Pořízení rodinného vozu pod kontrolou

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Pořízení rodinného vozu, jeho výběr i následné financování představuje dlouhodobou investici, která by se neměla uspěchat a je třeba ji věnovat dostatečnou pozornost.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Pořízení rodinného vozu pod kontrolou | foto: Volkswagen Financial Services

Ať plánujete pořízení nového nebo ojetého vozu je nutné zvážit kromě ceny také další parametry, jako je počet osob ve voze, ale i možnosti financování.

Jedním z nejdůležitějších atributů při výběru rodinného vozidla, mimo bezpečnost, bývá prostor, a to nejen zavazadlový. Kromě počtu osob, zvažte tedy i vaše záliby a cíle dovolených. Rádi lyžujete a budete potřebovat sbalit celé rodině lyže i s veškerou výbavou, nebo máte raději kempování a vystačíte si se stanem a spacáky? Samozřejmě ještě před samotným výběrem vozu je nutné, mít jasno ve vašich finančních možnostech. Nesoustřeďte se jen na pořizovací cenu – důležitý je servis, pojištění, budoucí prodejní hodnota vozu a celkové náklady na provoz, se kterými souvisí i výběr paliva. 

Benzinové motory jsou vhodnější pro menší porce kilometrů a častější starty, bývají levnější na servis, jsou méně citlivé na horší zacházení. Pokud však přemýšlíte spíše ekologicky, zkuste hybrid, elektromobil nebo vůz na CNG. „Pokud nemáte jasnou představu o rodinném voze, stačí využít tzv. online konfigurátory, které vám pomohou s detaily. Během chvilky získáte přehledné informace o vozidle, včetně výbavy, motoru a ceny, případně i výši měsíční splátky,“ radí Lukáš Cankař z Volkswagen Financial Services.

Před pořízením rodinného vozu

  1. Myslete na to, kolik lidí budete v autě vozit.
  2. Vezměte v potaz i vaše záliby a cíle dovolených.
  3. Zvažte váš rodinný rozpočet a možnosti značkového financování.
  4. Podívejte se i po jiných značkách, netrvejte na vaší oblíbené.
  5. Ptejte se po akčních nabídkách, můžete tak ušetřit.
  6. Jednotlivé nabídky prodejců srovnávejte.
  7. Pokud si nejste jisti, zkuste online konfigurátory.
  8. Ptejte se na spolehlivost a ceny běžných oprav a údržby.
  9. Myslete na výbavu vozu a možnosti vypnutí airbagů.
  10. Ojetý rodinný vůz vybírejte u certifikovaných prodejců.

Prostor auta

Jednou z prvních důležitých otázek, jak jsme již naznačili, je počet dětí. Máte-li jen jedno dítě, můžete vybírat prakticky ze všech vozů od sedanů přes liftbacky až po hatchbacky střední třídy. Záleží však na vašich preferencích a především finančních možnostech. 

U rodin se dvěma dětmi je situace trochu odlišná, zde je zapotřebí alespoň vůz v úpravě kombi, a to kvůli prostoru. Pro rodiny s více dětmi a pro ty, které hledají větší auto než je kombi, je ideální volbou také víceúčelové auto označováno jako MPV. Díky velkému zavazadlovému prostoru a variabilitě interiéru, kdy můžete sedadla vyjmout, sklápět či posouvat, jste schopni převézt i třeba kola, kočárek apod.

Model vozuCena vozuMěsíční splátka s pojištěním
CombiŠKODA Fabia Combi Style 1.0 TSI 70 kW365 400 Kč4 497 Kč

Volkswagen Golf Variant Maraton Edition 1.0 TSI 85kW546 900 Kč6 309 Kč
Hatchback
SEAT Ibiza Style 1.0 TSI 70kW371 900 Kč3 944 Kč

ŠKODA Octavia Ambition 1.5 TSI 110 kW541 700 Kč6 430 Kč
MPVVolkswagen Touran Maraton Edition 1.5 TSI 110kW 656 900 Kč7 645 Kč

SEAT Alhambra Style 2.0 TDI 110 kW 876 900 Kč9 124 Kč
SUVŠKODA Karoq  Ambition 1.5 TSI 110 kW595 200 Kč7 033 Kč
AUDI Q2 Design 1.4 TSI 110 kW 784 900 Kč8 753 Kč

Pozn. Vzorové příklady úvěrů na vozy uvedené výše vychází z akčních nabídek Volkswagen Financial Services, ŠKODA Financial Services, SEAT Financial Services a Audi Financial Services, s délkou financování 60 měsíců a počáteční akontací 30 %. 

