Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Modulární výstavba je extrémně rychlá. Nová škola může stát do měsíce

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
V květnu se rozhodne o „přifouknutí“ kapacity základní školy a v září už školáci sedí v nových třídách. Fikce? V případě modulárních staveb ani náhodou. Vždyť jednou z největších výhod skládačkového „kontejnerového“ řešení je právě rychlost výstavby. Kompletně hotovo může být za několik málo týdnů.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

I český pavilon na EXPO je vyrobený z modulů od společnosti KOMA MODULAR | foto: Dušek kuchyněKOMA Modular s.r.o.

Zatímco pro klasickou „mokrou“ stavbu platí rčení o přikládání „cihly k cihle“ a následuje dlouhé čekání na to, až vše vytvrdne, vyschne a celkově si „sedne“, modulární stavby vznikají úplně jinak. Skládají se dohromady jako skládačka. A hotovo je za několik málo týdnů.

Stavba pod střechou = rychlá stavba

Velká část, konkrétně až 90 procent celkové výroby, se odehrává pod střechou. V Česku velmi často v komplexu vizovické firmy KOMA MODULAR, která patří k evropské špičce. Základem budoucí stavby je nosná kostra z pozinkovaného plechu. Na ni jsou připevněné podlahy, stěny, stropy z jednotlivých plošných vrstev, sendvičů. A vzniklé moduly se pak skládají do sebe podle konkrétního architektonického návrhu.

Venku se tak odehrává jen minimum všech prací: práce na základech, které mohou probíhat současně s výrobou modulů, a finální složení budovy. Stavaře nezdržují ani případné výkyvy počasí, velmi častá brzda v případě klasických staveb.

Modulární stavba? Hotovo je za pár týdnů

„Klasická“ hrubá stavba je hotová za zhruba půl roku. Když všechno klape tak, jak má, k zabydlení dochází nejdříve deset měsíců od prvního kopnutí. Modulární výstavba je několikanásobně rychlejší. Zkušenosti stavebníků mluví o tom, že modulární dům zprovozníte o 3⁄4 času rychleji.

Rychlá výstavba pak neznamená jen to, že objekt můžete používat téměř okamžitě. Ale v druhém sledu i výraznou úsporu dalších nákladů, není nutné platit za pronájem a provoz jiného objektu.

Kanceláře v modulech? Není problém. Vyrostou za pár dní a jsou maximálně...

Kanceláře v modulech? Není problém. Vyrostou za pár dní a jsou maximálně variabilní.

Přifouknout školu? Není problém!

Rychlosti modulární výstavby nevyužívají jenom podnikatelé, kteří v poslední době do modulů umisťují své obchody, provozovny, vše od autosalonů po pekárny, ale i další instituce.

Vznikají tak modulární školy a školky jako pružná reakce na babyboom. Malou kapacitu školních tříd takto vyřešili například v Uhříněvsi. V průběhu školních prázdnin tady vystavěli z celkem 36 modulů čtyři nové třídy a k nim i moderní zázemí, včetně bezbariérových toalet pro vozíčkáře. Moduly ve vizovickém areálu vyráběly dva týdny, měsíc pak trvaly práce přímo na pozemku. Hotovo tak bylo během letních prázdnin. V září už děti nastupovaly do nového.

V Benešově vyrostla nízkoenergetická školka. Taktéž z modulů.

V Benešově vyrostla nízkoenergetická školka. Taktéž z modulů.

Během měsíce vyroste a za měsíc zmizí

Modulární stavby se dnes uplatňují i při pořádání velkých sportovních akcí. Pryč jsou doby, kdy zázemím pro sportovce byly chatrné budky a organizátoři měli třeba i v zimě své zázemí v nevytápěných stanech.

Moderní zázemí v designové modulární stavbě s veškerým komfortem může velmi rychle vyrůst, posloužit svému účelu a během pár týdnů zase „zmizet“, zvláště, když je možné si kontejnerové řešení pronajmout, v případě konání delší akce koupit a později prodat.

Takhle vypadá zázemí sportovního areálu v Novém Městě. Pod borovicovou fasádou...

Takhle vypadá zázemí sportovního areálu v Novém Městě. Pod borovicovou fasádou se ukrývají moduly.

Moduly jako humanitární pomoc

Nemocnice, sociální byty, ale i provizorní základní škola, která je odolná proti zemětřesení. Modulární výstavba své místo našla i v místech, která postihla přírodní, nebo jiná katastrofa. Právě tady je rychlost modulární výstavby zásadní, umožňuje co nejrychlejší návrat alespoň ke zdánlivému normálu. Třeba díky možnosti zabydlet se už po pár týdnech zase „ve vlastním“, v bytě vystavěném z modulů.

Vsaďte na kvalitu

Českou jedničkou v modulární výstavbě je společnost KOMA MODULAR sídlící ve Vizovicích, která ročně vyrobí zhruba 2 500 modulů, z nichž drtivá většina putuje do zahraničí. Jako jedna z mála firem vyrábí nosné kostry modulů z pozinkovaného plechu. Díky tomu se výrazně prodlužuje životnost stavby. KOMA MODULAR je registrovaná i jako dodavatel obytných modulů pro UNICEF nebo NATO a v roce 2015 získala titul Firma roku 2015.

Kvalitnějšího dodavatele modulů nenajdete. A to nejen v Česku.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Hledáte kvalitní snowboardové nebo skate oblečení? Pak vás určitě potěší, že se brzy v libereckém obchodním domě Brouk...

Další z rubriky

Pomoc místo slev. Jubilejní rok ve znamení iniciativy {SPOLEČNĚ}

dm oslavila 25 let na českém trhu

Unikátní narozeninová iniciativa {SPOLEČNĚ} podpořila u příležitosti 25. narozenin společnosti dm v roce 2017 celkem...

Podpora růstu vlasů? Skvělé výsledky nabízí aplikace krevní plazmy

Podpora růstu vlasů? Skvělé výsledky nabízí aplikace krevní plazmy

Ošetření krevní plazmou je jedním z mála skutečně účinných, trvalých a cenově dostupných zákroků na podporu růstu...

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Hledáte kvalitní snowboardové nebo skate oblečení? Pak vás určitě potěší, že se brzy v libereckém obchodním domě Brouk...

Najdete na iDNES.cz