Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Montessori základní škola vyznává vzájemný respekt a buduje osobnosti

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Také chcete pro své děti to nejlepší? Dopřejte jim Montessori základní školu, do které se budou každý den těšit na nové vědomosti získané zábavnou formou, své kamarády různých národností, se kterými mohou přirozeně mluvit i anglicky, a na přátelské učitele, kteří jsou pro ně vzorem.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Montessori základní škola vyznává vzájemný respekt a buduje osobnosti | foto: MATEŘSKÁ ŠKOLA A ZÁKLADNÍ ŠKOLA U VRBIČEK S.R.O.

Přesně takovou je soukromá Montessori základní škola U vrbiček, která v krásné vile se zahradou v příjemném prostředí pražských Hrnčířů učí děti hrou objevovat, zkoumat, přemýšlet a tvořit.

Už od první třídy zde děti každý den díky česko-anlickému vzdělávacímu programu a multikulturnímu prostředí používají ve výuce i v komunikaci se spolužáky cizí jazyk. Naučí se ho tak zcela přirozeně, stejně jako se naučily svůj mateřský. Bilingvní vzdělávání zajišťují český učitel a anglický rodilý mluvčí, děti tak mají prostor se stejnou měrou rozvíjet v obou jazycích a oba přijmout za své.

Montessori škola poskytuje harmonické prostředí, kde z dětí rostou osobnosti

V základní škole U vrbiček není ve třídě mnoho žáků, takže se učitel může individuálně věnovat každému z nich. Děti a učitelé jsou zde partnery, kteří se navzájem respektují. Když děti jen poslouchají příkazy, často ani nechápou, proč to tak musejí dělat, a snižuje se jim sebevědomí.

Montessori základní škola vyznává vzájemný respekt a buduje osobnosti

V Montessori škole U vrbiček se ale k dětem přistupuje s láskou, důvěrou a otevřeností. Učitelé věří, že pochopením a citlivým vedením docílí více než příkazy, zákazy, odměnami a tresty. Vytváří tak pro ně téměř domácí prostředí, ve kterém se mohou vyvíjet v sebevědomé, samostatné, tolerantní a respektující individuální osobnosti.

Místo klasického biflování vzbuzování zájmu o vzdělání a učení se svými zkušenostmi

Základní škola U vrbiček se nesnaží dětem vtlouci do hlavy teorii, ale nechává je, aby svět poznaly vlastní činností a zkoumáním. Tak si toho nejvíce zapamatují. Naučí se také spolupracovat, umět se prosadit i ustoupit, tvořit, improvizovat a myslet v souvislostech. Učitelé používají Montessori pomůcky, příběhy a experimenty.

Montessori základní škola vyznává vzájemný respekt a buduje osobnosti

Děti se zde také učí prací na projektech, které realizují sami nebo v menších skupinkách. Učitelé každého jednotlivce inspirují k činnostem, které jsou konkrétně pro něj vhodné ke zvládnutí vyučované látky. Mohou se tak svým tempem zdokonalovat i v oblastech, pro které nemají takové nadání, jakým oplývají v jiných.

Montessori základní škola vyznává vzájemný respekt a buduje osobnosti

Učitel nevypráví látku před celou třídou dětí sedících znuděně v lavicích, ale pracuje s menšími skupinkami nebo jednotlivými žáky. Téma prezentuje formou propojených projektových celků, které zahrnují učivo z různých předmětů.

Obsah výuky respektuje cíle i náplň danou pro všechny základní školy v České republice, děti z Montessori školy tak po jejím absolvování mohou úspěšně pokračovat ve vzdělání na dalších školách.

V práci se setkáte s kolegy různého věku, tak proč jsou ve škole děti rozřazeni podle data narození? V Montessori základní škole U vrbiček se mladší učí od starších, ti zase rádi přijímají roli vzorů. Dodávají si tak potřebné sebevědomí a učí se trpělivosti i komunikačním schopnostem.

Známky zbytečně stresují, více se děti o svých vědomostech dozví při slovním hodnocení

Také vám vadí školní známkování, které mnohdy vypovídá jen o náladě učitelů či jejich sympatiích k jednotlivým žákům? V Montessori ZŠ U vrbiček se hodnotí slovně. Učitel si s každým žákem popovídá o projektech, na kterých dělal, a zhodnotí, jak mu co šlo a na čem by měl ještě zapracovat. Slovní hodnocení je pro děti mnohem přínosnější než známka v podobě nicneříkajícího čísla.

Montessori základní škola vyznává vzájemný respekt a buduje osobnosti

Při přijímacím řízení na víceleté gymnázium nebo při přestupu na jinou školu je slovní hodnocení samozřejmě převedeno na známky.

Rodiče mohou výuku kdykoliv navštívit a podívat se, jak se jejich děti učí. O jejich práci mají přehled z portfolií, pracovních deníků i konzultací s učiteli.

Více informací o Montessori ZŠ U vrbiček a Montessori školce a jesle Vrbičky najdete na www.uvrbicek.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Soutěž o Hyundai TUCSON s plnou nádrží na víkend dle Vašeho výběru.
Soutěž o Hyundai TUCSON s plnou nádrží na víkend dle vašeho výběru

Tradičně dvakrát za rok pořádá Hyundai Centrum Praha oblíbenou a hojně navštěvovanou akci Dny otevřených dveří a ty nejbližší připadají na 8. a 9. září....  celý článek

Pizza šneci se slaninou Schneider Selection jsou perfektní svačinkou do školy.
Pizza šneci se slaninou Schneider Selection jsou perfektní svačinkou do školy

Nevíte, co svým ratolestem připravit do školy jako vydatnou svačinku? Nechte se inspirovat! Máme pro vás rychlý recept na pizza šneky s použitím lahůdkové...  celý článek

Čistou přírodou s čistou stopou.
Čistou přírodou s čistou stopou

Svěžest, čistý vzduch, svoboda, zdroj energie a krásy, která se jen tak neokouká. Takové je čarovné kouzlo přírody, kterému jen málokdo z nás odolá. A právě...  celý článek

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.