Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Moderní porodnice městské nemocnice v Ostravě se těší velkému zájmu

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Moderní porodnice v ostravské městské nemocnici boří všechny mýty o tom, že ubývá novorozenců. Právě zde totiž počty porodů stoupají. Je to především proto, že Městská nemocnice Ostrava se může pochlubit jednou z nejmodernějších porodnic.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Moderní porodnice městské nemocnice v Ostravě se těší velkému zájmu | foto: Městská nemocnice Ostrava

K špičkovému vybavení se přidává vysoce kvalitní zdravotní péče, široká nabídka předporodních kurzů nebo možnost využití relaxační vany i přítomnost otce u porodu zdarma.

Porodnice městské nemocnice v Ostravě umožňuje zavádět nejnovější trendy. Tým lékařů zde vede zkušený primář MUDr. Marek Ožana. "Máme špičkový personál," uvádí primář Ožana.

"I díky tomu mohou pacientky u nás využít i služeb specializovaných ambulancí jako je poradna pro riziková těhotenství, onkogynekologická poradna a další. Využíváme maximálně všech svých schopností i možností, které naše moderní porodnice nabízí, abychom splnili náš společný cíl. A tím je spokojená maminka," zdůraznil doktor Ožana.

Seznamte se se svou porodnicí

Moderní porodnice městské nemocnice v Ostravě

Kompletní rekonstrukcí za bezmála padesát milionů korun prošla porodnice Městské nemocnice Ostrava v roce 2011. Jaké prostředí, služby i nadstandardní nabídky tato moderní porodnice nabízí, si mohou všichni budoucí rodiče prohlédnout každý čtvrtek od 13. hodin. Budoucí rodiče se na těchto prohlídkách dozvědí všechny potřebné a důležité informace týkající se porodu. Porodní asistentky rády zodpoví na všechny případné dotazy.

"Důležité je, že se zde budoucí maminky také seznámí s personálem a jeho přístupem, a mohou si tak být naprosto jisté, že se jim naše moderní porodnice bude věnovat s maximální péčí a zájmem," sdělila staniční sestra porodního sálu Bc. Renata Dobranská.

Moderní porodnice v Ostravě vás naučí správně zacházet s miminkem

Dva nové minikurzy nabízí zdejší odborný personál budoucím rodičkám v rámci kurzů předporodní přípravy. První z nich maminky naučí správné manipulaci s novorozencem, druhý se zabývá takzvanými baby masážemi. Zavedení těchto dvou minikurzů je dalším z mnoha kroků, kterými "fifejdská" moderní porodnice vychází vstříc nastávajícím rodičům. Každý připraví budoucí maminky na péči o miminko.

"Minikurzy jsou vhodné zejména pro prvorodičky, zaregistrovat se však mohou třeba i několikanásobní rodiče," upřesnila Dobranská.

Moderní porodnice městské nemocnice v Ostravě

Otec za účast při porodu neplatí

Další krok, který vedl ke zvýšení komfortu rodiček, bylo zrušení poplatku za přítomnost otce u spontánního porodu. Neochudit tatínky o tento úžasný okamžik je tak dalším nadstandardem, který moderní porodnice v Ostravě nabízí budoucím rodičům, kteří se rozhodnou přivést na svět své dítě právě zde.

"V rámci hygienických opatření si doprovod koupí pouze jednorázové oblečení, které brání vzniku infekci," vysvětlila staniční sestra Dobranská.

Moderní porodnice městské nemocnice v Ostravě

Pouze moderní porodnice v Ostravě nabízí zdarma relax ve speciální vaně

Pouze v porodnici Městské nemocnice Ostrava mohou rodičky v první porodní fázi zcela zdarma využívat jeden z nadstandardů, kterým je speciální relaxační vana s automatickou regulací teploty vody. Ta je v České republice zcela ojedinělá. Relaxační vana je součástí nedávno zrekonstruovaného porodního traktu, který se tak řadí mezi nejmodernější porodnická zařízení.

