Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Miliardáři z Facebooku - příběh dvou studentů plný peněz, sexu i zrady

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Dva studenti, kteří nezáří na společenské scéně Harvardu, se rozhodnou překonat svůj handicap a stvoří Facebook. Miliardáři z Facebooku je strhující příběh zakladatelů společnosti plný sexu, peněz, geniality a zrady.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Miliardáři z Facebooku | foto: Computer Press

Sociální síť Facebook, která propojuje stovky miliónů lidí je opravdovým fenoménem 21. století. Facebook můžete milovat, nenávidět, nebo vás může nechávat zcela lhostejným, ale jedno se mu upřít nedá - zná ho téměř každý.

Ovšem samotná historie a vznik Facebooku je pro drtivou většinu uživatelů velkou neznámou, což je jistě škoda, protože příčiny a události, které rozjezd Facebooku doprovázely, byly velmi dramatické. A právě historii těchto událostí popisuje kniha Miliardáři z Facebooku vydaná v knižním vydavatelství Computer Press.

titul 2 Miliardáři z FacebookuAutorem knihy Miliardáři z Facebooku je známý americký spisovatel Ben Mezrich, jenž se proslavil několika bestsellery. Jedním z nich je například Bringing down the house, příběh amerických studentů, kteří vymysleli systém, jak obehrát kasina v Las Vegas. Tento román byl také zfilmován a u nás uveden do kin pod názvem Oko bere.

Chcete vědět vše o vzniku Facebooku?

V knize Miliardáři z Facebooku, která byla mimo jiné literární předlohou filmu The Social Network, vytvořil Ben Mezrich energií nabitý příběh dvou společensky neobratných studentů, kteří se snažili zvýšit své šance u opačného pohlaví, a proto stvořili Facebook.

Hlavními hrdiny jsou studenti Harvardu Mark Zuckerberg a Eduardo Saverin, kteří sice vynikají v matematice, ale jinak jsou na škole plné uhlazených absolventů elitních přípravek a dědiců velkých majetků opravdovými outsidery, o které studentky velký zájem nejeví.

Eduardo se domníval, že jejich poukázkou na vyšší stupeň společenského žebříčku, a tím i sexuální úspěchy, bude vstup do jednoho z univerzitních Final Clubů, elitních společenství panujících na špičce harvardské hierarchie.

Mark, počítačový génius, si našel přímější cestu k hvězdné popularitě. Jedné osamělé noci se naboural do univerzitního počítačového systému a vytvořil databázi pro hodnocení vzhledu všech studentek v kampusu. Sice málem dostal vyhazov ze školy, ale v té chvíli se zrodil rámec budoucího Facebooku. ukázka

Neodolatelně čtivý příběh o propojení stovek milionů lidí

Následuje skutečné dobrodružství a jízda jako na horské dráze. Facebook se šíří americkými univerzitami jako virus a během jednoho roku jsou z Marka a Eduarda opravdové hvězdy.

Rizikoví investoři, ženy, příliv peněz, zběsilý životní styl v kalifornském Silicon Valley, to vše spolu s odlišnými představami o budoucnosti Facebooku způsobilo ve vztahu obou hlavních hrdinů vznik nepatrných trhlinek, které jejich přátelství záhy roztrhaly na kusy. Vysokoškolská nevázanost, příznačná pro jejich spolupráci, padla za oběť dospělému světu peněz a právníků.

Je velkou ironií osudu, že zatímco Facebook úspěšně spojuje lidi, právě jeho úspěch od sebe tyto dva nejlepší kamarády oddělil.

Miliardáři z Facebooku tvoří neodolatelně čtivý příběh o ztracené nevinnosti a o neobyčejném vytvoření firmy, která způsobila revoluci ve způsobu, jak se mohou propojit stovky milionů lidí.

Knihu Miliardáři z Facebooku můžete zakoupit v e-shopu anebo ve všech knihkupectvích v České republice.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Fillovo Zátiší se sokolem bude ozdobou další aukce obrazů Galerie Art Praha

Emil Filla, Zátiší se sokolem 1930.

V „Mekce českého moderního umění“, v pražské Galerii Mánes, bude už tuto neděli další aukce atraktivních obrazů a...

Pražské Rudolfinum představí melodie nejslavnějších SCI-FI filmů

Dirigent Chuhei Iwasaki povede i říjnový koncert filmové hudby v Rudolfinu.

Filmová hudba rozezní 14. října 2017 pražské Rudolfinum. Nabitý program přinese divákům hudbu z nejslavnějších sci-fi...

Smíchov vždycky drží spolu: Pivovar Staropramen upevňuje pouto se čtvrtí

Smíchov vždycky drží spolu: Pivovar Staropramen upevňuje pouto se čtvrtí, která...

Staropramen, to byl, je a bude pražský Smíchov. Pouto s osobitou pražskou čtvrtí, jejíž součástí je už téměř 150 let,...

Najdete na iDNES.cz