Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha 2010

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Šestnáctý ročník mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu se blíží. V pražském Průmyslovém paláci odstartuje 13. května a potrvá až do 16. května.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

SVĚT KNIHY PRAHA 2010 | foto: SVĚT KNIHY

Letošní celkový počet vystavovatelů veletrhu dosáhl počtu 414, mezinárodní skladba vystavovatelů a zahraničních hostů je z těchto zemí a regionů se finálně uzavřela na počtu 34.

kdo se zúčastní

Belgie, Brazílie, Česká republika, Čína, Estonsko, Finsko, Francie, Irsko, Island, Itálie, Izrael, Japonsko, Jižní Korea, Litva, Lotyšsko, Malta, Maďarsko, Německo, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Rusko, Saudská Arábie, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Tchaj-wan, Turecko, USA, Velká Británie, Wales

V rámci programu literárního festivalu se představí přes čtyři stovky osobností literárního světa. Kromě bohaté polské prezentace v rámci statutu čestného hosta veletrhu, na programu spolupracují Evropská literární centra a organizace sdružené v rámci projektu EU Literature Across Frontiers, EUNIC – síť evropských kulturních center, Dům národnostních menšin, Seminář romistiky UK, Muzeum romské kultury.

Projekt prezentace německy psané literatury Das Buch připravují již několik let společně Goethe-Institut, Rakouské kulturní fórum a Švýcarská konfederace.

Předpremiérou literárního festivalu bude již tradičně projekt večerního čtení překladů z evropských literatur Noc literatury, který pořádají Česká centra ve spolupráci s kulturními organizacemi sdruženými v projektu EUNIC dne 12. května 2010 na řadě míst v centru Prahy.

V rámci festivalových programů - autorských čtení a debat - vystoupí přes 400 účinkujících. Návštěvníci veletrhu se zde mohou setkat se svými oblíbenými spisovateli a osobnostmi kulturního života České republiky, zahraniční spisovatelé přijíždějí ze 14 zemí.

V rámci programového tématu veletrhu Literatura a sbližování kultur bude představena literární tvorba národnostních menšin žijících u nás, světová romská literatura, v mezinárodní debatě vystoupí významní spisovatelé (V. Baltzar, G. Blecher, M. Niemi, M. Peura, J-M. Blas de Roblés a S. Watersová).

SVĚT KNIHY PRAHA 2010 - 2

Rosteme s knihou - literatura pro děti a mládež - téma, jež pravidelně doprovází literární program veletrhu, v roce 2010 zvýrazní ve větším měřítku tvorbu pro děti a mládež. Součástí programu bude speciálně zařízený pavilon s názvem Svět knihy dětem, kde bude probíhat řada pořadů jako literární soutěže, setkání se spisovateli a ilustrátory, dílny, výstavy ilustrací a knih, multimediální prezentace.

Po úspěšné loňské premiéře programu, v rámci kterého se prezentují knihy o vaření, kuchařky i příručky zdravého životního stylu, se na veletrhu Svět knihy bude opět konat gastro show Vaříme s knihou. Spousta zajímavých a netradičních pochoutek bude připravována přímo před návštěvníky.

SVĚT KNIHY PRAHA 2010 - 3

Ceny předávané na veletrhu

Cena Jiřího Ortena (Svaz českých knihkupců a nakladatelů), Premia Bohemica (Obec spisovatelů), Mapa roku (Kartografická společnost ČR), Tourmap (festival Tourfilm a Avant Promotion), Cena Akademie SF, fantasy a hororu, Skřipec a skřipeček (Obec překladatelů), Slovník roku (Jednota tlumočníků a překladatelů), Žijeme v různých zemích, ale kniha nás seznamuje (Svět knihy, s.r.o. v rámci kampaně na podporu četby knih – Rosteme s knihou), Škola základ života (Obec spisovatelů), Náš svět 2010 (Národní institut dětí a mládeže MŠMT), řada dalších cen je udělována jednotlivými nakladateli.

Program doprovodného literárního festivalu a další informace pro návštěvníky najdete na stránkách www.svetknihy.cz.

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Cizinka potřetí a Mořeplavec

Hrdinové, které děli propast staletí, se opět vydají na hodně divokou vodu.

Zapomenuté dějiny a láska, která překoná propast staletí, tak by se dal charakterizovat fenomenální příběh zdravotní...

LadyPraga – láska na první notu

LadyPraga – láska na první notu.

Praha, 27. října 2017 – Popová formace s přesahy do několika hudebních stylů, výrazný a jistý vokální projev zpěvačky...

Díla Černého a Slavíčka ozdobou další aukce obrazů Galerie ART Praha

Karel Černý - Milenci

V „Mekce českého moderního umění“, v pražské Galerii Mánes, bude už tuto sobotu 19. května další aukce atraktivních...

Najdete na iDNES.cz