Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Moderní rodinné domy šetří peníze. Návrh od architekta dvojnásobně

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Každý, kdo někdy uvažoval o stavbě rodinného domu, řešil kromě koupě pozemku základní otázku, kde a jak pořídit projekt na dům. Prvními kroky v hledání ideálního domova bývá internet a tištěné katalogy typových domů. Z nich si klient udělá představu, co se mu líbí. A v této chvíli by měl na řadu přijít architekt.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Moderní rodinné domy šetří peníze. Návrh od architekta dvojnásobně | foto: MASTER DESIGN

"Většina klientů nás oslovuje ve chvíli, kdy již mají představu o bydlení a potřebují někoho, kdo jejich představám dá konkrétní tvar," říká architektka společnosti Master Design s.r.o. Zuzana Šperlíková.

Architektonický ateliér Master Design s klienty spolupracuje bezplatně již ve fázi výběru pozemku. Nevhodně vybraná parcela totiž značně ztěžuje možnosti a nápady, jak například nejlépe využít sluneční paprsky, kam dům otevřít či kde naopak vytvořit soukromí. Posuzuje se rovněž otázka umístění inženýrských sítí a nejrůznějších regulativ pro dané území.

"Mnoho klientů není obeznámeno s danou legislativou, koupí pozemek na základě pocitu, ale netuší, že za pár let povede kolem dálnice. V tom lepším případě pak budou muset pouze dodržet předepsaný sklon, tvar a barvu střechy, orientaci hřebene, uliční čáru nebo barvu fasády," dodává Zuzana Šperlíková.

Každá místnost v domě má jiné nároky na soukromí, světlo a umístění v domě. Tyto zákonitosti architekt při návrhu ctí a společně se subjektivními požadavky a vkusem klienta buduje od prázdného listu papíru jedinečnou podobu nového domu.

Architektonický atelier - rodinné domy

Realizace architektonického ateliéru Master Design najdete na stránkách www.architekti-projektanti.cz

Základní koncepci práce ateliéru Master Design popisuje jeho project manager Michal Janáč

"Náš tým architektů a projektantů je díky různorodému složení schopen navrhnout zděné domy i dřevostavby, nízkoenergetické domy, pasivní domy. Za své peníze dostávají klienti péči a práci celého týmu. Výsledkem jsou proto návrhy a projekty, které jsou zpracovány precizně a chytře. Tyto vložené investice se lidem následně díky našemu know-how rychle vrátí, ať už v energetických úsporách nebo při výstavbě. Každý klient má jiné potřeby a podmínky na parcele, a proto každý náš dům je neopakovatelný originál."

Hitem poslední doby jsou především energeticky úsporné domy. "Stejně jako designér dokáže tvarem ovlivnit spotřebu auta, architekt ovlivňuje tvarem spotřebu domu," vysvětluje projektant Master Design Přemysl Král.

"Pokud se však rozhodnete pro nízkoenergetický nebo pasivní rodinný dům, nezapomínejte na fakt, že počáteční investice budou vyšší a samotné úspory přichází teprve s časem. Toto se týká také projektu rodinného domu. Pečlivě vyřešené detaily a tepelné mosty vám ušetří nejen problémy a více práce při realizaci, ale také pozdější náklady na vytápění. Nesprávným postupem se také jeví šetření na stavebním dozoru, který stejně jako dokumentace pro provedení stavby (DPS) zpočátku znamená jistou investici, ale jako obrana před případnou nepoctivostí stavební firmy vás chrání jako neprůstřelná vesta."

Rodinný dům na okraji sídliště

V těsné blízkosti sídliště a frekventované cesty architekti Master Design navrhli moderní rodinný dům s pultovou střechou. Prioritou návrhu bylo v tomto rušném prostředí vytvořit intimitu klidné zahrady rodinného domu při omezených finančních možnostech.

Architekt navrhl, aby samotný dům sloužil jako clona před sídlištěm a cestou. V kombinaci s krytým stáním na jedné straně a prodlouženou zdí na straně druhé vznikl dům, který jakoby objímá zahradu z exponovaných stran a vytváří pocit bezpečí a intimity. Spodní patro nabízí velkorysý prosluněný prostor denní části domu s orientací na jih a západ a s východem na dvě oddělené terasy. Obě terasy jsou zastřešené a nabízí posezení i při nepříznivém počasí. Horní patro je klidovou zónou s ložnicemi.

Moderní rodinné domy

Rodinný dům ve svahu

Od první chvíle, kdy architekt navštívil parcelu, byl ohromen krásným výhledem na okolí. Parcela je v úbočí vysoko nad údolím a svažuje se směrem k jihu. S příjezdovou cestou ze severu má ideální orientaci ke světovým stranám. Základní myšlenkou bylo využít svahu na parcele.

Dům má dvě patra, která jsou terasovitě odskočena. Pořadí pater je zde chytře otočeno oproti běžným zvyklostem. Horní patro, ve kterém je hlavní vstup do domu od cesty, tvoří denní část s obývacím pokojem, kuchyní a terasou. Z tohoto velkého a vzdušného prostoru vedou schody dolů do spodního patra, které tvoří klidovou zónu s ložnicemi. Tento dům je příkladem originálního přístupu k bydlení při investicích do 3 miliónů korun.

Kvalitní architekt Vás dokáže přesvědčit beze slov skicou. Ne pouze naučenou

Kvalitní architekt Vás dokáže přesvědčit beze slov skicou. Ne pouze naučenou frází.

Rodinný dům s okem

Dům je zasazen do malebného prostředí hor pod masivem Radhoště. Dominantou parcely je právě výhled na tuto horu a tomu byl přizpůsoben od počátku návrh domu. Stavební úřad dal architektům z ateliéru Master Design omezení v podobě sedlové střechy, což bylo také limitujícím faktorem.

Výsledný dům je konstrukčně jednoduchý přízemní bungalov. Investorem byla požadována kromě běžných místností hodně využívaná pracovna. Tuto architekt umístil nad obývací pokoj do výrazného mezonetu. Tím se vytvořil netradiční architektonický prvek. Z pracovny a z obývacího pokoje pod ní je velikými prosklenými plochami výhled na hory a okolní krajinu. Prosklené plochy navíc vytvořily z bílé omítky na fasádě elegantní smyčku.

Architektonický atelier - rodinný dům
Autor:

Nejčtenější

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Nátěr fasády: proč je tradiční údržba v běžných případech výhodnější?

Fasáda

Fasáda, která ztratila původní barvu nebo má dokonce poničenou strukturu, vyžaduje nový nátěr. Poslední dobou se však...

Péče o bazén ve velkém horku. Pouze chemie nestačí

Péče o bazén ve velkém horku: Pouze chemie nestačí

Teploty venku v podstatě každým dnem atakují třicítku, a tak se frekvence koupání ve vlastním bazénu rapidně zvýšila....

MOLO Lipno Resort: výjimečná architektura a bydlení ve vysokém stylu

MOLO Lipno Resort – výjimečná architektura a bydlení ve vysokém stylu

V srdci Lipna nad Vltavou vzniká pro nejnáročnější klientelu nový luxusní projekt – MOLO Lipno Resort se 79...

Najdete na iDNES.cz