Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Maximální soběstačnost i při snížení pohyblivosti

Komerční sdělení   11:00aktualizováno  11:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Snížená pohyblivost nás může omezovat při každodenních běžných činnostech. Díky kompenzačním pomůckám lze tento handicap výrazně snížit a přispět ke zlepšení soběstačnosti a vrátit životu kvalitu a důstojnost.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Vozík Progeo Mare | foto: ahr

Stáří, onemocnění nebo úraz, to vše sebou bohužel přináší celou řadu komplikací, zejména omezení pohybu. Tento handicap pak samozřejmě omezuje při běžných denních činnostech jako je přesun z místa na místo, hygienu, oblékání, stravování apod.

Kompenzační pomůcky jsou určeny pro krátkodobé, ale i trvalé používání a mohou toto omezení výrazně snížit a přispět ke zlepšení soběstačnosti a vrátit tak životu kvalitu a důstojnost.

Kompenzační pomůcky DMA

Jak můžete pomůcku získat?

Pomůcky jsou hrazeny zdravotními pojišťovnami a může vám je předepsat lékař, nejčastěji neurolog, rehabilitační lékař a ortoped. Pokud pomůcka není hrazena pojišťovnami, můžete požádat o příspěvek charitativní nadace nebo na sociálním odboru městského úřadu. Všechny pomůcky si můžete samozřejmě zakoupit.

Na předepsání pomůcky máte nárok pouze jednou za určitou dobu, vždy tedy doporučujeme pomůcku vyzkoušet a obrátit se s jejím výběrem na odborníka. