Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Mlékárna Olešnice je předním výrobcem másla, tvarohů i sýrů

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Mlékárna Olešnice,RMD je tradičním českým výrobcem mléčných výrobků, v jehož výrobním programu zaujímá přední místo produkce spotřebiteli vysoce hodnoceného másla, tvarohů a bílých sýrů.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Mlékárna Olešnice,RMD | foto: Mlékárna Olešnice, a.s.

Historie mlékárny sahá až do roku 1937, kdy bylo v mlékařském družstvu zpracováno prvních 270 litrů mléka. Družstevní forma vlastnictví přetrvala až do roku 1953, kdy byla mlékárna znárodněna. Poté se postupně stala součástí různých mlékárenských podniků a při poslední reorganizaci byla začleněna do národního podniku Lacrum Brno. Tento stav přetrval do roku 1994, kdy byla mlékárna privatizována zemědělskými subjekty - dodavateli mléka a to opět ve formě rolnického mlékařského družstva (RMD).

V roce 2006 došlo k prodeji jejich členských podílů společnosti Interlacto spol. s r.o. a to s cílem posílit pozici na trhu a umožnit vyšší specializaci v rámci skupiny zpracovatelů vlastněných uvedeným majitelem, do níž mimo olešnické mlékárny patří Moravia Lacto a.s. Jihlava a Bohemilk a.s. Opočno. Tato skupina je třetím největším zpracovatelem v rámci ČR a podílí se na zásobování českého i evropského trhu

Během své historie mlékárna prodělala několik rekonstrukcí a přestaveb, největších změn však doznala po roce 2000, kdy došlo k zásadní modernizaci výrobního zařízení a podstatnému rozšíření výrobních kapacit na vysoké hygienické úrovni. Tyto změny zajistily prostor pro rozšíření sortimentu výrobků a zároveň podstatné zvýšení jejich kvality, k čemuž přispěla i zvýšená kvalita nakupovaného syrového mléka, které je sváženo především z Blanenska, Svitavska a Žďárska, tedy z oblastí patřících k ekologicky nejméně zatíženým v rámci celé ČR.

V současné době Mlékárna Olešnice patří k významným výrobcům másla, speciálních tvarohů, sýrových specialit, čerstvého mléka a zejména bílých sýrů akawi, které také tvoří rozhodující podíl z realizovaných exportů. V Mlékárně Olešnice se dnes mimo tradičního másla 250 g v hliníkové folii vyrábí i máslo 250 g v „retro“ obalu pergamenu pod názvem Horácké máslo. O jeho kvalitě svědčí i fakt, že bylo v letošním roce oceněno značkou Regionální potravina. Dalšími druhy jsou másla 125 g - tzv. „osminky“ s příchutí bylinek, pikantní a samozřejmě také čisté. Pro gastronomii jsou vyráběna 10 g a 20 g másla v hliníkové folii a 10 g máslo v plastové vaničce.

Velmi známými se také staly olešnické tvarohy, vyráběné na nejmodernější lince, jediné tohoto typu v ČR. Oceňovány jsou především pro svoji zvláštní, mírně hrudkovitou konzistenci, která připomíná dříve doma nebo na farmě vyráběný tvaroh. Speciální konzistence tvarohů je dosahováno pouze tepelným srážením bez použití syřidla, tvarohy mají díky používané technologii oproti jiným druhům tvarohů vyšší obsah sušiny. V posledních letech došlo k rozšíření sortimentu tvarohů o nové druhy splňující parametry tzv. funkční potraviny, které se také liší svým kulatým tvarem a způsobem balení. 

