Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Měřící stanice AMEST efektivně pomáhají při kontrole součástí

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Kontrolní a měřicí stanice AMEST zabezpečují komplexní mezioperační i konečnou kontrolu součástí, popřípadě montážních uzlů i finálních výrobků. Kontrolují rozměry, tvary, předepsanou hmotnost a kvalitu opracování.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Měřící stanice AMEST efektivně pomáhají při kontrole součástí | foto: Amest s.r.o.

Mohou být vybaveny automatickým podáváním kontrolovaných součástí, speciálními snímači rozměrů a sondami pro kontrolu vířivými proudy, váhami, popisovači a automatickým tříděním zkontrolovaných součástí podle zvolených parametrů.

Speciální elektronika kontrolních stanic AMEST boduje

Pokud chcete ve vašem provozu minimalizovat zmetkovitost ve výrobním procesu, pak pořiďte měřící a kontrolní stanice AMEST. 

Funkce kontrolních stanic je řízena speciální programovatelnou elektronikou AMEST, která je vybavená moderními prvky pro ovládání. Speciální elektronika kontrolních stanic AMEST průběžně vyhodnocuje výsledky měření a kontroly a generuje data pro řízení a statistické sledování technologického procesu. Současně signalizuje závady a dává pokyny k operativním zásahům na příslušné výrobní operaci - například korekce, seřízení stroje, výměna nástroje apod.

Co, kde a jak měří kontrolní a měřící stanice AMEST

Měřící stanice AMEST měří délkové rozměry, úchylky tvaru a polohy, obecné tvary, drsnost povrchu a umí kontrolovat přítomnost materiálových vad defektoskopickými metodami (ultrazvuk, vířivé proudy, magnetoskopie).

Měřící a kontrolní stanice nacházejí svoje uplatnění v běžném dílenském prostředí, na specializovaných pracovištích, v automatických linkách, ale i na pracovištích s ruční obsluhou. Jsou využívány zejména v automobilovém a železničním průmyslu.

Měřící stanice AMEST efektivně pomáhají při kontrole součástí

Vzhledem k tomu, že společnost AMEST s.r.o. používá moderní měřicí metody – kamera, laser, dotykové metody, ultrazvuk, vířivé proudy a jejich vývojová skupina vytváří vlastní kontrolní metody, je schopna vytvořit kontrolní a měřící stanici na míru podle konkrétního zadání.

Společnost AMEST poskytuje průmyslovým podnikům kvalifikované poradenské služby při řešení konkrétních problémů přesného měření, výrobní kontroly a optimální technologie výroby. Stovky referencí spokojených zákazníků z řad předních tuzemských i zahraničních podniků, včetně největšího strojírenského podniku v ČR - ŠKODA AUTO Mladá Boleslav, svědčí o vysoké kvalitě dodávaných měřících stanic AMEST. Ty spolu se zmíněnou poradenskou službou zajišťují vysokou kvalitu a ekonomickou efektivnost výrobků.

Měřící stanice AMEST pro automobilový a železniční průmysl

Stoprocentní kontrola ozubení, skříňových dílů, skříní diferenciálu, přesných válcových ploch, hřídelových a přírubových dílů, ale i vůle v zámku pístních kroužků, rozměrů vidlic řazení, světlometů či měření, vážení, značení a třídění pístů? Ano, s měřící stanicí AMEST. Zákazníci z automobilového průmyslu by mohli přidat i detaily. Pro ilustraci alespoň jeden z účinných systémů – systém DEXTERA pro kontrolu ozubení. 

Měřící stanice AMEST efektivně pomáhají při kontrole součástí

Měřící stanice AMEST efektivně pomáhají při kontrole součástí

Rychlost a přesnost provedení jedné kontrolní operace na tomto zařízení umožňuje i při velkosériové výrobě spolehlivě kontrolovat dodržení velmi úzkých tolerancí rozměrů všech vyrobených kol a včas vyloučit vadné kusy z dalšího procesu výroby. Společnost AMEST dodává tyto stanice na zakázku pro stanovený rozsah rozměrů kol nebo hřídelí osazených několika ozubenými koly. Podle požadavku uživatele pracují buď s manuální obsluhou, nebo jako součást výrobní linky s automatickým podáváním a tříděním.

V železničním průmyslu je výkonným pomocníkem automatický komplex na měření geometrických rozměrů kol stanice KS - 528.

Kontakt:

Podrobné informace o společnosti AMEST s.r.o. a nabídce měřících stanic, sledovacích měřidel a kontrolních přípravků najdete na internetové adrese: www.amest.cz nebo přímo na adrese firmy: Ke Kablu 378, Praha 10.

Stanice je snadno nastavitelná pro všechny typy a rozměry kol vyráběných v továrně zákazníka, tj. počínaje malými koly pro tramvaje a konče velkými lokomotivními koly. Výkon stanice – kontrola 60 kol za hodinu, včetně vyhodnocení a statistického zpracování výsledků, odpovídá s dostatečnou rezervou tempu výrobní linky zákazníka.

Autor:

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Kolektivní vyjednávání v automobilce TPCA na Kolínsku je v plném proudu

Kolektivní vyjednávání v automobilce TPCA na Kolínsku je v plném proudu

Vyjednávání v TPCA intenzívně probíhá již od října. Ke shodě zatím ve většině požadavků odborů nedošlo. Stávající...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Jak najít zaměstnance do online marketingové společnosti?

Tým netpromotion hledá další profesionály, dbá na recenze. Foto: netpromotion...

Podle dostupných údajů Českého statistického úřadu nezaměstnanost neustále klesá. V závěru listopadu spadla na 3,5 %....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz