj intenzivně věnuje lákání investorů do kraje. „Poskytujeme investorům, kteří se na nás obrátí, prvotní informace, vyhledáváme a nabízíme volné plochy, kde se mohou investoři zasídlit, zprostředkováváme i jednání s majiteli ploch a realizujeme další aktivity pro investory. Tak, abychom v konečném důsledku podpořili tvorbu pracovních míst a ekonomický rozvoj kraje,“ řekla Petra Chovanioková, ředitelka Agentury pro regionální rozvoj.

Letos se kraj tuto podporu rozhodl ještě zvýraznit a prohloubit a pro stávající i nové investory připravil konferenci GET MORE – Investiční příležitosti v Moravskoslezském kraji, která se koná 3. června v Clarion Congress Hotelu Ostrava. Organizací této významné akce byla pověřena Agentura pro regionální rozvoj. Mezi partnery patří Asental group, CTP, CzechInvest a město Ostrava. Posláním konference je nabídnout Moravskoslezský kraj investorům a zdůraznit, že právě tento region je místo příznivé pro investice a podnikání.

„Konference nabízí širokou platformu informací užitečných nejenom pro investory, ale také pro zástupce moravskoslezských průmyslových lokalit, firem z kraje i pro širokou veřejnost,“ upozorňuje na význam co do rozsahu i zaměření výjimečné akce hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák. Podle něj je investiční konference GET MORE určena všem, kteří se zajímají o investiční prostředí v našem kraji.

„Účastníkům konference například nabízíme možnost vyslechnout si zkušenosti stávajících investorů. Zároveň mohou získat řadu užitečných a přehledných informací o investičních pobídkách, možnostech regenerace brownfields, stejně tak se jim mohou zúčastnit se dvoustranných jednání na témata týkajících se investičních příležitostí v kraji,“ uvádí ředitelka Agentury pro regionální rozvoj Petra Chovanioková.

Obohacením investiční konference je i miniveletrh probíhající paralelně s konferencí ve foyer hotelu, kde se představí zejména vlastníci, kteří nabízejí své průmyslové zóny, rozvojové plochy či brownfieldy potenciálním investorům. Mezi 18 vystavovateli nechybí zástupci statutárních měst Karviná, Frýdek-Místek či Havířov, ale i dalších měst a obcí z Moravskoslezského kraje, kteří rovněž nabízejí volné plochy nejen k podnikání. Na miniveletrhu se prezentují také partneři akce – společnosti Asental Group a CTP, Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest či město Ostrava.

Záštitu investiční konferenci GET MORE − Investiční příležitosti v Moravskoslezském kraji poskytl premiér ČR Bohuslav Sobotka, ministr financí Andrej Babiš, generální ředitel Agentury pro podporu podnikání a investic CzechInvest Karel Kučera, primátor města Ostravy Tomáš Macura i vládní zmocněnec pro Moravskoslezský a Ústecký kraj Jiří Cienciala.

Zdroj: Agentura pro regionální rozvoj, a.s., Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest. 

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Sledujte šlágr jara Plzeň – Sparta živě na TV Tipsport a vsaďte si

Sledujte šlágr jara Plzeň – Sparta živě na TV Tipsport a vsaďte si

Kdo zvládne lépe šlágr jara? Sázkaři věří spíš Spartě a Plzeň tak bude po dlouhé době v neděli v roli outsidera....

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Keramika Soukup: rodinné impérium zrozené z vize a houževnatosti

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh Keramiky Soukup připomíná „americký sen“. Jejímu majiteli se podařilo vybudovat prosperující podnik navzdory...

Další z rubriky

Máte rádi retro? Přijďte se pobavit i nakoupit do Avion Shopping Parku

Máte rádi retro? Přijďte se pobavit i nakoupit do Avion Shopping Parku

Také si rádi zavzpomínáte, jak jsme se kdysi oblékali, jak jsme bydleli, kam jsme jezdili na dovolenou, v jakých autech...

Vaše karta na nás platí

Vaše karta na nás platí

Zájem o bezhotovostní platby kartou mezi cestujícími Dopravního podniku Ostrava (DPO) roste. Každý měsíc stoupne počet...

Zadarmo budou moci do práce jezdit i zdravotníci

Zadarmo budou moci do práce jezdit i zdravotníci

Moravskoslezský kraj rozšiřuje projekt Zaměstnanecká mobilita, který má zastavit odliv lidí z regionu a pomoci firmám...

Najdete na iDNES.cz