Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mistři svého oboru – Vdechujeme plechu život

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Slogan strojírenské společnosti HESTEGO a.s. „Vdechujeme plechu život“ vyjadřuje proměnu plechu pod rukama jejích specialistů ve výrobky, které se stávají živoucí součástí nejrůznějších strojů a zařízení.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Mistři svého oboru – Vdechujeme plechu život | foto: HESTEGO a.s.

Společnost HESTEGO a.s. je ryze českou strojírenskou firmou, která sídlí na jižním okraji města Vyškova. V roce 2013 získala ocenění v soutěži Zaměstnavatel roku a v roce 2014 se stala Firmou roku v rámci Jihomoravského kraje. Všichni zaměstnanci společnosti HESTEGO se shodli na tom, že příčinou jejich úspěchů jsou odvážné investice do nových technologií a skvělí lidé, kteří zde pracují a záleží jim na dosahování společných cílů.

„Zakázkové zpracování plechů je z velké části neautomatizovaná záležitost. Kvalita konečného produktu je závislá na zkušenostech a schopnostech našich zaměstnanců. Toho si je HESTEGO vědomé a zaměstnává skutečné odborníky ve svém oboru. Právě proto je dle mého názoru HESTEGO špičková firma ve zpracování plechů,“ říká Ing. Lukáš Ondák , konstruktér divize kapotáže.

Na otázku, čím je práce v HESTEGU zajímavá, odpovídá za celý svůj tým Tomáš Rezek, vedoucí pracoviště CNC ohraňovacích lisů: „U této práce je potřeba přemýšlet a převzít zodpovědnost za konečný výsledek. Nejste tu jen nevýznamným kolečkem obrovského soukolí, ale samostatným řemeslníkem, který předává svůj produkt k dalšímu zpracování svým kolegům. A ti hodnotí, zda jste odvedl opravdu stoprocentní výkon.“

Mistři svého oboru – Vdechujeme plechu život

Od malé firmy s 5 zaměstnanci po prestižní společnost s dobrým jménem

Majitel společnosti Ing. Ivo Bezloja vzpomíná na začátky své firmy, která má dnes ve světě strojírenství dobré jméno: „V roce 1995 jsme zahájili s pěti zaměstnanci v pronajaté hale na ploše 1 000 m2 výrobu teleskopických krytů pro obráběcí stroje.“ O pět let později měla společnost již 37 zaměstnanců, vlastní laserové řezací centrum, hydraulické nůžky a ohraňovací lis. „Náš podíl na českém trhu činil v tomto období cca 90 % a více než polovinu naší produkce jsme vyváželi do Německa,“ dodává Ing. Ivo Bezloja .

V současné době společnost HESTEGO a.s. zaměstnává 300 lidí, sídlí ve vlastní rozlehlé výrobní hale a je rozdělena do 3 výrobních divizí – divize teleskopických krytů, divize zakázkové výroby a divize kapotáží, která je budoucností HESTEGA a od jejího zavedení v roce 2011 firma kontinuálně roste, a to jak v metrech výrobní plochy, tak i v počtu zaměstnanců.

Mistři svého oboru – Vdechujeme plechu život

„Práce s plechem mě strašně baví. Je to vlastně hra, při které skládáte dohromady stále nová a nová puzzle,“ dělí se o své zkušenosti svářeč Lukáš Zabloudil a dodává: „Tady v HESTEGU jsme sehraný tým. Konstruktéři, technologové, svářeči, montážníci... Všichni musíme táhnout za jeden provaz, a to taky děláme. Nehádáme se, nekřičíme na sebe, vždycky se snažíme najít řešení prospěšné pro našeho zákazníka.“

„Je to o ochotě neustále se zdokonalovat, vzdělávat se a zavádět nové technologie. Všechno to spolu souvisí. Co by byl perfektní tým bez potřebné technologie a k čemu by byli špičkové stroje bez kvalitních odborníků? U nás v HESTEGU máme oboje,“ říká technoložka Alena Změlíková.

