Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Microdent: firma která digitalizuje stomatologii

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
To, co dělali desítky let zubní lékaři a zubní laboranti v oblasti péče o chrup a náhrady zubů ručně, převádí do digitálního světa společnost Microdent. Málokdo ví, že firma, která se vůbec jako první v republice pustila do zavádění nejmodernějších informačních technologií do stomatologie, sídlí v malém podhorském městě Turnově.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Microdent: firma která digitalizuje stomatologii. Řízená implantologie | foto: Microdent s. r. o.

Pacient z Libereckého kraje, který odchází z ordinace lékaře s náhradou chrupu, má tak velkou pravděpodobnost, že jeho nový zub byl vyroben právě technologií společnosti Microdent s. r.o. Digitalizace přináší nepřeberné množství předností pro pacienty i samotné zubní lékaře. 

Například při klasickém otiskování zubů, prováděném mechanicky v dutině ústní, pacient zažívá nepříjemné pocity. Někdy se až dusí. S intraorálním skenerem je toto minulostí. Digitální otiskování, modelace a výroba zubních náhrad (CAD/CAM), které dříve nebo později potřebuje téměř každý, přináší do stomatologie vyšší rychlost, estetiku, biokompatibilitu, přesnost, a tedy i delší životnost.

Dalším příkladem aplikace moderních informačních technologií do stomatologie může být koncept „Řízená chirurgie“, a to v souvislosti s ortodontickými operacemi čelistí nebo dnes už běžným zaváděním implantátů v ordinaci zubního lékaře. V prvním případě jde o fixaci čelistí ve správné poloze během operace. Děje se tak pomocí virtuálně naplánované skusové šablony zhotovené na 3D tiskárně. 

V druhém případě jde o taktéž virtuální, předoperační plánování implantace na 3D modelu a používání precizních chirurgických šablon zhotovených na základě dat z CT skenu a intraorálního skenu. Tento postup umožňuje daleko přesnější, šetrnější a rychlejší zavádění implantátů, a tedy méně stresu pro lékaře i pacienta.

Řízená implantologie z Turnova

Řízená implantologie z Turnova

„Řízená implantologie je převratnou novinou na evropské úrovni, v Čechách něco dosud nevídaného. Měníme implantologii v celé republice, ve stomatologii jde o převratnou technologii,“ říká jednatel společnosti Microdent Michal Heřmánek.

Microdent s. r. o.

Microdent s. r. o.

Společnost vznikla před šesti lety na zelené louce v Turnově, kde má dva výrobní závody. Obchodní oddělení sídlí na Moravě u Poličky. Zabývá se prodejem a servisem digitálních řešení předních světových výrobců v oboru stomatologie. Vyrábí stomatologické protetické výrobky (korunky, můstky), operační dlahy a zdravotnické pomůcky CNC frézováním, laserovým sintrováním a 3D tiskem. Prostřednictvím zavádění nejmodernějších informačních technologií do stomatologie chce dosáhnout takového zvýšení kvality lékařské péče, aby se český nebo slovenský pacient mohl i v běžné ordinaci těšit na stejně kvalitní ošetření, jako jeho kolega ve vyspělých západních ekonomikách.

„Firmu jsme založili s cílem digitalizovat stomatologii. Tím mám na mysli tradiční procesy, počínaje vytvořením karty pacienta, dále sejmutí otisků chrupu nebo rentgen v ordinaci lékaře přes modelaci zubní náhrady až po její výrobu. Tyto fáze chceme kompletně digitalizovat,“ vysvětluje Michal Heřmánek.

„Na trhu máme zhruba sedmdesátiprocentní podíl. Dá se tedy říct, že jsme velmi úspěšná společnost. Ukazuje se, že rozhodnutí založit naši firmu bylo před lety správné. Ale i my vidíme prostor pro další zlepšování a růst. Tím je systémová integrace v oboru, tedy zefektivnění výměny dat mezi pacientem, ordinací lékaře, zubní laboratoří a výrobním závodem,“ podotýká jednatel společnosti.

V praxi je možné si to představit i tak, že pacient si bude moct před odsouhlasením výroby prohlédnout svoji zubním technikem navrženou zubní náhradu, zasazenou do 3D modelu svého obličeje, a to v klidu doma na svém tabletu nebo na dovolené. „Spolupracujeme s Fakultní nemocnicí v Motole, s Fakultní nemocnicí Královské Vinohrady, Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze a Univerzitou Palackého. Ty všechny nám pomáhají testovat nová řešení,“ dodává Michal Heřmánek.

Michal Heřmánek, MCA, zakladatel společnosti Microdent s. r. o.

Michal Heřmánek. jednatel společnosti

Michal Heřmánek. jednatel společnosti

  • 38 let
  • ženatý, tři děti
  • vystudoval informační systémy na Technické univerzitě v Liberci a na Victoria University na Novém Zélandu
  • v rodině má několik zubních lékařů, po návratu ze studií viděl velký prostor ve zvýšení kvality stomatologické péče zaváděním moderních informačních technologií, proto začal v tomto oboru podnikat
  • na rozjezd firmy mu základní kapitál půjčila rodina
  • žije v Malé Skále

 

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Sledujte šlágr jara Plzeň – Sparta živě na TV Tipsport a vsaďte si

Sledujte šlágr jara Plzeň – Sparta živě na TV Tipsport a vsaďte si

Kdo zvládne lépe šlágr jara? Sázkaři věří spíš Spartě a Plzeň tak bude po dlouhé době v neděli v roli outsidera....

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Keramika Soukup: rodinné impérium zrozené z vize a houževnatosti

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh Keramiky Soukup připomíná „americký sen“. Jejímu majiteli se podařilo vybudovat prosperující podnik navzdory...

Další z rubriky

Jedinečný zážitek, Jizerská 50 se pojede nejdříve pod hvězdami a pak tradičně

Jedinečný zážitek, Jizerská 50 se pojede nejdříve pod hvězdami a pak tradičně

Mimořádné sportovní dobrodružství nabízí legenda mezi českými závody v běhu na lyžích, Jizerská 50. Ta nejdříve první...

CENTRUM BABYLON: zábava i relax pod Ještědem

V originálních kulisách Aquaparku na vás čekají atrakce jako je 3D Laser Show,...

Zima se blíží a s ní také vánoční shon. Pokud přemýšlíte, kde si dobít energii před náročným obdobím nebo chcete...

Šroubárna v Turnově předvedla veřejnosti nový kabát

Den otevřených dveří ve společnosti Šroubárna Turnov

V sobotu 9. září se v turnovské Šroubárně konal den otevřených dveří. Firma s dlouholetou tradicí, kterou už mnozí...

Najdete na iDNES.cz