Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Měli bychom přemýšlet, jak ulevit občanům Liberce

Komerční sdělení   10:00aktualizováno  10:00
Petr Černý, předseda představenstva SBD SEVER navrhuje snížit daň z nemovitosti zpět na úroveň roku 2011

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Měli bychom přemýšlet, jak ulevit občanům Liberce | foto: Stavební bytové družstvo SEVER

Pod tíhou dvoumiliardového dluhu, hrozících pokut za porušení dotačních podmínek z nejrůznějších míst, vracení získaných dotací a poklesu daňových příjmů zaviněných globální recesí přistoupilo město Liberec v roce 2011 ke zvýšení daně z nemovitosti. Předseda představenstva Stavebního bytového družstva Sever, největšího správce bytových domů v Liberci, radní Petr Černý, chce tuto situaci změnit. Za reálné považuje snížit daň ve městě na polovinu a vrátit se ke stavu před třemi lety.

Zatímco tehdy využíval Liberec možnosti snížit zákonem stanovený koeficient 3,5 násobek sazby až o tři pásma, od roku 2012 platí všichni lidé v Liberci plnou sazbu, tedy tu, která se dříve týkala jen centra. Výjimkou zůstaly pouze Vratislavice, kde tamní zastupitelstvo prosadilo nižší koeficient 2,5. "Pro lidí to znamenalo významný průvan v peněženkách. Doplatili na to zejména občané v okrajových čtvrtích města," zdůrazňuje živnostník Tomáš Hnízdil, který na vysokou daň upozorňuje dlouhodobě.

Měli bychom přemýšlet, jak ulevit občanům Liberce

Například v Karlově, Machníně, Bedřichovce nebo Kunraticích totiž do té doby lidé platili základní daň zvýšenou o koeficient 1,6, platí tedy o zhruba 120 procent více než v roce 2011. V Pilínkově, Ostašově, Kateřinkách, Karlinkách či Rudolfově byl koeficient určený sazbou 2,0. Lidé tam tedy dnes platí o 75 procent vyšší daň než původně. Ostatní lokality si pohoršily zhruba o 40 procent.

"Zvýšení sazeb přineslo do rozpočtu přitom navíc jen 50 milionů korun. Podíl příjmů z této daně vzrost z 5,5 procenta na 8,1 procenta všech příjmů města," vypočítává Černý, který předsedá finančnímu výboru zastupitelstva. Výpadku příjmů města se kvůli vrácení daně na původní výši přitom neobává. "Ekonomika se oživuje. Je to vidět na vývoji jiných daňových příjmů města, zejména příjmů z DPH, která představuje nejvýznamnější položku daňových příjmů rozpočtu. Rostou i další daňové příjmy, a ty by 50 miliónový pokles příjmů z daně z nemovitosti zcela nahradily," upřesňuje s tím, že magistrát by měl hledat nejprve úspory u sebe a nikoli nedostatek financí řešit taháním peněz od občanů.

Měli bychom přemýšlet, jak ulevit občanům Liberce

Měli bychom přemýšlet, jak ulevit občanům Liberce

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Projekt REZIDENCE PARK MASARYKOVA dokáže uspokojit i nejnáročnější požadavky na...
Rezidence Park Masarykova: exkluzivní bydlení v srdci Liberce

Mluvíme-li o bydlení v horách nebo bydlení v přírodě, většina z nás si stále ještě představí horskou chalupu, kde jsme za blízkost přírody ochotni obětovat...  celý článek

Aktuální nabídka prodeje druhé a třetí etapy zahrnuje téměř sto bytových...
Rezidence Park Masarykova: blízko za sportem a do přírody

Mluvíme-li o bydlení v horách nebo bydlení v přírodě, většina z nás si stále ještě představí horskou chalupu, kde jsme za blízkost přírody ochotni obětovat...  celý článek

Den otevřených dveří ve společnosti Šroubárna Turnov
Šroubárna v Turnově předvedla veřejnosti nový kabát

V sobotu 9. září se v turnovské Šroubárně konal den otevřených dveří. Firma s dlouholetou tradicí, kterou už mnozí považovali za zaniklou, předvedla...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.