Poplatky za uzavření a vedení smlouvy 0 Kč. Součástí měsíčních splátek je značkové pojištění obsahující havarijní pojištění, povinné ručení (5% spoluúčast) s uznáním bonusů za bezeškodní průběh dosavadních pojištění (60 měsíců). Tato indikativní nabídka není nabídkou ve smyslu § 1732 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku, a jejím přijetím nevzniká mezi společností ŠkoFIN s.r.o. a druhou stranou závazkový vztah.

Zkuste značkové financování

Při pořizování nového auta je také nutné vědět, v jakých finančních mantinelech se chcete, respektive můžete pohybovat. Čím konkrétnější představu o financování máte, tím lépe. Pokud již znáte svou hranici, a to i s rezervou, na řadu přichází promyslet také zdroj financování – hotovost, spotřebitelský úvěr od banky, úvěr či operativní leasing od leasingové společnosti. 

Mnohým se může zdát, že auto za hotové je nejvýhodnější způsob, protože neplatíte nic navíc. Současně se ale jedná o velmi nákladnou možnost z hlediska rodinného rozpočtu, je tedy důležité uvažovat alespoň o tom, aby rodina neutratila veškeré úspory. Pro úvěr než do banky, se raději vydejte přímo k odborníkům. 

„Značkový úvěr připravuje specializovaná finanční společnost, která má blízký vztah k prodejcům automobilů. Díky této spolupráci je schopna kromě atraktivní úrokové sazby na konkrétní vůz nabídnout i celou řadu benefitů, jako předplacený servis, servisní balíčky, značkové pojištění, příslušenství či jiné bonusy, a to za výhodných podmínek,“ vysvětluje Cankař, a doplňuje: „Oblíbeným se stal také operativní leasing. Jedná se v podstatě o pronájem vozu, který umožnuje zákazníkovi využívat vůz za nízkou měsíční splátku, navíc s možností časté obnovy.“

Partnerem sekce je lídr na českém trhu v oblasti financování Volkswagen Financial Services.

Dakar 2019

Rallye Dakar 2019 probíhá 7. - 17. ledna. Letošní 41. ročník se pořádá výhradně na území Peru. Trasa Rallye Dakar 2019 je rozdělena na 10 etap s celkovou délkou přes 5500 km. Z toho sedm etap se pojede na písku.

Nadcházející etapy:
17. 1. (Pisco - Lima)

Na start letos Dakar přilákal i 26 Čechů. Mezi nimi jsou: Aleš Loprais, Martin Kolomý, Martin Prokop, Martin Macík. Kompletní seznam českých jezdců a přehled etap pro Dakar 2019 najdete zde

Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Obchodování online – vysoké zisky a vysoká rizika, Díl 1.

trading

Uživatelé tradingových platforem mají k dispozici nástroje profesionálních obchodníků s akciemi, ale podceňují často...

Pět vlastností dobrého obchodního zástupce

Pět vlastností dobrého obchodního zástupce

Jak se pozná spolehlivý a důvěryhodný obchodní zástupce bankovních i nebankovních společností? Poradíme vám, na co se...

Další z rubriky

Chcete mít náklady za nově pořízené auto pod kontrolou?

Chcete mít náklady za nově pořízené auto pod kontrolou? Pořiďte si servisní...

Pořiďte si servisní balíček! Koupě nového vozu bývá pro řadu řidičů významným okamžikem a především výdajem, tím to...

Pořízení rodinného vozu pod kontrolou

Pořízení rodinného vozu pod kontrolou

Pořízení rodinného vozu, jeho výběr i následné financování představuje dlouhodobou investici, která by se neměla...

Pravidlo zodpovědného řidiče: bezpečnost a předvídavost není banalita

Pravidlo zodpovědného řidiče: Bezpečnost a předvídavost jako banalita? Ne

Hustý provoz, agresivita řidičů, nedodržování bezpečnostních zásad a spěch přináší na české silnice řadu rizikových...

Najdete na iDNES.cz