Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Monitoring embryí vám zvýší šanci dočkat se miminka

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Není žádnou novinkou, že neplodnost se stává strašákem moderní doby. V České republice má problémy s otěhotněním 15 až 25 procent párů. Po určité době neúspěšného snažení o potomka se většina z nich uchýlí k metodě asistované reprodukce.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Monitoring embryí vám zvýší šanci dočkat se miminka! Transparentnost IVF | foto: Prague Fertility Centrum

Díky přelomovým objevům v tomto oboru se šance na šťastný konec stále zvyšují. Jedním z takových zásadních pokroků je metoda monitoringu vývoje embryí, jejímž autorem je MVDr. Daniel Hlinka, PhD., embryolog soukromé kliniky pro léčbu neplodnosti Prague Fertility Centre.

"Jedná se o kamerový systém v inkubátoru, který pořizuje záznam prvních dnů vývoje embrya. Ten je převeden do počítače a po jeho shlédnutí tak máme informace o tom, co se s embryem za 3 až 5 dny událo. A to vše bez jakékoliv manipulace a narušování prostředí embryí během in-vitro kultivace. Tyto záběry potom dokážeme analyzovat," popisuje dr. Hlinka princip své metody.

PV monitor

Smyslem monitoringu je odhalení poruch dělení buněk embrya, které umožňuje eliminaci embryí s výskytem chromozomálních abnormalit a snížení výskytu časných potratů. Poruchy dělení buněk embrya vedou k nerovnoměrnému rozdělení chromozómů do embryonálních buněk a jsou nejčastější příčinou časných potratů.

"Pro zvýšení šance na otěhotnění je důležité vědět, s kým máme co do činění a kultivovat embrya jen do té doby, než poznáme, které je nejlepší. A abychom mohli vybrat nejlepší embryo, potřebujeme mít objektivní ukazatele již od začátku, protože čím dříve dochází k poruchám embryonálního dělení, tím horší následky to na embryo jako celek má, vysvětluje dr. Hlinka. 

"Díky této metodě tedy víme již první, maximálně druhý den, které embryo jaké je. Přesné měření fází buněčného cyklu nám také poskytuje informace o rizicích vzniku chromozomálních odchylek. Samozřejmě hovořím o genetických anomáliích, které vznikají v průběhu embryonálního vývoje," pokračuje dr. Hlinka.

Dělení buněk - abnormál. embryo

V Prague Fertility Centre je navíc léčba absolutně transparentní. Léčeným párům je umožněno sledovat vývoj embryí na dálku díky elektronicky zasílaným snímkům. A efektivita metody monitoringu je evidentní.

"Výsledky posledních výzkumů ukazují na menší než 6 % výskyt časných potratů po transferu monitorovaných embryí. Tato čísla znamenají v léčbě neplodnosti pomocí mimotělního oplodnění významný posun a jsou důkazem toho, že metoda výrazně zvyšuje ženám šanci otěhotnět a donosit dítě," podotýká dr. Hlinka.

Dělení buněk - normální embryo

Medicínské pokrokové metody však nejsou samospasitelné, dr. Hlinka zdůrazňuje, že výraznou, avšak mnohdy podceňovanou, roli v celém procesu léčby hraje psychika.

"Rozhodli jsme se vytvořit centrum s individuálním přístupem. Páry akceptují, že léčba není stoprocentně úspěšná, že je finančně náročná, ale nejsou schopni akceptovat neosobní přístup. Stres léčbu negativně ovlivňuje a u nás v Prague Fertility Centre se maximálně snažíme, abychom páry stresu provázejícího léčbu zbavili. Zároveň chceme dát naději pacientům, kterým se i po mnoha opakovaných pokusech nedaří otěhotnět a mají tendenci situaci vzdát," dodává.

Kompletní informace najdete na www.pragueivf.cz.

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Balená voda od Pražských vodovodů a kanalizací dobývá metropoli

šéf projektu balené vody PVK Miroslav Vavroušek se starostou Městské části...

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) nabízejí unikátní zdroj náhradního zásobování – balenou vodu v sáčcích. Obsahuje...

Další z rubriky

Přehraj to: stahování a sledování online nebylo nikdy jednodušší

Přehraj to: Stahování a sledování online nebylo nikdy jednodušší

Internet nabízí takřka neomezené možnosti zábavy. Jednou z nejoblíbenějších kratochvílí vůbec je sledování videi....

Bazalkové semínko nepatří do truhlíku, ale do jarního drinku

Malé přírodní kuličky ozvláštní váš nápoj, dodají mu novou chuť i konzistenci.

Každý večer stále to stejné, nezapomenout si namočit na zítřejší snídani semínka. Tak tomu je konec. Vyzkoušejte...

Silvestr netradičně. 60 Pražanů oslavilo půlnoc v autě

Bára Boheme s manželem na silvestrovské Bolywood párty v Praze

Při každoročních oslavách příchodu nového roku se po Praze zvýší počet lidí, kteří využívají různé individuální osobní...

Najdete na iDNES.cz