Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Montessori základní škola vyznává vzájemný respekt a buduje osobnosti

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Také chcete pro své děti to nejlepší? Dopřejte jim Montessori základní školu, do které se budou každý den těšit na nové vědomosti získané zábavnou formou, své kamarády různých národností, se kterými mohou přirozeně mluvit i anglicky, a na přátelské učitele, kteří jsou pro ně vzorem.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Montessori základní škola vyznává vzájemný respekt a buduje osobnosti | foto: MATEŘSKÁ ŠKOLA A ZÁKLADNÍ ŠKOLA U VRBIČEK S.R.O.

Přesně takovou je soukromá Montessori základní škola U vrbiček, která v krásné vile se zahradou v příjemném prostředí pražských Hrnčířů učí děti hrou objevovat, zkoumat, přemýšlet a tvořit.

Už od první třídy zde děti každý den díky česko-anlickému vzdělávacímu programu a multikulturnímu prostředí používají ve výuce i v komunikaci se spolužáky cizí jazyk. Naučí se ho tak zcela přirozeně, stejně jako se naučily svůj mateřský. Bilingvní vzdělávání zajišťují český učitel a anglický rodilý mluvčí, děti tak mají prostor se stejnou měrou rozvíjet v obou jazycích a oba přijmout za své.

Montessori škola poskytuje harmonické prostředí, kde z dětí rostou osobnosti

V základní škole U vrbiček není ve třídě mnoho žáků, takže se učitel může individuálně věnovat každému z nich. Děti a učitelé jsou zde partnery, kteří se navzájem respektují. Když děti jen poslouchají příkazy, často ani nechápou, proč to tak musejí dělat, a snižuje se jim sebevědomí.

Montessori základní škola vyznává vzájemný respekt a buduje osobnosti

V Montessori škole U vrbiček se ale k dětem přistupuje s láskou, důvěrou a otevřeností. Učitelé věří, že pochopením a citlivým vedením docílí více než příkazy, zákazy, odměnami a tresty. Vytváří tak pro ně téměř domácí prostředí, ve kterém se mohou vyvíjet v sebevědomé, samostatné, tolerantní a respektující individuální osobnosti.

Místo klasického biflování vzbuzování zájmu o vzdělání a učení se svými zkušenostmi

Základní škola U vrbiček se nesnaží dětem vtlouci do hlavy teorii, ale nechává je, aby svět poznaly vlastní činností a zkoumáním. Tak si toho nejvíce zapamatují. Naučí se také spolupracovat, umět se prosadit i ustoupit, tvořit, improvizovat a myslet v souvislostech. Učitelé používají Montessori pomůcky, příběhy a experimenty.

Montessori základní škola vyznává vzájemný respekt a buduje osobnosti

Děti se zde také učí prací na projektech, které realizují sami nebo v menších skupinkách. Učitelé každého jednotlivce inspirují k činnostem, které jsou konkrétně pro něj vhodné ke zvládnutí vyučované látky. Mohou se tak svým tempem zdokonalovat i v oblastech, pro které nemají takové nadání, jakým oplývají v jiných.

Montessori základní škola vyznává vzájemný respekt a buduje osobnosti

Učitel nevypráví látku před celou třídou dětí sedících znuděně v lavicích, ale pracuje s menšími skupinkami nebo jednotlivými žáky. Téma prezentuje formou propojených projektových celků, které zahrnují učivo z různých předmětů.

Obsah výuky respektuje cíle i náplň danou pro všechny základní školy v České republice, děti z Montessori školy tak po jejím absolvování mohou úspěšně pokračovat ve vzdělání na dalších školách.

V práci se setkáte s kolegy různého věku, tak proč jsou ve škole děti rozřazeni podle data narození? V Montessori základní škole U vrbiček se mladší učí od starších, ti zase rádi přijímají roli vzorů. Dodávají si tak potřebné sebevědomí a učí se trpělivosti i komunikačním schopnostem.

Známky zbytečně stresují, více se děti o svých vědomostech dozví při slovním hodnocení

Také vám vadí školní známkování, které mnohdy vypovídá jen o náladě učitelů či jejich sympatiích k jednotlivým žákům? V Montessori ZŠ U vrbiček se hodnotí slovně. Učitel si s každým žákem popovídá o projektech, na kterých dělal, a zhodnotí, jak mu co šlo a na čem by měl ještě zapracovat. Slovní hodnocení je pro děti mnohem přínosnější než známka v podobě nicneříkajícího čísla.

Montessori základní škola vyznává vzájemný respekt a buduje osobnosti

Při přijímacím řízení na víceleté gymnázium nebo při přestupu na jinou školu je slovní hodnocení samozřejmě převedeno na známky.

Rodiče mohou výuku kdykoliv navštívit a podívat se, jak se jejich děti učí. O jejich práci mají přehled z portfolií, pracovních deníků i konzultací s učiteli.

Více informací o Montessori ZŠ U vrbiček a Montessori školce a jesle Vrbičky najdete na www.uvrbicek.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Chcete mít zahradu před zimou uklizenou stejně dobře jako obývací pokoj v neděli odpoledne? Poradíme vám, jak si s tím...

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Se začátkem školního roku vyvstává ve většině rodin se školáky otázka kapesného. Měly by děti dostávat svoje peníze,...

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Tipsport extraliga se už zase blíží! 14 týmů, 52 kol, 364 zápasů v základní části a elektrizující bitvy v play off....

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Na Třeboňsku je přibližně 500 rybníků, které tvoří geniálně důmyslný systém propojený desítkami kilometrů vodních...

Další z rubriky

Střepy přináší štěstí! Z vytříděných do kontejneru se raduje i příroda

Střepy přináší štěstí! Z vytříděných do kontejneru se raduje i příroda!

Sklenice od majonéz, kečupů, marinád, lahve od vína, nepotřebné nebo rozbité zavařovačky… V každé domácnosti se jich...

Youtubeři v Central Kladno

Youtubeři v Central Kladno

Originální rozloučení s prázdninami a zahájení nového školního roku připravuje na pondělí 3. září 2018 od 10.00 hodin...

Firma ČSAD Střední Čechy uvedla do provozu další nové autobusy

Firma ČSAD Střední Čechy uvedla do provozu další nové autobusy

V dubnu tohoto roku nahradilo v ČSAD Střední Čechy deset nových celonízkopodlažních autobusů IVECO Urbanway v provedení...

Najdete na iDNES.cz