Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Microdent: firma která digitalizuje stomatologii

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
To, co dělali desítky let zubní lékaři a zubní laboranti v oblasti péče o chrup a náhrady zubů ručně, převádí do digitálního světa společnost Microdent. Málokdo ví, že firma, která se vůbec jako první v republice pustila do zavádění nejmodernějších informačních technologií do stomatologie, sídlí v malém podhorském městě Turnově.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Microdent: firma která digitalizuje stomatologii. Řízená implantologie | foto: Microdent s. r. o.

Pacient z Libereckého kraje, který odchází z ordinace lékaře s náhradou chrupu, má tak velkou pravděpodobnost, že jeho nový zub byl vyroben právě technologií společnosti Microdent s. r.o. Digitalizace přináší nepřeberné množství předností pro pacienty i samotné zubní lékaře. 

Například při klasickém otiskování zubů, prováděném mechanicky v dutině ústní, pacient zažívá nepříjemné pocity. Někdy se až dusí. S intraorálním skenerem je toto minulostí. Digitální otiskování, modelace a výroba zubních náhrad (CAD/CAM), které dříve nebo později potřebuje téměř každý, přináší do stomatologie vyšší rychlost, estetiku, biokompatibilitu, přesnost, a tedy i delší životnost.

Dalším příkladem aplikace moderních informačních technologií do stomatologie může být koncept „Řízená chirurgie“, a to v souvislosti s ortodontickými operacemi čelistí nebo dnes už běžným zaváděním implantátů v ordinaci zubního lékaře. V prvním případě jde o fixaci čelistí ve správné poloze během operace. Děje se tak pomocí virtuálně naplánované skusové šablony zhotovené na 3D tiskárně. 

V druhém případě jde o taktéž virtuální, předoperační plánování implantace na 3D modelu a používání precizních chirurgických šablon zhotovených na základě dat z CT skenu a intraorálního skenu. Tento postup umožňuje daleko přesnější, šetrnější a rychlejší zavádění implantátů, a tedy méně stresu pro lékaře i pacienta.

Řízená implantologie z Turnova

Řízená implantologie z Turnova

„Řízená implantologie je převratnou novinou na evropské úrovni, v Čechách něco dosud nevídaného. Měníme implantologii v celé republice, ve stomatologii jde o převratnou technologii,“ říká jednatel společnosti Microdent Michal Heřmánek.

Microdent s. r. o.

Microdent s. r. o.

Společnost vznikla před šesti lety na zelené louce v Turnově, kde má dva výrobní závody. Obchodní oddělení sídlí na Moravě u Poličky. Zabývá se prodejem a servisem digitálních řešení předních světových výrobců v oboru stomatologie. Vyrábí stomatologické protetické výrobky (korunky, můstky), operační dlahy a zdravotnické pomůcky CNC frézováním, laserovým sintrováním a 3D tiskem. Prostřednictvím zavádění nejmodernějších informačních technologií do stomatologie chce dosáhnout takového zvýšení kvality lékařské péče, aby se český nebo slovenský pacient mohl i v běžné ordinaci těšit na stejně kvalitní ošetření, jako jeho kolega ve vyspělých západních ekonomikách.

„Firmu jsme založili s cílem digitalizovat stomatologii. Tím mám na mysli tradiční procesy, počínaje vytvořením karty pacienta, dále sejmutí otisků chrupu nebo rentgen v ordinaci lékaře přes modelaci zubní náhrady až po její výrobu. Tyto fáze chceme kompletně digitalizovat,“ vysvětluje Michal Heřmánek.

„Na trhu máme zhruba sedmdesátiprocentní podíl. Dá se tedy říct, že jsme velmi úspěšná společnost. Ukazuje se, že rozhodnutí založit naši firmu bylo před lety správné. Ale i my vidíme prostor pro další zlepšování a růst. Tím je systémová integrace v oboru, tedy zefektivnění výměny dat mezi pacientem, ordinací lékaře, zubní laboratoří a výrobním závodem,“ podotýká jednatel společnosti.

V praxi je možné si to představit i tak, že pacient si bude moct před odsouhlasením výroby prohlédnout svoji zubním technikem navrženou zubní náhradu, zasazenou do 3D modelu svého obličeje, a to v klidu doma na svém tabletu nebo na dovolené. „Spolupracujeme s Fakultní nemocnicí v Motole, s Fakultní nemocnicí Královské Vinohrady, Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze a Univerzitou Palackého. Ty všechny nám pomáhají testovat nová řešení,“ dodává Michal Heřmánek.

Michal Heřmánek, MCA, zakladatel společnosti Microdent s. r. o.

Michal Heřmánek. jednatel společnosti

Michal Heřmánek. jednatel společnosti

  • 38 let
  • ženatý, tři děti
  • vystudoval informační systémy na Technické univerzitě v Liberci a na Victoria University na Novém Zélandu
  • v rodině má několik zubních lékařů, po návratu ze studií viděl velký prostor ve zvýšení kvality stomatologické péče zaváděním moderních informačních technologií, proto začal v tomto oboru podnikat
  • na rozjezd firmy mu základní kapitál půjčila rodina
  • žije v Malé Skále

 

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Společnost Pražská plynárenská se od června zařadila mezi společnosti, které se nebojí využívat nové technologie a svým...

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Chcete mít zahradu před zimou uklizenou stejně dobře jako obývací pokoj v neděli odpoledne? Poradíme vám, jak si s tím...

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Se začátkem školního roku vyvstává ve většině rodin se školáky otázka kapesného. Měly by děti dostávat svoje peníze,...

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Tipsport extraliga se už zase blíží! 14 týmů, 52 kol, 364 zápasů v základní části a elektrizující bitvy v play off....

Další z rubriky

Akcionáři SVS probrali na jarních aktivech investice v roce 2018

Akcionáři SVS se letos již podruhé sešli na jarních aktivech společnosti

Akcionáři SVS se letos již podruhé sešli na jarních aktivech společnosti, kde byli seznámeni s plánovanými investicemi...

Nový Bor a IGS. Nerozlučná dvojice poutá pozornost sklářského světa

Ve dnech 4. – 7. října 2018 se v Novém Boru koná International Glass symposium.

Nový Bor a International Glass symposium, které v tříletých intervalech mění město ve skutečnou metropoli světového...

Akcionáři SVS jednoznačně souhlasili s novým modelem fungování vodárenství

Generální ředitel Severočeské vodárenské společnosti (SVS) Bronislav Špičák

Akcionáři společnosti SVS na valné hromadě potvrdili nový model fungování vodárenství v severočeském regionu, díky...

Najdete na iDNES.cz