Novinkou jsou také čerstvé smetanové sýry, prodávané pod názvem Imperiál ve variantách čistý a s pažitkou. Dalším zajímavým produktem, který se uplatňuje především v regionálním prodeji, je čerstvé mléko v obalu Ecolean, tzv. konvičce. Jako jedno z mála v Česku vyráběných čerstvých mlék si svůj přídomek čerstvé skutečně zaslouží. Je totiž vyráběno za použití šetrné pasterace, která sice spolu s použitým obalem neumožňuje garanci trvanlivosti delší než 10 dní, ale zachovává v mléce vyšší počet zdraví prospěšných mikroorganismů a tím také dává produktu zcela jinou chuť.

Významným způsobem byla také rozšířena řada sýrů. Mimo tradičních bílých sýrů balených v koření typu Gyros, Satyr a další byly vyvinuty speciální sýry ke grilování a vínu pod názvy El Grillo a Saint Laurent. Pro skutečné labužníky pak byla zahájena výroba sýrů pod názvem - pivní sýr a dezertní sýr, který získal i ocenění Regionální potravina.

Poslední dokončenou investiční akcí byla instalace zařízení na zahušťování syrovátky. Při výrobě tvarohů i sýrů vzniká značné množství syrovátky, která je přepravována k dalšímu zpracování do jiných provozů. Jejím zahuštěním a snížením objemu dochází k významné úspoře přepravních nákladů.

Mlékárna Olešnice,RMD

Mlékárna Olešnice,RMD

Spolu s vývojem a inovací výrobků je také kladen důraz na zvyšování kvality všech procesů. Mlékárna Olešnice splňuje veškeré požadavky veterinárních a hygienických norem EU. Od roku 2004 je držitelem certifikátu ISO 9002 a certifikátu ISO 14000, v roce 2009 pak získala certifikáty BRC a IFS dokumentující vysokou úroveň podmínek, za kterých vykonává svou činnost.

Dokladem udržování dlouhodobě dobré kvality je i počet získaných a obhájených značek kvality Klasa, které vlastní většina vyráběných výrobků.

Zde je také 5 důvodů, proč zvolit právě nás:

  •  Dokážeme trvale zaručit vysokou kvalitu našich výrobků
  •  Díky moderní technologii a vysokým nárokům při zpracování dosahujeme nadprůměrné trvanlivosti výrobků
  •  Vysoké jakosti a trvanlivosti dokáže docílit díky šetrným technologickým a ekologickým postupům
  •  Nabízíme široký sortiment více než 250 výrobků vyráběných v rámci skupiny doplněných i výrobky dalších producentů
  •  Výrobky dodáváme v rámci celé ČR

Kompletní sortiment výrobků včetně základních informací najdete také na našem webu www.mlekarnaolesnice.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Společnost Pražská plynárenská se od června zařadila mezi společnosti, které se nebojí využívat nové technologie a svým...

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Se začátkem školního roku vyvstává ve většině rodin se školáky otázka kapesného. Měly by děti dostávat svoje peníze,...

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Na Třeboňsku je přibližně 500 rybníků, které tvoří geniálně důmyslný systém propojený desítkami kilometrů vodních...

Střední Čechy zvou i na cizokrajná zvířata. Jejich maskotem je pratur

Střední Čechy zvou i na cizokrajná zvířata. Jejich maskotem je pratur

Objevte svět zvířat ve středních Čechách. Středočeský kraj je plný domácích, divokých, exotických, ale i pravěkých...

Další z rubriky

Aukce letos vystřelily ceny umění. Co má šanci na úspěch, poradí Dorotheum

František Muzika: Tři larvy II ve žluté, prodáno v aukci Dorothea za 1,8...

Olejomalby, grafiky, kresby, stejně jako výjimečné šperky, porcelán nebo keramika. O tyto předměty byl v uplynulých...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Zbavte se každodenního nošení brýlí a kontaktních čoček i vy

Zbavte se každodenního nošení brýlí a kontaktních čoček i vy!

Dle statistik dnes prakticky každý druhý Čech potřebuje brýle nebo kontaktní čočky. Díky moderním metodám laserových...

Najdete na iDNES.cz