Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Měření tvrdosti materiálů digitálním tvrdoměrem

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Firma NATIS se zabývá prodejem, instalací a servisem měřících přístrojů. Jedním z hlavních oborů je měření tvrdosti kovů.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Měření tvrdosti materiálů

Přenosný digitální tvrdoměr alphaDUR

Tento přenosný digitální tvrdoměr pracuje na principu vysokofrekvenční rezonance, nebo-li modifikovaná metoda Vickers na principu UCI metody. Měření odpovídá normě ASTM A 1038-05, DIN 50159 a direktivě VDI/VDE 2616. Měření tvrdosti probíhá při zatížení. Tvrdoměr alphaDUR vyrábí renomovaná německá společnosti BAQ GmbH.

Tvrdoměr měří tvrdost na kovech a keramice, na kterých lze měřit tvrdost klasickými metodami, jako např. Rockwell, Brinell, Vickers. Měření tvrdosti lze provádět na těžko přístupných místech nebo na malých a lehce deformovatelných dílcích.

Přístroj má robustní provedení s bateriovým napájením, které umožňuje použití tvrdoměru přímo ve výrobních podmínkách. Tvrdoměr obsahuje zobrazovací jednotku a výměnné měřící sondy, které pokrývají celý měřící rozsah v praxi požadovaného měření tvrdosti.

Obsluha tvrdoměru alphaDUR  je velmi přehledná a jednoduchá. Rovněž kalibraci lze provést velmi rychle. Podmínky měření lze kdykoliv podle potřeby změnit během několika vteřin. Velký barevný displej je dobře čitelný i v málo osvětlených prostorách.Tvrdoměr alphaDUR je ideální pro mobilní nasazení.

Lze jej použít i jako stacionární přístroj pro měření tvrdosti např. ve výrobní lince. Doplněn o releový výstup může provádět vyhodnocení OK/NOK a zasílat naměřené hodnoty do připojeného počítače.

Měření tvrdosti materiálů

Požadované zatížení při měření tvrdosti lze splnit výběrem vhodné měřící sondy (HV1, HV2, HV3, HV5 nebo HV10). V případě potřeby je možné na měřící sondu upevnit dosedací příslušenství pro přesné měření na rovných nebo zakřivených (válcových) plochách. Po odšroubování ochranného krytu měřící sondy lze měřit přímo na bocích zubů, ozubených kol nebo na nepřístupných místech. AlphaDUR  obsahuje paměť pro 512000 hodnot včetně datumu a času jejich vzniku. Tyto mohou být uloženy ve skupinách.

V rámci každé skupiny jsou v paměti uloženy i podmínky měření tvrdosti. Hodnoty a podmínky měření, uložené v paměti přístroje, zůstávají zachovány i po jeho vypnutí. V případě požadavku na okamžitou dokumentaci naměřených hodnot lze k alphaDUR připojit minitiskárnu.

V případě potřeby lze dodat i software alphaSOFT, který umožňuje načíst hodnoty z paměti tvrdoměru alphaDUR, uložit je do souborů na hard disku počítače, vytisknout protokol o měření tvrdosti a provést grafické zobrazení průběhu tvrdosti.

Kromě výše uvedeného přenosného tvrdoměru společnost NATIS s.r.o. dodává také plně automatizované počítačem řízené tvrdoměry s CNC řízením posuvu až ve třech osách. Jejich programování je velmi jednoduché.

Měření tvrdosti gumy, pryže a plastu

Firma NATIS s.r.o. dodává tvrdoměry předního německého výrobce, firmy HILDEBRAND GmbH.

Měření tvrdosti materiálů

Nabídka obsahuje analogové tvrdoměry, digitální tvrdoměry a počítačem řízené stolní SHORE/IRHD  systémy. Ruční analogové tvrdoměry vyhovují normám ISO, DIN a ASTM. Dodávají se ve stupnicích  SHORE A, D, B, C, O s přesností měření +/- 0.5 Shore.

Stolní počítačem řízené tvrdoměry umožňují měření ve všech stupnicích IRHD. V nabídce je i příslušenství pro plně automatické měření tvrdosti např. gumových o-kroužků ve stupnici IRHD MICRO.

Kompletní nabídka přístrojů k měření tvrdosti je na www.natis.cz.

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Další z rubriky

Získejte zpět svou krásu v laserovém centru VS Lasera

Získejte zpět svou krásu v laserovém centru VS Lasera

Trápí vás nežádoucí chloupky, vrásky, tetování, nebo třeba chrápání? Všeho se můžete bezbolestně zbavit pomocí šetrných...

Prohlížeče netolerují nezabezpečený web. Zjistěte, jak ho zabezpečit

Prohlížeče netolerují nezabezpečený web. Zjistěte, jak ho zabezpečit.

Nově vydaný Chrome 68 upozorňuje na weby bez HTTPS slovy Nezabezpečeno vedle adresního řádku. Další prohlížeče ho budou...

Hisense uvádí na trh revoluční ULED televizi U9D

Hisense uvádí na trh revoluční ULED televizi U9D

Patnáctého července 2018 představila značka Hisense, oficiální sponzor fotbalového mistrovství světa 2018, zcela...

Najdete na iDNES.cz