Z technického vybavení HESTEGA tvořeného několika desítkami CNC strojů a dalšími moderními zařízeními stojí určitě za zmínku vláknový laser, svařovací robot, CNC zakružovačka nebo nejmodernější odjehlovací stroj.

HESTEGO si váží svých zaměstnanců, svědčí o tom 2. místo v soutěži Zaměstnavatel roku 2013

Zaměstnanci HESTEGA jsou převážně svářeči, zámečníci, brusiči, pracovníci montáže, obsluha CNC strojů, konstruktéři a technologové. Tedy strojírenští odborníci, kterých je na trhu práce velice málo. HESTEGO si svých zaměstnanců velice váží, motivuje je prostřednictvím výkonnostního odměňovacího systému, zajímavými benefity, rozvojem otevřené interní komunikace a zapojováním zaměstnanců do každodenního života firmy přes zlepšovatelské hnutí Kaizen. Za nadstandardní benefit považuje HESTEGO například firemní vzdělávání.

Mistři svého oboru – Vdechujeme plechu život

V roce 2013 získala společnost HESTEGO 2. místo v soutěži o Cenu personalistů v rámci Zaměstnavatele roku 2013 za projekt HESTEGOAKADEMIE, vzdělávací program pro střední a liniový management.

HESTEGO pro zaměstnance také pravidelně pořádá sportovní a společenské akce jako je např. Den dětí, Nohejbalový turnaj, Mikulášské kuželky a Masopustní Hestegorej.

Firma také cíleně vede své zaměstnance k etickému chování. Od roku 2009 zde platí jako interní předpis Etický kodex, na jehož propagaci se HESTEGO zaměřilo zejména v roce 2012 v rámci projektu Rok etického kodexu.

Firmě záleží i na společenské odpovědnosti

Základem firemní kultury společnosti HESTEGO je společenská odpovědnost. Dlouhodobě spolupracuje např. se sdružením Piafa, jehož posláním je pomoc zdravotně postiženým či sociálně znevýhodněným osobám při zkvalitňování jejich života.

Další dlouhodobý vztah má HESTEGO se SOŠ a SOU Vyškov. Společně zahájili tradici barevných učeben věnovaných sponzorům školy a HESTEGO se také zapojilo do pilotáže projektu Technologie výroby plechových dílů na CNC strojích v rámci UNIV 2 Kraje. Bylo také hlavním sponzorem 1., 2. a 3. ročníku mezinárodní soutěže odborných dovedností. Zprostředkovalo i navázání spolupráce mezi SOŠ a SOU Vyškov a firmou Bystronic a díky tomu začíná vznikat zcela nový směr ve strojírenském vzdělávání zaměřený na zpracovávání plechů.

HESTEGO: „Jsme prostě po všech stránkách MISTŘI SVÉHO OBORU.“

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Bez brýlí se mi rekordy překonávají daleko lépe!
Adam Ondra: Představa, že bych opět potřeboval brýle, je hrozná

Český horolezec Adam Ondra vloni jako druhý na světě zdolal volným způsobem pověstnou stěnu Dawn Wall v masivu El Capitan v amerických Yosemitech. V téměř...  celý článek

Preventivní program Zdravý manager
Chcete mít své zdraví pod kontrolou? Nechte se vyšetřit

Všem, kdo chtějí vědět, jak jsou na tom se zdravím, nabízí Fakultní nemocnice Brno preventivní program Zdravý manager. Je určen nejen osobám ve vrcholných...  celý článek

Kde kvalitně nakoupit? Hledejte tradiční český obchod.
Kde kvalitně nakoupit? Hledejte tradiční český obchod

Jak poznat dobrou českou prodejnu, která nabízí kvalitní potraviny, domácí produkci i vysoký standard služeb? Orientaci na přesyceném českém trhu zákazníkům...  celý článek

Kočárky, které přežijí i dva raubíře.
Kočárky, které přežijí i dva raubíře.

Přečtěte si recenze kočárků na eMimino.cz a vyberte ten nejlepší.

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.