"Nejedná se přímo o porod do vody, vanu mohou využít rodičky v první porodní fázi neboli v takzvané otevírací době. Relaxace v teplé vodě vede ke snížení bolesti, lépe zajišťuje kontinuální průběh porodu a příznivě působí na kladné emocionální prožití porodu, což má následně blahodárný vliv na samotné děťátko," objasnila výhody relaxační vany moderní porodnice Dobranská.

speciální relaxační vana  - Moderní porodnice městské nemocnice v Ostravě

Primář porodnice ostravské městské nemocnice MUDr. Marek Ožana. Foto: Petr Žižka

Rozšiřujeme nabídku nadstandardních pokojů

Oddělení Gynekologie a porodnictví Městské nemocnice Ostrava má 62 lůžek pro dospělé a 30 novorozeneckých lůžek. Na oddělení šestinedělí jsou k dispozici dva kompletně zrekonstruované nadstandardní pokoje, další dva jsou pak umístěny v části oddělení, které je určeno pro pacientky po gynekologických operacích, ale nejsou obsazeny, lze je využít pro maminky a novorozence.

Nadstandardní pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, lednicí, televizorem a Wi-Fi připojením. "Vzhledem k velkému zájmu maminek se do budoucna počítá se zřízením a dovybavením dalšího nadstandardního pokoje. Počítáme také s postupnou modernizací poporodního oddělení. Rodiče, kteří využijí služeb moderní porodnice Městské nemocnice Ostrava, tak určitě nebudou litovat," slíbil primář oddělení MUDr. Marek Ožana.

nadstandardní pokoje - Moderní porodnice městské nemocnice v Ostravě

Že se to primáři Ožanovi a jeho týmu daří, potvrzují pravidelné průzkumy spokojenosti mezi pacientkami a potvrdila to také paní Ludmila, maminka prvního dítěte Moravskoslezského kraje roku 2012, které se rovněž narodilo ve "fifejdské" porodnici.

"Všechny tři své děti jsem rodila v porodnici městské nemocnice a ani na chvíli jsem neuvažovala, že bych šla někam jinam. Vím, jací jsou zde profesionálové a nyní navíc i velmi pěkné moderní prostředí. Věřím, že moderní porodnice Městské nemocnice Ostrava uspokojí všechny budoucí maminky," uvedla paní Ludmila.

www.mnof.cz

Městská nemocnice Ostrava  logo

 

Autor:

Nejčtenější

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů!

Mentor Jan Mühlfeit tvrdí, že v každém z nás se skrývá potenciál a že odhalením svých silných i slabých stránek...

Skupina T.E zahájila výstavbu projektu Bleriot v pražských Kbelích

Skupina T.E zahájila výstavbu projektu Bleriot v pražských Kbelích

V projektu Bleriot v pražských Kbelích skupina T.E postaví do první poloviny roku 2020 více než 150 nových bytů....

Další z rubriky

Užiteční pomocníci, kteří vám pomohou nejen s velikonočními přípravami

Užiteční pomocníci, kteří vám pomohou nejen s velikonočními přípravami

S jarem přichází první letošní období velkého chystání, pečení, vaření a návštěv v souvislosti s Velikonocemi....

Knižní tip: Rodina, třetí kniha úspěšné fantasy série Osm světů

Osm světů

RODINA je třetí kniha úspěšné fantasy série OSM SVĚTŮ, ve které jedna z nejmladších českých spisovatelek Marcela...

Češi mají rekordní zájem o české výrobky

Češi mají rekordní zájem o české výrobky

Velká spotřebitelská soutěž „Střihněte si 3× Škodu Fabia a sto tisíc dalších skvělých cen“, kterou organizoval Státní...

Škola líčení: Stíny podle barvy očí

Škola líčení: Stíny podle barvy očí

Arome.cz Říká se, že každé barvě očí sluší určité odstíny. Kéž by to bylo tak jednoduché. Modroočky, hnědoočky a majitelky očí ze...

Najdete na iDNES.cz