Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mexiko: rady a tipy k návštěvě této úctyhodné země

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Mexiko představuje pestrobarevnou krásu, sopečné vulkány, tyrkysově zelenou vodu, bílé pláže a karibské rytmy. Mexiko, to je úcta tváří v tvář jedinečným památkám zaniklé vyspělé starověké civilizaci.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Acapulco | foto: CK AVETOUR s.r.o.

Mexiko poskytuje prostor pro nespočet zajímavých zážitků - nakupte pestré výrobky uměleckých řemesel, povalujte se na pláži, vystupte na pyramidu, navštivte mayskou vesnici, šnorchlujte u korálových útesů, bavte se na slavnosti či v nočním klubu, smlouvejte na trhu, podnikněte túru do deštného pralesa nebo surfujte na vlnách Pacifiku...

Mexiko je obrovská země s mírnými i tropickými podnebními zónami, vybíhající 5 km do nebe a s pobřežím v délce 10 000 km, s 19milionovým hlavním městem ve svém středu a nesčetnými malými pueblos po celém území, která vás může jen sotva zklamat, když jde o poskytnutí co největší rozmanitosti možností, vybere si určitě každý.

Plánujete navštívit Mexiko? Přečtěte si důležité rady a tipy

Mexiko lze navštívit v každém ročním období, nicméně je potřeba podotknout, že od května do září v pobřežních a níže položených oblastech jsou velká horka a dusna, od listopadu do února je ve vnitrozemí občas chladno a červenec se srpnem jsou hlavními měsíci dovolených, stejně jako prosinec a leden.

Pokud plánujete navštívit Mexiko, pamatujte na minimálně půlroční platnost cestovního pasu po konci pobytu. Od roku 2000 je zrušena vízová povinnost pro občany ČR, takže do 90 dnů můžete v Mexiku zůstat jako turisté. Ke vstupu do země je tedy potřeba platný cestovní pas a vyplněný formulář FMT, podle jehož kopie při odletu migrační orgány kontrolují, zda-jste nepřesáhli povolenou dobu pobytu.

Tento formulář je důležité mít poblíž pasu celou dobu pobytu. Abyste si hned při příletu do Mexika nezpůsobili problémy, je důležité připomenout, že do země je zakázáno bez povolení dovážet: čerstvé ovoce a zeleninu, masné výrobky, chemické, farmaceutické a biologické výrobky pro zemědělskou výrobu. Zakázán je vývoz, sběr a přechovávání chráněných kaktusů (pod trestem odnětí svobody od 1 do 9 let).

Do Mexika není povinně vyžadovaná žádna vakcinace, nicméně odborníci na tropické nemoci v ČR doporučují očkování proti břišnímu tyfu a žloutence typu A jen pro pocit naprosté bezpečnosti, i když se s nemocemi nejspíše vůbec nesetkáte.

Prevence proti malárii? Zní to absurdně, ale nenechat se štípnout. I přes antimalarika spěte pod moskytiérou a vhodně se oblečte, pokud se večer vyskytujete venku. V turistických oblastech se ale není čeho bát, jen nízko položené vnitrozemské oblasti mohou být nebezpečné hlavně v noci.

Nevolností ze špatného jídla se v Mexiku není třeba obávat. Led i saláty z čerstvé zeleniny má Mexiko naprosto bezpečné, ovoce a zeleninu omývejte v pitné vodě a pokud by nějaké střevní potíže přece jen přišly (v místních poměrech se jim říka Montezumova pomsta), nesnažte se hned užívat léky, zkuste místní papájové džusy, hodně vody a odpočívejte.

Metropolitní katedrála, Mexico City
Metropolitní katedrála 2

Metropolitní katedrála Mexico City

Mexiko je synonymem pro jedinečné památky a dech beroucí přírodu

Mexiko má hlavní město s názvem Ciudad de México. Je světoznámé jako Mexico City a je jednou z největších metropolí světa. Žije v něm 19 milionů lidí v nadmořské výšce přes 2000 metrů nad mořem. Mezi nejvýznamnější památky Ciudad de México bezesporu patří Historické centrum a "plovoucí zahrady" Xochimilco, které byly zařazeny na seznam UNESCO.

Ikonou města je zlatá socha Anděla nezávislosti, známé Muzeum Antropologie, kde stojí za shlédnutí například Aztécký kamenný kalendář. Pokud jste milovníci muzeí nebo historie, v Mexico City Vás uspokojí přes 160 muzeí, v počtu divadel se řadí na 4. světovou příčku po Londýně, New Yorku a Torontu.

Teotihuacan

Teotihuacán - tento soubor hrozivě vypadajících pyramid uprostřed místa, kde se kdysi rozkládalo největší mezoamerické město, stojí 50 km severně od Ciadad de México a představuje regionální pamětihodnost číslo 1. Komu se podaří Mexiko spolu s těmito pyramidami navštívit, stane v úžasu nad technologickým pokrokem, jehož dosáhla teotihuacánská civilizace. Teotihuacán, město v horách, proslulo svými dvěma obrovskými pyramidami – pyramidou Slunce a pyramidou Měsíce.

Nuestra Seňora de los Remedios - před obrovskou kulisou sopky Popocatepetl vystavěli obyvatelé Teotihuacánu mocnou pyramidu, která byla později zničena Španěly. Na základech této pyramidy, která kdysi zabírala plochu 16 hektarů, založili obyvatelé kostel, jehož barokní krása před kouřícím sopečným vulkánem působí až neskutečně.

Acapulco - Slunce zde z jasného nebe svítí 350 dní v roce, teploty jsou ale díky tichomořskému vánku velice příjemné. Město má romantickou historii díky pirátským lodím a lodím vozícím koření. Navštivte město známé především díky svým nádherným plážím, blízkým tropickým džunglím a lagunám.

Cancún - Z bývalé rybářské osady na severozápadní špici poloostrova Yucatan se během několika let stalo kosmopolitní turistické letovisko. Lagunu Nichupte, kterou se může pyšnit Mexiko, obklopuje 20 km dlouhý a 500 m široký písečný pruh ve tvaru písmene L, na kterém najdete krásné duny a palmové háje. Na tomto úzkém pruhu stojí jeden luxusní hotel vedle druhého a cesta k opravdu krásným plážím je velice krátká.

Mexické květiny

Mexické květiny

Zkušeným specialistou na poznávací zájezdy do Mexika je CK AVETOUR.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

Další z rubriky

Užijte si prodloužený víkend v Tropical Islands

Užijte si prodloužený víkend v Tropical Islands

Toužíte po exotické dovolené, ale stačí vám k odpočinku třeba jen pár dní a nechce se vám za dovolenou pro celou rodinu...

Alitalia: zimní síť 2017 - 2018

Létejte s Alitalia z Letiště Václava Havla Praha

Díky své skvělé síti poskytuje Alitalia kompletní pokrytí Itálie a nabízí přímé lety do hlavních evropských měst,...

Alitalia byla v lednu nejdochvilnější letecká společnost na světě

Alitalia: v lednu nejdochvilnější letecká společnost na světě

Italská letecká společnost Alitalia se v roce 2017 umístila na třetím místě v Evropě a na šestém místě mezi hlavními...

Najdete na iDNES.cz