Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha 2010

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Šestnáctý ročník mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu se blíží. V pražském Průmyslovém paláci odstartuje 13. května a potrvá až do 16. května.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

SVĚT KNIHY PRAHA 2010 | foto: SVĚT KNIHY

Letošní celkový počet vystavovatelů veletrhu dosáhl počtu 414, mezinárodní skladba vystavovatelů a zahraničních hostů je z těchto zemí a regionů se finálně uzavřela na počtu 34.

kdo se zúčastní

Belgie, Brazílie, Česká republika, Čína, Estonsko, Finsko, Francie, Irsko, Island, Itálie, Izrael, Japonsko, Jižní Korea, Litva, Lotyšsko, Malta, Maďarsko, Německo, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Rusko, Saudská Arábie, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Tchaj-wan, Turecko, USA, Velká Británie, Wales

V rámci programu literárního festivalu se představí přes čtyři stovky osobností literárního světa. Kromě bohaté polské prezentace v rámci statutu čestného hosta veletrhu, na programu spolupracují Evropská literární centra a organizace sdružené v rámci projektu EU Literature Across Frontiers, EUNIC – síť evropských kulturních center, Dům národnostních menšin, Seminář romistiky UK, Muzeum romské kultury.

Projekt prezentace německy psané literatury Das Buch připravují již několik let společně Goethe-Institut, Rakouské kulturní fórum a Švýcarská konfederace.

Předpremiérou literárního festivalu bude již tradičně projekt večerního čtení překladů z evropských literatur Noc literatury, který pořádají Česká centra ve spolupráci s kulturními organizacemi sdruženými v projektu EUNIC dne 12. května 2010 na řadě míst v centru Prahy.

V rámci festivalových programů - autorských čtení a debat - vystoupí přes 400 účinkujících. Návštěvníci veletrhu se zde mohou setkat se svými oblíbenými spisovateli a osobnostmi kulturního života České republiky, zahraniční spisovatelé přijíždějí ze 14 zemí.

V rámci programového tématu veletrhu Literatura a sbližování kultur bude představena literární tvorba národnostních menšin žijících u nás, světová romská literatura, v mezinárodní debatě vystoupí významní spisovatelé (V. Baltzar, G. Blecher, M. Niemi, M. Peura, J-M. Blas de Roblés a S. Watersová).

SVĚT KNIHY PRAHA 2010 - 2

Rosteme s knihou - literatura pro děti a mládež - téma, jež pravidelně doprovází literární program veletrhu, v roce 2010 zvýrazní ve větším měřítku tvorbu pro děti a mládež. Součástí programu bude speciálně zařízený pavilon s názvem Svět knihy dětem, kde bude probíhat řada pořadů jako literární soutěže, setkání se spisovateli a ilustrátory, dílny, výstavy ilustrací a knih, multimediální prezentace.

Po úspěšné loňské premiéře programu, v rámci kterého se prezentují knihy o vaření, kuchařky i příručky zdravého životního stylu, se na veletrhu Svět knihy bude opět konat gastro show Vaříme s knihou. Spousta zajímavých a netradičních pochoutek bude připravována přímo před návštěvníky.

SVĚT KNIHY PRAHA 2010 - 3

Ceny předávané na veletrhu

Cena Jiřího Ortena (Svaz českých knihkupců a nakladatelů), Premia Bohemica (Obec spisovatelů), Mapa roku (Kartografická společnost ČR), Tourmap (festival Tourfilm a Avant Promotion), Cena Akademie SF, fantasy a hororu, Skřipec a skřipeček (Obec překladatelů), Slovník roku (Jednota tlumočníků a překladatelů), Žijeme v různých zemích, ale kniha nás seznamuje (Svět knihy, s.r.o. v rámci kampaně na podporu četby knih – Rosteme s knihou), Škola základ života (Obec spisovatelů), Náš svět 2010 (Národní institut dětí a mládeže MŠMT), řada dalších cen je udělována jednotlivými nakladateli.

Program doprovodného literárního festivalu a další informace pro návštěvníky najdete na stránkách www.svetknihy.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Miliardová sbírka současného umění vystavena v Hauch Gallery.
Miliardová sbírka současného umění vystavena v Hauch Gallery

Nenechte si ujít výstavu jedné z největších českých sbírek současného zahraničního a českého umění, která je výsledkem dlouhodobého a vášnivého nasazení svého...  celý článek

Brno ovládla výstava Kmeny 90. Jak se žilo v devadesátkách?
Brno ovládla výstava Kmeny 90. Jak se žilo v devadesátkách?

Politický převrat v listopadu 1989 nastartoval dramatické změny a lidem se celý život obrátil vzhůru nohama. Jak toto období prožívala městská mládež,sleduje...  celý článek

Výstava Krajinou mé duše představí osobitá díla Karla Těšínského
Výstava Krajinou mé duše představí osobitá díla Karla Těšínského

Nechte se okouzlit jedinečným stylem krajinomalby Karla Těšínského, který svůj pohled na okolí promítal na plátno v jednoduchých, avšak nápaditých tazích...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.