Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Monitoring embryí vám zvýší šanci dočkat se miminka

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Není žádnou novinkou, že neplodnost se stává strašákem moderní doby. V České republice má problémy s otěhotněním 15 až 25 procent párů. Po určité době neúspěšného snažení o potomka se většina z nich uchýlí k metodě asistované reprodukce.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Monitoring embryí vám zvýší šanci dočkat se miminka! Transparentnost IVF | foto: Prague Fertility Centrum

Díky přelomovým objevům v tomto oboru se šance na šťastný konec stále zvyšují. Jedním z takových zásadních pokroků je metoda monitoringu vývoje embryí, jejímž autorem je MVDr. Daniel Hlinka, PhD., embryolog soukromé kliniky pro léčbu neplodnosti Prague Fertility Centre.

"Jedná se o kamerový systém v inkubátoru, který pořizuje záznam prvních dnů vývoje embrya. Ten je převeden do počítače a po jeho shlédnutí tak máme informace o tom, co se s embryem za 3 až 5 dny událo. A to vše bez jakékoliv manipulace a narušování prostředí embryí během in-vitro kultivace. Tyto záběry potom dokážeme analyzovat," popisuje dr. Hlinka princip své metody.

PV monitor

Smyslem monitoringu je odhalení poruch dělení buněk embrya, které umožňuje eliminaci embryí s výskytem chromozomálních abnormalit a snížení výskytu časných potratů. Poruchy dělení buněk embrya vedou k nerovnoměrnému rozdělení chromozómů do embryonálních buněk a jsou nejčastější příčinou časných potratů.

"Pro zvýšení šance na otěhotnění je důležité vědět, s kým máme co do činění a kultivovat embrya jen do té doby, než poznáme, které je nejlepší. A abychom mohli vybrat nejlepší embryo, potřebujeme mít objektivní ukazatele již od začátku, protože čím dříve dochází k poruchám embryonálního dělení, tím horší následky to na embryo jako celek má, vysvětluje dr. Hlinka. 

"Díky této metodě tedy víme již první, maximálně druhý den, které embryo jaké je. Přesné měření fází buněčného cyklu nám také poskytuje informace o rizicích vzniku chromozomálních odchylek. Samozřejmě hovořím o genetických anomáliích, které vznikají v průběhu embryonálního vývoje," pokračuje dr. Hlinka.

Dělení buněk - abnormál. embryo

V Prague Fertility Centre je navíc léčba absolutně transparentní. Léčeným párům je umožněno sledovat vývoj embryí na dálku díky elektronicky zasílaným snímkům. A efektivita metody monitoringu je evidentní.

"Výsledky posledních výzkumů ukazují na menší než 6 % výskyt časných potratů po transferu monitorovaných embryí. Tato čísla znamenají v léčbě neplodnosti pomocí mimotělního oplodnění významný posun a jsou důkazem toho, že metoda výrazně zvyšuje ženám šanci otěhotnět a donosit dítě," podotýká dr. Hlinka.

Dělení buněk - normální embryo

Medicínské pokrokové metody však nejsou samospasitelné, dr. Hlinka zdůrazňuje, že výraznou, avšak mnohdy podceňovanou, roli v celém procesu léčby hraje psychika.

"Rozhodli jsme se vytvořit centrum s individuálním přístupem. Páry akceptují, že léčba není stoprocentně úspěšná, že je finančně náročná, ale nejsou schopni akceptovat neosobní přístup. Stres léčbu negativně ovlivňuje a u nás v Prague Fertility Centre se maximálně snažíme, abychom páry stresu provázejícího léčbu zbavili. Zároveň chceme dát naději pacientům, kterým se i po mnoha opakovaných pokusech nedaří otěhotnět a mají tendenci situaci vzdát," dodává.

Kompletní informace najdete na www.pragueivf.cz.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Aleně pomohl Fond na podporu rodičů samoživitelů v nouzi

Aleně pomohl Fond na podporu rodičů samoživitelů v nouzi.

Psal se květen 2014. Budou to brzy tři roky, ale paní Alena nikdy nezapomene na chvíli, kdy stála mezi dveřmi a...

Silvestr netradičně. 60 Pražanů oslavilo půlnoc v autě

Bára Boheme s manželem na silvestrovské Bolywood párty v Praze

Při každoročních oslavách příchodu nového roku se po Praze zvýší počet lidí, kteří využívají různé individuální osobní...

Nenechte si ujít pobyty v Chorvatsku se zábavným programem

Nenechte si ujít pobyty v Chorvatsku se zábavným programem.

Užijte si s celou svou rodinou senzační prázdniny nebo se vypravte na výhodné zájezdy pro seniory. Jadran nabízí vyžití...

Najdete na iDNES.cz