Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Moderní rodinné domy šetří peníze. Návrh od architekta dvojnásobně

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Každý, kdo někdy uvažoval o stavbě rodinného domu, řešil kromě koupě pozemku základní otázku, kde a jak pořídit projekt na dům. Prvními kroky v hledání ideálního domova bývá internet a tištěné katalogy typových domů. Z nich si klient udělá představu, co se mu líbí. A v této chvíli by měl na řadu přijít architekt.

Moderní rodinné domy šetří peníze. Návrh od architekta dvojnásobně | foto: MASTER DESIGN

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

"Většina klientů nás oslovuje ve chvíli, kdy již mají představu o bydlení a potřebují někoho, kdo jejich představám dá konkrétní tvar," říká architektka společnosti Master Design s.r.o. Zuzana Šperlíková.

Architektonický ateliér Master Design s klienty spolupracuje bezplatně již ve fázi výběru pozemku. Nevhodně vybraná parcela totiž značně ztěžuje možnosti a nápady, jak například nejlépe využít sluneční paprsky, kam dům otevřít či kde naopak vytvořit soukromí. Posuzuje se rovněž otázka umístění inženýrských sítí a nejrůznějších regulativ pro dané území.

"Mnoho klientů není obeznámeno s danou legislativou, koupí pozemek na základě pocitu, ale netuší, že za pár let povede kolem dálnice. V tom lepším případě pak budou muset pouze dodržet předepsaný sklon, tvar a barvu střechy, orientaci hřebene, uliční čáru nebo barvu fasády," dodává Zuzana Šperlíková.

Každá místnost v domě má jiné nároky na soukromí, světlo a umístění v domě. Tyto zákonitosti architekt při návrhu ctí a společně se subjektivními požadavky a vkusem klienta buduje od prázdného listu papíru jedinečnou podobu nového domu.

Architektonický atelier - rodinné domy

Realizace architektonického ateliéru Master Design najdete na stránkách www.architekti-projektanti.cz

Základní koncepci práce ateliéru Master Design popisuje jeho project manager Michal Janáč

"Náš tým architektů a projektantů je díky různorodému složení schopen navrhnout zděné domy i dřevostavby, nízkoenergetické domy, pasivní domy. Za své peníze dostávají klienti péči a práci celého týmu. Výsledkem jsou proto návrhy a projekty, které jsou zpracovány precizně a chytře. Tyto vložené investice se lidem následně díky našemu know-how rychle vrátí, ať už v energetických úsporách nebo při výstavbě. Každý klient má jiné potřeby a podmínky na parcele, a proto každý náš dům je neopakovatelný originál."

Hitem poslední doby jsou především energeticky úsporné domy. "Stejně jako designér dokáže tvarem ovlivnit spotřebu auta, architekt ovlivňuje tvarem spotřebu domu," vysvětluje projektant Master Design Přemysl Král.

"Pokud se však rozhodnete pro nízkoenergetický nebo pasivní rodinný dům, nezapomínejte na fakt, že počáteční investice budou vyšší a samotné úspory přichází teprve s časem. Toto se týká také projektu rodinného domu. Pečlivě vyřešené detaily a tepelné mosty vám ušetří nejen problémy a více práce při realizaci, ale také pozdější náklady na vytápění. Nesprávným postupem se také jeví šetření na stavebním dozoru, který stejně jako dokumentace pro provedení stavby (DPS) zpočátku znamená jistou investici, ale jako obrana před případnou nepoctivostí stavební firmy vás chrání jako neprůstřelná vesta."

Rodinný dům na okraji sídliště

V těsné blízkosti sídliště a frekventované cesty architekti Master Design navrhli moderní rodinný dům s pultovou střechou. Prioritou návrhu bylo v tomto rušném prostředí vytvořit intimitu klidné zahrady rodinného domu při omezených finančních možnostech.

Architekt navrhl, aby samotný dům sloužil jako clona před sídlištěm a cestou. V kombinaci s krytým stáním na jedné straně a prodlouženou zdí na straně druhé vznikl dům, který jakoby objímá zahradu z exponovaných stran a vytváří pocit bezpečí a intimity. Spodní patro nabízí velkorysý prosluněný prostor denní části domu s orientací na jih a západ a s východem na dvě oddělené terasy. Obě terasy jsou zastřešené a nabízí posezení i při nepříznivém počasí. Horní patro je klidovou zónou s ložnicemi.

