Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Město na kole, kola na vodě

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Společnost Pražské Benátky v letošním roce podpoří 3. ročník největší outdoorové cykloakce v Praze Město na kole. Během víkendu 12. – 13. dubna bude u náplavky Rašínova nábřeží kotvit Salónní rychloloď Nepomuk, nejstarší osobní loď na Vltavě.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Město na kole, kola na vodě | foto: Pražské Benátky s.r.o.

Ta bude v průběhu obou dnů k dispozici návštěvníkům na hodinové vyhlídkové plavby centrem Prahy. Pražské Benátky kromě vyhlídkových plaveb zajistí také přívoz, kterým mohou návštěvníci cykloakce přeplout z Rašínova nábřeží na Hořejší.

Nejstarší osobní loď na Vltavě Nepomuk svou konstrukcí a historií představuje klenot mezi vltavskými loděmi – pochází z roku 1932 a její stále funkční dieselový motor dokonce z roku 1929! Během akce Město na kole budou mít návštěvníci jedinečnou příležitost svézt se na palubě této lodi, která jinak vyplouvá pouze při výjimečných příležitostech. Nepomuk bude odrážet od Rašínova nábřeží přibližně každou druhou hodinu, přesné časy plaveb budou vypsány v době akce u nástupiště na loď.

Město na kole, kola na vodě

 Převozní loď propojující Rašínovo nábřeží s Hořejším nábřežím bude k dispozici po celou dobu konání cykloakce Město na kole: v sobotu od 10:00 do 19:00 a v neděli od 11:00 do 18:00. Přívoz bude k dispozici zdarma pro všechny, kteří se přijdou podívat na tuto akci.  

Město na kole, kola na vodě

Společnost Pražské Benátky je provozovatelem vyhlídkových plaveb historickým přívozem v samém centru Prahy pod Karlovým mostem. V současné době provozuje 5 lodí typu Vodouch, které jsou věrnými replikami historických přívozů 19. století. Nejen návštěvníci města z dalekých zemí a měst, ale i Pražané se mohou každý den svézt na těchto lodích, na kterých uslyší odborný výklad o historii a zajímavostech hlavního města. 

Na lodi je podáváno drobné občerstvení ve formě nápojů a perníku nebo zmrzliny. S lodním listem mají návštěvníci také vstup zdarma do přilehlého Muzea Karlova mostu. Účastníci cykloakce Město na kole, kteří absolvují vyhlídkovou plavbu Nepomukem nebo využijí převozní loď, získají poukaz na 50% slevu z ceny lodního listu pro plavbu Pražskými Benátkami a návštěvu Muzea Karlova mostu.   

Město na kole, kola na vodě

Město na kole se pořádá už třetím rokem na pražském Rašínově nábřeží. První ročník cykloakce v roce 2012 se setkal s obrovským úspěchem a pozitivní odezvou široké veřejnosti. 

Návštěvníci Města na kole se mohou těšit na prezentaci nových trendů všech druhů kol od sportovních speciálů, koloběžek, odrážedel až po městská elektrokola a představení servisu, bezpečnostních a módních doplňků pro cyklistiku. Samozřejmostí bude také zábava, občerstvení a sociální zázemí.

Pro nejmenší cyklisty i jejich rodiče bude k dispozici Oranžové dopravní hřiště s opravdovými značkami, děti se zúčastní řady závodů a soutěží na kolech, odrážedlech i koloběžkách o zajímavé ceny.

Město na kole, kola na vodě

Nepřehlédnutelnou součástí areálu Město na kole bude slopestylová dráha, na které se předvede česká špička sportovní cyklistiky na různých druzích kol. Sportovní program na slopestylové dráze sestavuje tradičně špičkový závodník Richard GASPI Gasperotti. Jedním z nejzajímavějších podniků na této dráze bude otevřený vyřazovací závod Open Challagne Speed and Style 2014. 

Město na kole, kola na vodě

Na pódiu vedle slopestylové dráhy předvedou jezdci exhibice na jednokolech, kolovou i krasojízdu. Na řece se návštěvníkům představí adrenalinová novinka flyboarding. 

Návštěvníci budou mít možnost si některé modely nových kol vyzkoušet. Organizátoři uvítají, pokud návštěvníci přijedou na cykloakci Město na kole na vlastních kolech. Ti, kteří tak učiní, budou mít možnost nechat si svůj stroj před nadcházející sezónou seřídit v servisním stanu a vydat se společně s ostatními na některou z organizovaných vyjížděk. K dispozici bude i místní úschovna kol.

Akce: Město na kole

Vstup na akci je zdarma a pořádá se pod záštitou primátora hl. m. Prahy Tomáše Hudečka a starostky městské části Praha 2 Jany Černochové.

Termín konání: 12.–13. 4. 2014

Místo konání akce: Rašínovo nábřeží

Kontakt: lucia@prazskebenatky.cz, 608 099 688

Webové stránky: www.prazskebenatky.czwww.mestonakole.cz

Autor:

Nejčtenější

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Podlehněte kráse českých stříbrných šperků, které dobyly Japonsko

Kapky rosy na kvítcích třešňových stromů připomíná náhrdelník Pearl Blossom.

„Můžete být nádherná ve třiceti, okouzlující ve čtyřiceti a neodolatelná po zbytek svého života,“ řekla Coco Chanel....

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

I pořízení vozu může být rychlé a jednoduché. Pokud máte vybrané auto, stačí najít toho pravého prodejce a nakonec...

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

Další z rubriky

Osmý ročník největšího veletrhu konopí a léčivých bylin na světě - Cannafest

Osmý ročník největšího veletrhu konopí a léčivých bylin na světě - Cannafest.

Už se nám to blíží! V pátek 10. listopadu se po roce znovu otevřou brány veletrhu Cannafest. Letos se koná už osmý...

Pohřební ústav hl. m. Prahy na Dušičky vyzývá ke vzpomínání na zemřelé

Pohřební ústav hl. m. Prahy na Dušičky vyzývá ke vzpomínání na zemřelé.

Ten tklivý podzimní čas je spojen se dny, kdy lidé navštíví hřbitovy, rozsvítí svíce, hroby ozdobí květinami a...

Střední škola mediální grafiky harmonicky kloubí řemeslo a kreativitu

Střední škola mediální grafiky harmonicky kloubí řemeslo a kreativitu.

Jste šikovní a kreativní a hledáte střední školu, která je zaměřena na zvládnutí řemesla v praxi a umožní vám se nadále...

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.