Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Měřící stanice AMEST efektivně pomáhají při kontrole součástí

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Kontrolní a měřicí stanice AMEST zabezpečují komplexní mezioperační i konečnou kontrolu součástí, popřípadě montážních uzlů i finálních výrobků. Kontrolují rozměry, tvary, předepsanou hmotnost a kvalitu opracování.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Měřící stanice AMEST efektivně pomáhají při kontrole součástí | foto: Amest s.r.o.

Mohou být vybaveny automatickým podáváním kontrolovaných součástí, speciálními snímači rozměrů a sondami pro kontrolu vířivými proudy, váhami, popisovači a automatickým tříděním zkontrolovaných součástí podle zvolených parametrů.

Speciální elektronika kontrolních stanic AMEST boduje

Pokud chcete ve vašem provozu minimalizovat zmetkovitost ve výrobním procesu, pak pořiďte měřící a kontrolní stanice AMEST. 

Funkce kontrolních stanic je řízena speciální programovatelnou elektronikou AMEST, která je vybavená moderními prvky pro ovládání. Speciální elektronika kontrolních stanic AMEST průběžně vyhodnocuje výsledky měření a kontroly a generuje data pro řízení a statistické sledování technologického procesu. Současně signalizuje závady a dává pokyny k operativním zásahům na příslušné výrobní operaci - například korekce, seřízení stroje, výměna nástroje apod.

Co, kde a jak měří kontrolní a měřící stanice AMEST

Měřící stanice AMEST měří délkové rozměry, úchylky tvaru a polohy, obecné tvary, drsnost povrchu a umí kontrolovat přítomnost materiálových vad defektoskopickými metodami (ultrazvuk, vířivé proudy, magnetoskopie).

Měřící a kontrolní stanice nacházejí svoje uplatnění v běžném dílenském prostředí, na specializovaných pracovištích, v automatických linkách, ale i na pracovištích s ruční obsluhou. Jsou využívány zejména v automobilovém a železničním průmyslu.

Měřící stanice AMEST efektivně pomáhají při kontrole součástí

Vzhledem k tomu, že společnost AMEST s.r.o. používá moderní měřicí metody – kamera, laser, dotykové metody, ultrazvuk, vířivé proudy a jejich vývojová skupina vytváří vlastní kontrolní metody, je schopna vytvořit kontrolní a měřící stanici na míru podle konkrétního zadání.

Společnost AMEST poskytuje průmyslovým podnikům kvalifikované poradenské služby při řešení konkrétních problémů přesného měření, výrobní kontroly a optimální technologie výroby. Stovky referencí spokojených zákazníků z řad předních tuzemských i zahraničních podniků, včetně největšího strojírenského podniku v ČR - ŠKODA AUTO Mladá Boleslav, svědčí o vysoké kvalitě dodávaných měřících stanic AMEST. Ty spolu se zmíněnou poradenskou službou zajišťují vysokou kvalitu a ekonomickou efektivnost výrobků.

Měřící stanice AMEST pro automobilový a železniční průmysl

Stoprocentní kontrola ozubení, skříňových dílů, skříní diferenciálu, přesných válcových ploch, hřídelových a přírubových dílů, ale i vůle v zámku pístních kroužků, rozměrů vidlic řazení, světlometů či měření, vážení, značení a třídění pístů? Ano, s měřící stanicí AMEST. Zákazníci z automobilového průmyslu by mohli přidat i detaily. Pro ilustraci alespoň jeden z účinných systémů – systém DEXTERA pro kontrolu ozubení. 

Měřící stanice AMEST efektivně pomáhají při kontrole součástí

Měřící stanice AMEST efektivně pomáhají při kontrole součástí

Rychlost a přesnost provedení jedné kontrolní operace na tomto zařízení umožňuje i při velkosériové výrobě spolehlivě kontrolovat dodržení velmi úzkých tolerancí rozměrů všech vyrobených kol a včas vyloučit vadné kusy z dalšího procesu výroby. Společnost AMEST dodává tyto stanice na zakázku pro stanovený rozsah rozměrů kol nebo hřídelí osazených několika ozubenými koly. Podle požadavku uživatele pracují buď s manuální obsluhou, nebo jako součást výrobní linky s automatickým podáváním a tříděním.

V železničním průmyslu je výkonným pomocníkem automatický komplex na měření geometrických rozměrů kol stanice KS - 528.

Kontakt:

Podrobné informace o společnosti AMEST s.r.o. a nabídce měřících stanic, sledovacích měřidel a kontrolních přípravků najdete na internetové adrese: www.amest.cz nebo přímo na adrese firmy: Ke Kablu 378, Praha 10.

Stanice je snadno nastavitelná pro všechny typy a rozměry kol vyráběných v továrně zákazníka, tj. počínaje malými koly pro tramvaje a konče velkými lokomotivními koly. Výkon stanice – kontrola 60 kol za hodinu, včetně vyhodnocení a statistického zpracování výsledků, odpovídá s dostatečnou rezervou tempu výrobní linky zákazníka.

Autor:

Nejčtenější

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Do měst a obcí míří miliony proti suchu a povodním

Do měst a obcí míří miliony proti suchu a povodním.

Chránit obyvatele před následky sucha i extrémů počasí pomohou starostům nové dotace z fondů EU. Rezort životního...

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Další z rubriky

Nevyhazujte peníze oknem aneb několik tipů pro úsporu vody a energie

Nevyhazujte peníze oknem aneb několik tipů pro úsporu vody a energie.

Podle nezávislých studií využije čtyřčlenná domácnost denně přes 200 litrů teplé vody, na jejíž ohřev je potřeba...

Češi fandí místním podnikatelům. Investovali do nich už stovky milionů

O speciální pivo, skladované v sudech po whisky, je zájem i v Japonsku, kam...

Za peníze ze svých dluhopisů už společnost Česká Whisky postavila v Třebíči stylový whisky bar. Lidé si sami mohou...

Zbavte se nejistoty okolo budoucnosti Vašeho SAP ERP

Zbavte se nejistoty okolo budoucnosti Vašeho SAP ERP.

Pokud ve firmě provozujete SAP ERP, pak stejně jako řada dalších firem stojíte před rozhodnutím, jak se v budoucnu...

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.