Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Měřič spotřeby – elektrospotřebiče pod kontrolou

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V našem každodenním životě jsme obklopeni elektrospotřebiči. Některé z nich poctivě slouží mnoho let a dokud se neporouchají, nevěnujeme jim pozornost. Zastaralé spotřebiče však může kromě užitku provázet i zvýšená spotřeba elektrické energie. Zjistit spotřebu vašich elektrospotřebičů pomůže měřič spotřeby.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Spotřeba elektrospotřebičů pod kontrolou | foto: ahr

Víte, jaká je spotřeba elektrospotřebičů ve vaší domácnosti? Například deset let stará chladnička má oproti nejnovějším úsporným typům spotřebu elektrické energie vyšší o několik tisíc korun ročně.

Jak ale poznat, jestli se náš starý spotřebič ještě vyplatí, nebo jestli už nastal čas na jeho výměnu? Přijďte si vypůjčit kufřík s měřičem spotřeby a analyzujte, jaká je spotřeba elektrické energie a elektrospotřebičů ve vaší domácnosti.

Přijďte si půjčit měřič spotřeby elektrické energie!

úsporaMěřič spotřeby je kompaktní přístroj zhruba o velikosti rozdvojky, který se zasune do elektrické zásuvky. Do tohoto přístroje se pak zapojí zástrčka elektrického spotřebiče, jehož spotřebu chcete měřit.

Měřičem spotřeby lze zjistit nejen spotřeba elektrospotřebičů, ale i proud, napětí, dobu provozu spotřebičů, minimální a maximální příkon apod. Měřič spotřeby také vyhodnocuje finanční náklady na spotřebovanou energii. Naměřené údaje jsou zobrazovány na LCD displeji a v paměti zůstávají i po odpojení měřicího přístroje ze sítě, takže je možné si je poté zapsat.

Na stránkách www.energetickyporadce.cz můžete následně na speciální výpočtové aplikaci svoje měření vyhodnotit, a získat tak přehled o nákladech na provoz jednotlivých spotřebičů a možnosti úspory při výměně za nové, energeticky méně náročné.

Zapojením měřiče spotřeby do souprav audio a video techniky nebo do počítačové sestavy také snadno zjistíte, kolik vás stojí spotřeba těchto elektrospotřebičů v pohotovostním režimu (STAND BY).

Většinou se jedná o nemalý náklad – spotřeba elektrické energie spotřebičů ve STAND BY je sice relativně nepatrná, zato ale neustálá. Teprve po změření a následném výpočtu ročních nákladů si mnohý z nás uvědomí, kolik by se dalo ušetřit pouhým vypínáním pomocí hlavního vypínače nebo přes prodlužovací šňůru s vypínačem.

měřič spotřeby

PRE

Centrum energetického poradenství

Měřič spotřeby vám bezplatně zapůjčí v Centru energetického poradenství PRE, Jungmannova 28, Praha 1, kde jsou odborní poradci připraveni poradit s výběrem nových elektrospotřebičů a poskytnout další tipy pro snížení elektrické energie.

Kufříky s měřičem spotřeby si mohou zájemci také zdarma zapůjčit v prodejnách DATART.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Imitace betonu® přináší jedinečný, moderně nadčasový vzhled

Imitace betonu v showroomu společnosti Lionstone

Moderní minimalistické stěrky imitující betonovou plochu se již delší dobu drží na pomyslném Olympu oblíbenosti povrchů...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Potřebujete křemičité částice nebo kvantové tečky?

Potřebujete křemičité částice nebo kvantové tečky?

Představujeme vám křemičité částice a kvantové tečky Diag NanoTM a magnetické částice Absolute MagTM od výrobce...

Mějte své globální portfolio plně pod kontrolou

Mějte své globální portfolio plně pod kontrolou

Průběžné sledování rizik u větší skupiny vašich obchodních partnerů, navíc rozptýlených po celém světě, se může zdát...

Vybíráme bezpečnostní pracovní obuv: Když na kvalitě záleží

Zákonné normy pro ochranné pracovní pomůcky

Pohybujete se často při výkonu vašeho povolání v terénu? Nebo manipulujete s těžkými předměty, pracujete v náročných...

Najdete na iDNES.cz