Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Měření tvrdosti materiálů digitálním tvrdoměrem

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Firma NATIS se zabývá prodejem, instalací a servisem měřících přístrojů. Jedním z hlavních oborů je měření tvrdosti kovů.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Měření tvrdosti materiálů

Přenosný digitální tvrdoměr alphaDUR

Tento přenosný digitální tvrdoměr pracuje na principu vysokofrekvenční rezonance, nebo-li modifikovaná metoda Vickers na principu UCI metody. Měření odpovídá normě ASTM A 1038-05, DIN 50159 a direktivě VDI/VDE 2616. Měření tvrdosti probíhá při zatížení. Tvrdoměr alphaDUR vyrábí renomovaná německá společnosti BAQ GmbH.

Tvrdoměr měří tvrdost na kovech a keramice, na kterých lze měřit tvrdost klasickými metodami, jako např. Rockwell, Brinell, Vickers. Měření tvrdosti lze provádět na těžko přístupných místech nebo na malých a lehce deformovatelných dílcích.

Přístroj má robustní provedení s bateriovým napájením, které umožňuje použití tvrdoměru přímo ve výrobních podmínkách. Tvrdoměr obsahuje zobrazovací jednotku a výměnné měřící sondy, které pokrývají celý měřící rozsah v praxi požadovaného měření tvrdosti.

Obsluha tvrdoměru alphaDUR  je velmi přehledná a jednoduchá. Rovněž kalibraci lze provést velmi rychle. Podmínky měření lze kdykoliv podle potřeby změnit během několika vteřin. Velký barevný displej je dobře čitelný i v málo osvětlených prostorách.Tvrdoměr alphaDUR je ideální pro mobilní nasazení.

Lze jej použít i jako stacionární přístroj pro měření tvrdosti např. ve výrobní lince. Doplněn o releový výstup může provádět vyhodnocení OK/NOK a zasílat naměřené hodnoty do připojeného počítače.

Měření tvrdosti materiálů

Požadované zatížení při měření tvrdosti lze splnit výběrem vhodné měřící sondy (HV1, HV2, HV3, HV5 nebo HV10). V případě potřeby je možné na měřící sondu upevnit dosedací příslušenství pro přesné měření na rovných nebo zakřivených (válcových) plochách. Po odšroubování ochranného krytu měřící sondy lze měřit přímo na bocích zubů, ozubených kol nebo na nepřístupných místech. AlphaDUR  obsahuje paměť pro 512000 hodnot včetně datumu a času jejich vzniku. Tyto mohou být uloženy ve skupinách.

V rámci každé skupiny jsou v paměti uloženy i podmínky měření tvrdosti. Hodnoty a podmínky měření, uložené v paměti přístroje, zůstávají zachovány i po jeho vypnutí. V případě požadavku na okamžitou dokumentaci naměřených hodnot lze k alphaDUR připojit minitiskárnu.

V případě potřeby lze dodat i software alphaSOFT, který umožňuje načíst hodnoty z paměti tvrdoměru alphaDUR, uložit je do souborů na hard disku počítače, vytisknout protokol o měření tvrdosti a provést grafické zobrazení průběhu tvrdosti.

Kromě výše uvedeného přenosného tvrdoměru společnost NATIS s.r.o. dodává také plně automatizované počítačem řízené tvrdoměry s CNC řízením posuvu až ve třech osách. Jejich programování je velmi jednoduché.

Měření tvrdosti gumy, pryže a plastu

Firma NATIS s.r.o. dodává tvrdoměry předního německého výrobce, firmy HILDEBRAND GmbH.

Měření tvrdosti materiálů

Nabídka obsahuje analogové tvrdoměry, digitální tvrdoměry a počítačem řízené stolní SHORE/IRHD  systémy. Ruční analogové tvrdoměry vyhovují normám ISO, DIN a ASTM. Dodávají se ve stupnicích  SHORE A, D, B, C, O s přesností měření +/- 0.5 Shore.

Stolní počítačem řízené tvrdoměry umožňují měření ve všech stupnicích IRHD. V nabídce je i příslušenství pro plně automatické měření tvrdosti např. gumových o-kroužků ve stupnici IRHD MICRO.

Kompletní nabídka přístrojů k měření tvrdosti je na www.natis.cz.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Obraz jako v hollywoodském filmovém studiu

Obraz jako v hollywoodském filmovém studiu.

Televizory osazené panely OLED nabízejí v současnosti nejvyspělejší zobrazovací technologie. Panasonic EZ950 uspokojí i...

Optických vláken je v Československu už 4x více než dálnic

Optických vláken je v Československu už 4x více než dálnic.

Internet už dnes každý bereme jako samozřejmost. Ten nejspolehlivější a nejrychlejší funguje díky sítím optických...

Panasonic LUMIX GX800: pro špičkové 4K fotky a videa na sociálních sítě

Panasonic LUMIX GX800: pro špičkové 4K fotky a videa na sociálních sítě.

Stylová kompaktní bezzrcadlovka LUMIX GX800 upoutá pozornost stylovým designem, speciálními funkcemi pro selfíčka,...

Najdete na iDNES.cz