Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Moderní lakování ocelové konstrukce pro montované haly

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Nejmodernější přístup v lakování, to je lakovací kabina, která umožňuje lakovat ocelové dílce sloužící pro montáž ocelových konstrukcí a montovaných administrativních, průmyslových a sportovních hal.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Moderní lakování ocelové konstrukce pro montované haly | foto: MONT-KOVO | Montované haly, ocelové konstrukce

Záměr vybudovat lakovací box představuje pro investora optimální doplnění procesů pro přípravu stavebních konstrukcí, a to o technologii povrchových úprav lakováním. 

Z pohledu umístění zařízení – lakovacího boxu – se jedná o nejvhodnější řešení, které nahrazuje stávající běžnou praxi, pro kterou je typické přemisťování jednotlivých dílů konstrukcí k externímu lakování (což je spojené s přesunem materiálu, dále vyšší náročností na kompletaci dílů a také možností případného dotírání dílů na stavbách či plochách výrobního závodu). 

Zároveň je investice do této varianty lakování nejvýhodnější z pohledu spotřeby energií a vlivů na pracovní i životní prostředí.

Lakování pomocí těchto kabin je nejen ekologické, ale i mnohem rychlejší, a to především díky sušící technice, kterou některé kabiny disponují. Sušící technika pak zajistí kvalitní schnutí nátěrových hmot. Kabiny jsou navíc vybaveny vzduchotechnickými jednotkami, které zachytávají do filtrů závadné látky a zajišťují cirkulaci vzduchu v kabině.

Nová lakovací kabina ve společnosti MONT-KOVO, spol. s r.o.

Moderní lakování ocelové konstrukce pro montované haly

Právě jednu takovou lakovací komoru zprovoznila v červnu tohoto roku společnost MONT‑KOVO, spol. s.r.o., která se již téměř dvacet let zabývá projekcí, výrobou, dodávkou a montáží ocelových konstrukcí a montovaných hal. Společnost se snaží neustále zdokonalovat výrobní procesy a zařízení tak, aby dokázala co nejefektivněji naplňovat veškeré požadavky a přání zákazníků. 

Proto během tohoto roku zrekonstruovala jednu ze svých výrobních hal a vybudovala v ní jednu z nejmodernějších lakovacích kabin o rozměrech 16,13 x 5,8 x 3,81 m (půdorys cca 93.6 m2).

V této kabině je možno nalakovat plochu, která za rok činí cca 50 000 m2 a umožňuje lakovat hotové ocelové dílce o rozměrech až 15,7 x 3,5 x 2,5 m. Obvodové stěny kabiny jsou z plechových sendvičových panelů s výplní z minerální vlny. Podlaha a strop kabiny jsou tvořeny rošty pro přívod a odvod vzduchu. V podlaze jsou zapuštěny ocelové kolejnice pro pojezd vozíků s naloženými dílci pro lakování.

MONT-KOVO, spol. s r.o. zprovoznilo komoru, která funguje zároveň jako stříkací a jako sušící kabina, a je vytvořena spojením dvou segmentů - kabin s dvěma samostatnými vzduchotechnickými jednotkami. Celkový filtrační systém zachytí 98 % všech prachových částic a garantuje max. 1,4 mg/m³ tuhých znečišťujících látek. 

Hala, ve které se lakovna nachází, byla opatřena speciálními odtahy, podlahami a izolacemi k zamezení případných průniků závadných látek. 

Do haly byl také nově osazen mostový jeřáb se samostatnou jeřábovou dráhou. Mostový jeřáb disponuje nosností 5 tun a rozponem 21,47 m a je vybaven pomocnou trolejí pro elektricky ovládaný pojezd s kočkou o zdvihu 6 metrů.

Moderní lakování ocelové konstrukce pro montované haly
Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Sledujte bitvu Berdych vs. Federer živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte bitvu Berdych vs. Federer živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Jak zvládnou své čtvrtfinálové bitvy poslední dva čeští zástupci na Australian Open? Sledujte první Grand Slam sezóny...

Veletrh Dřevostavby a Moderní vytápění 2018

Čtyři výstavní dny budou nabité vším, co s dřevem a kvalitními dřevostavbami...

Čtyři výstavní dny budou nabité vším, co s dřevem a kvalitními dřevostavbami souvisí, včetně nejnovějších trendů v...

AMAKO: Jedeme naplno a stále zrychlujeme

AMAKO: Jedeme naplno a stále zrychlujeme

Nenechte si ujít v pořadí již 26. ročník Mezinárodního veletrhu elektrotechniky, elektroniky, automatizace, komunikace,...

Ondřej Moravec v kampani Procter & Gamble vzkazuje „Děkuji, maminko“

Ondřej Moravec v kampani Procter & Gamble vzkazuje „Děkuji, maminko“

Společnost Procter & Gamble u příležitosti Zimních olympijských her 2018 v Pchjongčchangu opět vzdává hold všem...

Uživatelé softwaru AURY z celého světa zasedali v Brně

Uživatelé softwaru AURY z celého světa zasedali v Brně

V Brně se konalo již 22. setkání Skupiny uživatelů informačního systému MC CATALOGUE pro podporu kodifikace podle...

Další z rubriky

Pomoc místo slev. Jubilejní rok ve znamení iniciativy {SPOLEČNĚ}

dm oslavila 25 let na českém trhu

Unikátní narozeninová iniciativa {SPOLEČNĚ} podpořila u příležitosti 25. narozenin společnosti dm v roce 2017 celkem...

Držitel ocenění Superbrands přichází s novinkou přes věrnostní karty

Držitel ocenění Superbrands přichází s novinkou přes věrnostní karty

Sphere je největší univerzální věrnostní program v ČR a SR. Od roku 1994 přináší věrnostní programy pro zákazníky,...

Jak se české maminky připravují na příchod miminka

Jak se české maminky připravují na příchod miminka

Čtyřicet týdnů plných emocí, nových situací a také zařizování před narozením miminka. Začíná zcela nová etapa v životě...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz