Systém Android a vše o něm

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Možná vás někdy rozčiluje, jak musíte vyhledávat veškeré informace na různých serverech a stále nemůžete najít to, co potřebujete. Mobilní telefony se systémem Android existují už přes 10 let.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Systém Android a vše o něm | foto: ČTK

První telefony s tímto systémem nebyly nikterak skvělé, ale celkovou evoluci v mobilních telefonech započala firma Apple se svým iOS.

Nicméně jak šel čas, tak Android začal přebírat velení a získal obrovský náskok. Právě nyní má na trhu přes 80 % všech telefonů, které běží na tomto systému. Každoročně se pořádají konference Google I/O, kde firma představí nový systém. Nedávno tak představila systém Android Q 10, který nabízí nejnovější technologie pro skládané telefony a 5G sítě. Android Q dorazil s tmavým módem pro ještě větší úsporu energie a zároveň nabízí další funkce, jako je mód soustředění či rodinná ochrana.

Systém Android a vše o něm

Avšak android novinky nejsou všechno. Ve světě koluje spousta zpráv o mobilních telefonech Huawei P30 nebo Galaxy Fold (který byl nedávno odložen na dobu neurčitou). Každý rok probíhají konference MWC v Barcelóně, CES v Las Vegas na začátku roku nebo v záři IFA v Berlíně, což je pro nás nejblíže. Krom telefonů se zde představí i nové chytré pračky, televize a další technologie.

Hry na mobil

Určitě jste už slyšeli, že se na trhu objevují herní telefony. Ano, je to tak. V poslední době jsou hry na telefon velmi oblíbené a spousta vývojářů na ně cílí. Třeba taková Fortnite je mnohem populárnější na mobilu než na samotném PC. Nejenom Fortnite, ale i další battle-royale hry či hry pro jednoho hráče.

Většina nových her na mobil běží na skvělém enginu Unity nebo Unreal Engine 4. Mezi špičku se dostaly i hry z Brněnského studia  -  Shadow Legedends od Madfinger Games. Nedávno tuto hru ocenila i firma Google jako jednu z nejlepších. Pro České vývojáře je to obrovský úspěch.

Systém Android a vše o něm

Aplikace, které potěší

,

Aplikace na mobilní telefon jsou velmi využívané. Třeba takové Google Mapy pro GPS navigaci nebo Waze (rovněž od firmy Google). Aplikace mají za úkol zlehčit život, což znamená, že mají mít přidanou hodnotu a pomáhat vám. Mohou to být například grafické editory, ale také třeba aplikace pro zábavu, jako je sport či fitness.

Aby toho nebylo málo, nemusíte chodit daleko - můžete zůstat u displeje mobilu a obohatit svou tapetu něčím krásným a v HD rozlišení. Získáte tak kvalitní tapetu, bez rozmazaných detailů. Nechybí ani živé tapety, které se například pohybují tak, jak vy pohybujete s telefonem, případně se po obrazovce stále něco hýbe. Dejte si však pozor na spotřebu, takové tapety odebírají příliš mnoho energie a telefon se může velmi rychle vybít.

Nejčtenější

Uzavře Krakonoš nejnavštěvovanější české hory?

Uzavře Krakonoš nejnavštěvovanější české hory?

Krakonoš napsal dopis! V něm popisuje kritickou situaci ohledně množství odpadků v Krkonoších a uvádí šokující řešení...

Projekt Nová válcovna ve Fatře získal ocenění Stavba roku

Projekt Nová válcovna ve Fatře získal prestižní ocenění Stavba roku

Projekt Nová válcovna získal prestižní ocenění Stavba roku Zlínského kraje v kategorii Průmyslových a zemědělských...

České firmy ohrožuje nevhodné internetové připojení

České firmy ohrožuje nevhodné internetové připojení

Nespolehlivé a nezabezpečené internetové připojení časem přestává plnit nároky podnikání. Častěji trpí výpadky,...

Bílá voda v bazénu? Poradíme vám, co s ní a jak zákalu předejít

Bílá voda v bazénu? Poradíme vám, co s ní a jak zákalu předejít.

Letos více než předchozí roky nám volají majitelé domácích bazénů i bazénků, že jim po napuštění zbělela voda. Má...

Řasa v jezírku? Poradíme vám, jak jí předcházet i jak řešit následky

Řasa v jezírku? Poradíme vám, jak jí předcházet i jak řešit následky!

Jezírko není bazén. Základní a zásadní odlišnost mezi oběma typy zahradních nádrží je, že v bazénu je voda sterilní,...

Další z rubriky

Čtyřočko od Honoru je nyní trvale zlevněné

Honor 9 Lite

Skleněná záda s efektem odlesků, bezrámečkový 5,65" displej nebo dvě duální kamery vpředu i vzadu? To je Honor 9 Lite,...

Huawei představuje MediaPad T5 atraktivní cenou i výkonem

Huawei představuje MediaPad T5 atraktivní cenou i výkonem

Společnost Huawei představila svůj nejnovější cenově dostupný tablet MediaPad T5. Tento model se vyznačuje nízkou...

Tři tipy na chytré vánoční dárky, za které dostanete pochvalu

Tři tipy na chytré vánoční dárky, za které dostanete pochvalu

Potěšte o Vánocích sebe i své blízké novým telefonem nebo hodinkami. Z letošních modelů vyberete pro každého to pravé,...

Najdete na iDNES.cz