Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Moderní lakování ocelové konstrukce pro montované haly

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Nejmodernější přístup v lakování, to je lakovací kabina, která umožňuje lakovat ocelové dílce sloužící pro montáž ocelových konstrukcí a montovaných administrativních, průmyslových a sportovních hal.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Moderní lakování ocelové konstrukce pro montované haly | foto: MONT-KOVO | Montované haly, ocelové konstrukce

Záměr vybudovat lakovací box představuje pro investora optimální doplnění procesů pro přípravu stavebních konstrukcí, a to o technologii povrchových úprav lakováním. 

Z pohledu umístění zařízení – lakovacího boxu – se jedná o nejvhodnější řešení, které nahrazuje stávající běžnou praxi, pro kterou je typické přemisťování jednotlivých dílů konstrukcí k externímu lakování (což je spojené s přesunem materiálu, dále vyšší náročností na kompletaci dílů a také možností případného dotírání dílů na stavbách či plochách výrobního závodu). 

Zároveň je investice do této varianty lakování nejvýhodnější z pohledu spotřeby energií a vlivů na pracovní i životní prostředí.

Lakování pomocí těchto kabin je nejen ekologické, ale i mnohem rychlejší, a to především díky sušící technice, kterou některé kabiny disponují. Sušící technika pak zajistí kvalitní schnutí nátěrových hmot. Kabiny jsou navíc vybaveny vzduchotechnickými jednotkami, které zachytávají do filtrů závadné látky a zajišťují cirkulaci vzduchu v kabině.

Nová lakovací kabina ve společnosti MONT-KOVO, spol. s r.o.

Moderní lakování ocelové konstrukce pro montované haly

Právě jednu takovou lakovací komoru zprovoznila v červnu tohoto roku společnost MONT‑KOVO, spol. s.r.o., která se již téměř dvacet let zabývá projekcí, výrobou, dodávkou a montáží ocelových konstrukcí a montovaných hal. Společnost se snaží neustále zdokonalovat výrobní procesy a zařízení tak, aby dokázala co nejefektivněji naplňovat veškeré požadavky a přání zákazníků. 

Proto během tohoto roku zrekonstruovala jednu ze svých výrobních hal a vybudovala v ní jednu z nejmodernějších lakovacích kabin o rozměrech 16,13 x 5,8 x 3,81 m (půdorys cca 93.6 m2).

V této kabině je možno nalakovat plochu, která za rok činí cca 50 000 m2 a umožňuje lakovat hotové ocelové dílce o rozměrech až 15,7 x 3,5 x 2,5 m. Obvodové stěny kabiny jsou z plechových sendvičových panelů s výplní z minerální vlny. Podlaha a strop kabiny jsou tvořeny rošty pro přívod a odvod vzduchu. V podlaze jsou zapuštěny ocelové kolejnice pro pojezd vozíků s naloženými dílci pro lakování.

MONT-KOVO, spol. s r.o. zprovoznilo komoru, která funguje zároveň jako stříkací a jako sušící kabina, a je vytvořena spojením dvou segmentů - kabin s dvěma samostatnými vzduchotechnickými jednotkami. Celkový filtrační systém zachytí 98 % všech prachových částic a garantuje max. 1,4 mg/m³ tuhých znečišťujících látek. 

Hala, ve které se lakovna nachází, byla opatřena speciálními odtahy, podlahami a izolacemi k zamezení případných průniků závadných látek. 

Do haly byl také nově osazen mostový jeřáb se samostatnou jeřábovou dráhou. Mostový jeřáb disponuje nosností 5 tun a rozponem 21,47 m a je vybaven pomocnou trolejí pro elektricky ovládaný pojezd s kočkou o zdvihu 6 metrů.

Moderní lakování ocelové konstrukce pro montované haly
Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Lékaři dnes bojují i za své pacienty, nejen o svou existenci.
Lékaři dnes bojují i za své pacienty, nejen o svou existenci

Občané České republiky a soukromí lékaři v celé ČR s podporou České lékařské komory v těchto dnech protestují proti ministerstvu zdravotnictví.   celý článek

ČAObH na konferenci Předcházení vzniku odpadů 2017.
ČAObH se představí na konferenci Předcházení vzniku odpadů

Oběhové hospodářství šetří primární zdroje, předchází odpadům a znovu je využívá. Jedním z hlavních řečníků na konferenci Předcházení vzniku odpadů a lídrů...  celý článek

St. Petersburg Festival Ballet uvede úchvatná baletní představení.
St. Petersburg Festival Ballet uvede úchvatná baletní představení

Skvělé a velkolepé umělecké těleso St. Petersburg Festival Ballet disponuje vším, co lze nazvat ruskou školou klasického baletu, tj. veškerou přísnou elegancí...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.