Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Moderní porodnice městské nemocnice v Ostravě se těší velkému zájmu

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Moderní porodnice v ostravské městské nemocnici boří všechny mýty o tom, že ubývá novorozenců. Právě zde totiž počty porodů stoupají. Je to především proto, že Městská nemocnice Ostrava se může pochlubit jednou z nejmodernějších porodnic.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Moderní porodnice městské nemocnice v Ostravě se těší velkému zájmu | foto: Městská nemocnice Ostrava

K špičkovému vybavení se přidává vysoce kvalitní zdravotní péče, široká nabídka předporodních kurzů nebo možnost využití relaxační vany i přítomnost otce u porodu zdarma.

Porodnice městské nemocnice v Ostravě umožňuje zavádět nejnovější trendy. Tým lékařů zde vede zkušený primář MUDr. Marek Ožana. "Máme špičkový personál," uvádí primář Ožana.

"I díky tomu mohou pacientky u nás využít i služeb specializovaných ambulancí jako je poradna pro riziková těhotenství, onkogynekologická poradna a další. Využíváme maximálně všech svých schopností i možností, které naše moderní porodnice nabízí, abychom splnili náš společný cíl. A tím je spokojená maminka," zdůraznil doktor Ožana.

Seznamte se se svou porodnicí

Moderní porodnice městské nemocnice v Ostravě

Kompletní rekonstrukcí za bezmála padesát milionů korun prošla porodnice Městské nemocnice Ostrava v roce 2011. Jaké prostředí, služby i nadstandardní nabídky tato moderní porodnice nabízí, si mohou všichni budoucí rodiče prohlédnout každý čtvrtek od 13. hodin. Budoucí rodiče se na těchto prohlídkách dozvědí všechny potřebné a důležité informace týkající se porodu. Porodní asistentky rády zodpoví na všechny případné dotazy.

"Důležité je, že se zde budoucí maminky také seznámí s personálem a jeho přístupem, a mohou si tak být naprosto jisté, že se jim naše moderní porodnice bude věnovat s maximální péčí a zájmem," sdělila staniční sestra porodního sálu Bc. Renata Dobranská.

Moderní porodnice v Ostravě vás naučí správně zacházet s miminkem

Dva nové minikurzy nabízí zdejší odborný personál budoucím rodičkám v rámci kurzů předporodní přípravy. První z nich maminky naučí správné manipulaci s novorozencem, druhý se zabývá takzvanými baby masážemi. Zavedení těchto dvou minikurzů je dalším z mnoha kroků, kterými "fifejdská" moderní porodnice vychází vstříc nastávajícím rodičům. Každý připraví budoucí maminky na péči o miminko.

"Minikurzy jsou vhodné zejména pro prvorodičky, zaregistrovat se však mohou třeba i několikanásobní rodiče," upřesnila Dobranská.

Moderní porodnice městské nemocnice v Ostravě

Otec za účast při porodu neplatí

Další krok, který vedl ke zvýšení komfortu rodiček, bylo zrušení poplatku za přítomnost otce u spontánního porodu. Neochudit tatínky o tento úžasný okamžik je tak dalším nadstandardem, který moderní porodnice v Ostravě nabízí budoucím rodičům, kteří se rozhodnou přivést na svět své dítě právě zde.

"V rámci hygienických opatření si doprovod koupí pouze jednorázové oblečení, které brání vzniku infekci," vysvětlila staniční sestra Dobranská.

Moderní porodnice městské nemocnice v Ostravě

Pouze moderní porodnice v Ostravě nabízí zdarma relax ve speciální vaně

Pouze v porodnici Městské nemocnice Ostrava mohou rodičky v první porodní fázi zcela zdarma využívat jeden z nadstandardů, kterým je speciální relaxační vana s automatickou regulací teploty vody. Ta je v České republice zcela ojedinělá. Relaxační vana je součástí nedávno zrekonstruovaného porodního traktu, který se tak řadí mezi nejmodernější porodnická zařízení.

"Nejedná se přímo o porod do vody, vanu mohou využít rodičky v první porodní fázi neboli v takzvané otevírací době. Relaxace v teplé vodě vede ke snížení bolesti, lépe zajišťuje kontinuální průběh porodu a příznivě působí na kladné emocionální prožití porodu, což má následně blahodárný vliv na samotné děťátko," objasnila výhody relaxační vany moderní porodnice Dobranská.

speciální relaxační vana  - Moderní porodnice městské nemocnice v Ostravě

Primář porodnice ostravské městské nemocnice MUDr. Marek Ožana. Foto: Petr Žižka

Rozšiřujeme nabídku nadstandardních pokojů

Oddělení Gynekologie a porodnictví Městské nemocnice Ostrava má 62 lůžek pro dospělé a 30 novorozeneckých lůžek. Na oddělení šestinedělí jsou k dispozici dva kompletně zrekonstruované nadstandardní pokoje, další dva jsou pak umístěny v části oddělení, které je určeno pro pacientky po gynekologických operacích, ale nejsou obsazeny, lze je využít pro maminky a novorozence.

Nadstandardní pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, lednicí, televizorem a Wi-Fi připojením. "Vzhledem k velkému zájmu maminek se do budoucna počítá se zřízením a dovybavením dalšího nadstandardního pokoje. Počítáme také s postupnou modernizací poporodního oddělení. Rodiče, kteří využijí služeb moderní porodnice Městské nemocnice Ostrava, tak určitě nebudou litovat," slíbil primář oddělení MUDr. Marek Ožana.

nadstandardní pokoje - Moderní porodnice městské nemocnice v Ostravě

Že se to primáři Ožanovi a jeho týmu daří, potvrzují pravidelné průzkumy spokojenosti mezi pacientkami a potvrdila to také paní Ludmila, maminka prvního dítěte Moravskoslezského kraje roku 2012, které se rovněž narodilo ve "fifejdské" porodnici.

"Všechny tři své děti jsem rodila v porodnici městské nemocnice a ani na chvíli jsem neuvažovala, že bych šla někam jinam. Vím, jací jsou zde profesionálové a nyní navíc i velmi pěkné moderní prostředí. Věřím, že moderní porodnice Městské nemocnice Ostrava uspokojí všechny budoucí maminky," uvedla paní Ludmila.

www.mnof.cz

Městská nemocnice Ostrava  logo

 

Autor:

Nejčtenější

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Nový život bez kil navíc

Ke konci programu Cambridge Weight Plan se účastnice sešly při focení s...

Přihlásily se do výzvy s programem Cambridge Weight Plan a začaly nový život. Tři odvážné ženy díky podpoře výživových...

Kmenové buňky přinášejí revoluci v léčbě ztráty vlasů.

Kmenové buňky přinášejí revoluci v léčbě ztráty vlasů.

Na český trh dorazila zcela nová terapie ztráty vlasů i estetických problémů. Renomovaná pražská klinika Mediestetik v...

Originálním dárkem jsou adrenalinové a letní zážitky

Originálním dárkem jsou adrenalinové a letní zážitky

Věnujte úžasný dárek, na který se jen tak nezapomene! Komu uděláte radost? Adrenalinové nebo letní zážitky můžete...

Najdete na iDNES.cz