Moderní rodinné domy

Rodinný dům ve svahu

Od první chvíle, kdy architekt navštívil parcelu, byl ohromen krásným výhledem na okolí. Parcela je v úbočí vysoko nad údolím a svažuje se směrem k jihu. S příjezdovou cestou ze severu má ideální orientaci ke světovým stranám. Základní myšlenkou bylo využít svahu na parcele.

Dům má dvě patra, která jsou terasovitě odskočena. Pořadí pater je zde chytře otočeno oproti běžným zvyklostem. Horní patro, ve kterém je hlavní vstup do domu od cesty, tvoří denní část s obývacím pokojem, kuchyní a terasou. Z tohoto velkého a vzdušného prostoru vedou schody dolů do spodního patra, které tvoří klidovou zónu s ložnicemi. Tento dům je příkladem originálního přístupu k bydlení při investicích do 3 miliónů korun.

Kvalitní architekt Vás dokáže přesvědčit beze slov skicou. Ne pouze naučenou

Kvalitní architekt Vás dokáže přesvědčit beze slov skicou. Ne pouze naučenou frází.

Rodinný dům s okem

Dům je zasazen do malebného prostředí hor pod masivem Radhoště. Dominantou parcely je právě výhled na tuto horu a tomu byl přizpůsoben od počátku návrh domu. Stavební úřad dal architektům z ateliéru Master Design omezení v podobě sedlové střechy, což bylo také limitujícím faktorem.

Výsledný dům je konstrukčně jednoduchý přízemní bungalov. Investorem byla požadována kromě běžných místností hodně využívaná pracovna. Tuto architekt umístil nad obývací pokoj do výrazného mezonetu. Tím se vytvořil netradiční architektonický prvek. Z pracovny a z obývacího pokoje pod ní je velikými prosklenými plochami výhled na hory a okolní krajinu. Prosklené plochy navíc vytvořily z bílé omítky na fasádě elegantní smyčku.

Architektonický atelier - rodinný dům
Autor:

Nejčtenější

Sledujte derby Slavia – Sparta živě na TV Tipsport a vsaďte si.
Sledujte derby Slavia – Sparta živě na TV Tipsport a vsaďte si

Nejvyhecovanější zápas podzimu je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v neděli od 18:00 ve vršovickém Edenu a vy...

Zbavte se pomalých videí na internetu jednou pro vždy. Máme pro vás trik.
Zbavte se pomalých videí na internetu jednou pro vždy. Máme pro vás trik

Dokáží vás při sledování filmů a videí na internetu pořádně vytočit rozostřený obraz a neustálé zasekávání? Zbavte se...

Zastřešení teras CORSO PREMIUM nabízí možnost snadného posuvu, abyste svou...
Jaké zastřešení terasy nebo bazénu zvolit právě pro váš dům?

V dnešní době už není o výrobky nouze. Už nemusíme stát frontu na jeden typ koberce nebo na kroužky na záclony. Dnes...

Nerovnoměrná poslední splátka jako motivace ke koupi nového automobilu
Nerovnoměrná poslední splátka jako motivace ke koupi nového automobilu

Češi kupují auta především za hotové, ovšem nové druhy finančních produktů mají za následek změnu tohoto chování....

Zdeněk Burian - Křováci (1975)
Aukce European Arts nabídne kolekci vzácných obrazů Zdeňka Buriana

V neděli 24. září 2017 se v aukci European Arts bude nabízet mimořádná kolekce vzácných obrazů Zdeňka Buriana.

Další z rubriky

Radiátor TOMTON R3
Radiátory nové generace

Topná sezona je již doslova za dveřmi a vy možná uvažujte, jak ještě na poslední chvíli snížit náklady na topení, které...

Do různých staveb jsou vhodná různá okna.
Podle čeho vybrat nová okna do domu či bytu?

Nepodceňte výběr nových oken do svého domu či bytu. Ze zkušeností odborníků a investorů vyplývá, že před vlastní koupí...

Kotlíkovou dotaci lze využít i na tepelná čerpadla.
Kotlíkovou dotaci lze využít i na tepelná čerpadla

Láká vás využít k vytápění domácnosti vzduch, vodu či teplo ze země? Nemuseli byste už dokupovat dřevo a starat se, zda...

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.