Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Menší doplatky za léky? Ano, s portálem Doplatky.eu

Komerční sdělení   8:00aktualizováno  8:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Portál Doplatky.eu šetří lidem peníze. Srovnává doplatky za léky v jednotlivých lékárnách a dokáže nalézt i generika podle účinné látky.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Menší doplatky za léky? Ano, s portálem Doplatky.eu | foto: Meta IT s.r.o.

Léky tvoří nemalou část našich výdajů. O to zvláštnější je, že většina lidí neporovnává jejich cenu. Nákup elektroniky si už bez srovnávacích portálů na internetu neumíme představit, stejně tak to platí i pro spousty jiného zboží. Ovšem po obdržení receptu od doktora se nejčastěji vydáme do nejbližší lékárny u ordinace či do té, kterou máme tzv. "po cestě".

Nepřemýšlíme nad tím, jestli bychom mohli ušetřit. Přitom jen rozdíly, které tvoří doplatky za léky, dosahují někdy u stejného léku až stovky korun. U lidí trpících nějakým onemocněním dlouhodobě, se pak může obtížnost srovnání cen v jednotlivých lékárnách pořádně prodražit.

Doplatky za léky řeší internetový portál Doplatky.eu. Umožňuje návštěvníkům efektivně a spolehlivě najít v libovolné lokalitě ČR lékárnu s nejnižší cenou či výší doplatku za konkrétní lék, přičemž lze vyhledávat nejen podle obchodního názvu léku, ale také podle obsažené účinné látky.

V ČR je jeden z nejsložitějších systémů doplatků léků v rámci Evropy. Doplatky.eu se snaží lidem pomoci zorientovat v jejich výši v jednotlivých lékárnách a pomoci spotřebiteli i jinými prostředky. Léky jde totiž vyhledávat i dle účinné látky. Díky tomu mohou lidé nalézt generika, která dokážou v mnoha případech zastoupit drahá a pro spotřebitele často nedostupná originální léčiva. Používání generik vede k velkým úsporám ve zdravotnictví i v rozpočtech běžných domácností.

Ne všechny lékárny chtějí doplatky za léky zveřejňovat

Cílem portálu je poskytnout informace o všech lécích, které jsou schváleny v ČR. Představené by měly být i léky, které jsou ve volném prodeji, informace o lékárnách, službách a otevíracích dobách. Data do portálu budou nahrána z centrálního rejstříku léčiv.

Na vkládání cen a detailech prodejen se už podílejí lékárny, které poznáte dle samolepky Doplatky.eu. Bohužel ne všechny lékárny chtějí své doplatky za léky zveřejňovat a změnit tak situaci, kdy je spotřebitel v informační nevýhodě. I proto Doplatky.eu umožňují zadávání cen jednotlivých léků samotnými zákazníky. Věří, že po zapojení dostatečného množství lidí se stávající pravidla hry změní ve prospěch spotřebitele a lékárny se budou zapojovat ve větší míře.

doktor

Prezident Svazu pacientů ČR, Luboš Olejár, k této situaci říká: "Doplatky za léky představují nemalou a čím dál vyšší část výdajů pacientů, zejména našich členů, proto vítáme možnost jednoduchého srovnávání doplatků léků v konkrétních lékárnách. Jelikož si uvědomujeme, že lékárny mnohdy nechtějí zveřejňovat výši doplatků léků, vyzdvihujeme proto možnost, že mohou být zadány také aktivními pacienty a návštěvníky portálu. Rovněž apelujeme na naše členy, aby si pomocí tohoto nástroje sdělovali výši doplatků a tím si navzájem pomáhali."

Portál s doplatky za léky od absolventů VUT v Brně

lo

Doplatky.eu jsou startupem založeným absolventy Vysokého učení technického v Brně. O projektu, který je zaměřen na doplatky za léky, již informovala řada odborných médií, například portál Technet. V současnosti sídlí v Jihomoravském inovačním centru, které pomáhá rozjet podnikání mladým podnikům s velkým inovačním potenciálem.

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Získejte za letní ceny formování postavy, konec holení a jiná ošetření

Získejte za letní ceny formování postavy, konec holení a jiná ošetření

Po těchto letních ošetřeních budete vypadat, jako by luxusní dovolená trvala několik let! S korektivními dermatoložkami...

Nový život bez kil navíc

Ke konci programu Cambridge Weight Plan se účastnice sešly při focení s...

Přihlásily se do výzvy s programem Cambridge Weight Plan a začaly nový život. Tři odvážné ženy díky podpoře výživových...

Dokonalý úklid domácnosti s vysavačem Vivenso

Dokonalý úklid domácnosti s vysavačem Vivenso

Úklid nemusí trvat celý den nebo víkend. Stačí k tomu mít pomocníka, který vám práci usnadní a urychlí. Přesně takový...

Najdete na iDNES.cz