Město Si-an v Číně láká i české turisty. Leťte přímou linkou z Prahy

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Navštivte jedno z nejstarších měst Číny, které bylo v řadě významných období dokonce hlavním městem a sloužilo jako vstupní brána pro Hedvábnou stezku. Dnes město Si-an s počtem obyvatel přes 8 milionů představuje významné turistické, kulturní, průmyslové a vzdělávací centrum centrální a severozápadní Číny.

Město Si-an v Číně láká i české turisty. Leťte přímou linkou. | foto: Shutterstock

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Pokud se chystáte do Číny a uvažujete, jaká města zařadit do svého itineráře, nezapomeňte na Si-an. Jistě, Peking i Šanghaj vynechat nesmíte, ale Si-an vás jistě okouzlí svébytnou atmosférou a pomyslnou bronzovou příčku si ve vašem cestovním plánu zaslouží. Vždyť nejznámější atrakcí je v blízkosti města proslulá tzv. Terakotová armáda, hrobka prvního čínského císaře Čchin Š’-chuang-tiho zařazená na seznam světového dědictví UNESCO. Celková plocha areálu hrobky se odhaduje na 46 km2 a bojovníci, koně a vozy vyrobení z terakotové hlíny jsou umístěni v několika halách připomínajících hangáry. A pokud se zaměříte na obličeje válečníků, brzy zjistíte, že se vám nepodaří ani při tak velkém množství soch najít dvě stejné tváře.

Nepřehlédnutelné jsou v Si-anu monumentální městské hradby vysoké 15 metrů, které se táhnou 14 km a patří v Číně k nejzachovalejším. Zároveň představují nejstarší obranný vojenský systém na celém světě. Skvělým zážitkem je jejich prohlídka na kole.

Město Si-an v Číně láká i české turisty. Leťte přímou linkou z Prahy.

V centru starého města je Zvonová a Bubnová věž, které jsou i po setmění krásně nasvícené, muslimská čtvrť, ve které najdete jednu z nejstarších mešit v Číně a můžete ochutnat vynikající místní speciality. Navštívit byste rozhodně měli také Muzeum provincie Shaanxi a Yangling muzeum dynastie Han, mystický taoistický klášter Osmi nesmrtelných nebo pagody Malé a Velké divoké husy.

Za prozkoumání stojí i krásy hory Hua vzdálené od Si-anu 120 km, kam se můžete dostat rychlovlakem nebo autobusem. Cestou na vrchol potkáte mnoho kouzelných taoistických chrámů, můžete si vybrat z různých turistických tras podle vašich preferencí nebo využít lanovku. Mimořádným zážitek je pozorování východu slunce z vrcholku hory Hua.

Město Si-an v Číně láká i české turisty. Leťte přímou linkou.

Město Si-an na dosah

Jednou z výhod Si-anu je jeho snadná dopravní dostupnost. Dostanete se sem letadlem i rychlovlakem, například ze Šanghaje za 6 hodin a z Pekingu za 4 a půl hodiny. A od konce října bude Si-an blíž i z Prahy, odkud začne China Eastern Airlines nabízet přímý spoj, a to hned dvakrát týdně. Letecká společnost China Eastern Airlines totiž přidává nové lety mezi Letištěm Václava Havla Praha a Čínou. Můžete se tak těšit na čtyři lety z Prahy do Šanghaje týdně, z toho dva lety jsou s mezipřistáním v Si-anu.

Čeští turisti stále více objevují krásy Číny

China Eastern Airlines před více než rokem otevřela svou první přímou linku z Prahy do Šanghaje a od historicky prvního letu dne 23. června 2016 zaznamenává nárůst cestujících. Přímé lety podporují zájem čínských turistů o cesty do České republiky a jejich počet stoupl meziročně o 56 %, nejvíce ze všech sledovaných národů. Roste i počet českých turistů, kteří využívají přímé lety do Číny, a to nejen k návštěvě této zajímavé země, ale i k návazným letům do oblíbených destinací jihovýchodní Asie, Austrálie, Nového Zélandu, Japonska nebo Jižní Koreje. Letecká společnost China Eastern Airlines v minulém roce přepravila na svých linkách po celém světě více než 100 milionů cestujících a počet přepravených pasažérů ji řadí na 7. místo ve světě. Je členem aliance Sky Team a provozuje více než 600 letadel s průměrným stářím 5,5 let. Nové kanceláře China Eastern Airlines naleznete v centru Prahy v reprezentativní budově Florentinum.

Město Si-an v Číně láká i české turisty. Leťte přímou linkou z Prahy.

Více informací na www.en.ceair.com nebo navštivte Facebook: China Eastern Airlines-PRG.

Nejčtenější

Na stáří nemusíte jen šetřit, můžete na něm i vydělat

Na stáří nemusíte jen šetřit, můžete na něm i vydělat

V České republice se investoři na výnosech ze Silver Economy mohou rovněž podílet.

Top trendy zimy 2018/2019: ikonické pohorky jsou zpět

Top trendy zimy 18/19: Ikonické pohorky jsou zpět!

S posledními paprsky slunce vás přicházejí oslnit novinky z oblasti obuvi, módy a životního stylu. Nadcházející sezona...

Líbí se vám minimalistické betonové stěrky? Splňte si svůj sen

Betonepox

S přicházejícím podzimem, kdy trávíme všichni mnohem více času uvnitř domova, vám přinášíme inspiraci pro zvelebení...

Raketově rychle. Tak funguje půjčka od lidí

Raketově rychle. Tak funguje půjčka od lidí

O tom, že je půjčka od lidí levnější, už všichni vědí. Že mají peníze do pěti minut na účtu, si teprve lidé zvykají....

Audioknižní bestsellery za 149 Kč? Audiotéka slaví sedm let

Audioknižní bestsellery za 149,- Kč? Audiotéka slaví 7 let!

Audiotéka, největší distributor audioknih v Česku a poskytovatel stejnojmenné mobilní aplikace, právě slaví 7....

Další z rubriky

Parní vlak a muzea zdarma. Střední Čechy slaví 100 let republiky

Zámek Lány

Během celého roku probíhají po celé republice oslavy, které připomínají vznik Československé republiky a dobu první...

Dovolená se psem: vydejte se se svým domácím mazlíčkem k moři

Dovolená se psem – vydejte se se svým domácím mazlíčkem k moři

Také je váš pes právoplatným členem rodiny? Pak vás určitě trápí, když si užíváte dovolenou a on je někde na hlídání....

Těšínské Slezsko – region na Trojmezí

Český Těšín

Pokud přemýšlíte, kde strávit víkend či dovolenou v Česku, zapište si do svých plánů Těšínské Slezsko. Málokterá...

Najdete na iDNES.cz