Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mohu se koupat bez chlóru? Ano, bazénová chemie GUANICID to umožňuje

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Guanicid je přípravek k ošetření vody v neveřejných bazénech, koupalištích, ale i výřivkách s teplou vodou a to nejdůležitější - bezchlorovou metodou. Bazénová chemie Guanicid je na trhu prodáván již od roku 2009.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Bazénová chemie Guanicid se vyplatí! | foto: M+H, Míča a Harašta

Jak bazénová chemie Guanicid funguje? Bazénová chemie Guanicid je biocid a obsahuje látky, které se naváží na buňky  bakterií, řas, plísní a virů, čímž dojde k jejich zadušení. Rozdíl proti běžně používané chlorové dezinfekci je především v použité biocidní látce.

V případě přípravku Guanicid se jedná o efektivní synergickou směs guanidinu a kvaterní amoniové soli, která vyniká srovnatelnou biocidní účinností jako chlornanový aniont.

Bazénová chemie

Výhodou navíc je ta skutečnost, že bazénová chemie Guanicid nezanechává ve vodě po navázání se na mikroorganismy žádná nebezpečná rezidua, která by byla škodlivá vůči lidské pokožce nebo vyvolávala alergické reakce, tak jako tomu může být v případě tvorby chloraminů po dezinfekci chlorem. Obě složky Guanicidu neovlivňují parametry vody, jsou šetrné vůči lidskému organismu a bazénovým technologiím i v neaktivované fázi, tzn. před navázáním se na mikroorganismy.

A rozhodně musíme zmínit účinnost a tedy užitnou hodnotu Guanicidu při vyšších teplotách vody v létě nebo ve výřivkách, kdy jsou chlornanový aniont anebo peroxid vodíku nestabilní a rozpadají se a rapidně se snižuje jejich desinfekční efekt. Pro úpravu bazénové vody používáme Guanicid spolu s Oxy komplexonem, jehož úkolem je oxydace organických nečistot. 

Bazénová chemie Guanicid se vyplatí! Na co dát při údržbě pozor?

Guanicid

Jeden z našich zákazníků nám nabídl svůj bazén jako propagační ukázku dokonale čisté vody. Používá pouze Guanicid s Oxy komplexonem v doporučeném dávkování a samozřejmě měří, udržuje pH, proplachuje filtr a má bazén zastřešený.

Odměnou za pravidelnou péči je mu nejen voda k závidění, ale i plnější peněženka. Ne každému z  nás se nicméně daří o bazén pravidelně starat a tak se občas setkáme se situací, kdy se voda náhle zamlží a ztratí jiskru. Nejedná se o výjimečnou situaci, spíše do praxe patří a dojde k ní, ať již máme jakoukoli chemii, například po prudkých vytrvalých letních deštích a především v letních horkých dnech, kdy má voda více než 30°C.

V tomto případě je zapotřebí reagovat ihned a zpravidla pomůže úprava pH, vyvločkování koloidních nečistot a jejich odstranění a šoková oxydace. Takto vynucené zásahy náklady trochu prodraží, ale stále ještě mluvíme o běžné údržbě. V případě, že ihned nezareagujeme, budeme překvapeni rychlostí přírodních procesů a zelenou vodou. Těmto mimořádným nákladům na práci a peníze je rozhodně dobré předejít pravidelnou kontrolou.   

Bazénová chemie Guanicid se vyplatí!

bazénová chemie Vodnář

Mezi výčtem použitých přípravků vidíte i chlorové, k jejichž použití lze přistoupit při problémech nebo odjezdu na dovolenou. Přípravek Akce jako rychle rozpustný chlorový granulát je účinnější při odstranění zmatnění vody než přípravky na bázi peroxidu vodíku.

Pokud je spotřebován veškerý volný Guanicid, lze krátkodobě šokově okysličit vodu a nečistoty chlorovým přípravkem a po jeho neutralizaci pak opět přejít na bezchlorovou úpravu. V opačném případě by po reakci chlornanu s guanidinem mohla voda získat žlutozelený nádech a přípravky by ztratily účinnost. 

Bezchlorová bazénová chemie Vodnář vám zaručí opravdovou pohodu létě.

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Balená voda od Pražských vodovodů a kanalizací dobývá metropoli

šéf projektu balené vody PVK Miroslav Vavroušek se starostou Městské části...

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) nabízejí unikátní zdroj náhradního zásobování – balenou vodu v sáčcích. Obsahuje...

Další z rubriky

Dáváme životu více prostoru

Dáváme životu více prostoru

Co les, to unikátní ekosystém. Sídliště milionů symbioticky provázaných živočišných a rostlinných organismů. Od velkých...

Plastové jímky, septiky a nádrže. Kvalita na prvním místě

Nadzemní nádž

Plastové jímky a nádrže čím dál častěji vytlačují dříve používané materiály, neboť v sobě spojují řadu užitečných...

Postavte dřevěný plot s brankou

Postavte dřevěný plot s brankou

Plot nejen chrání majetek a soukromí. Má také dekorativní funkci, dotváří vzhled domu a zahrady. Chcete-li se pustit do...

Najdete na iDNES.cz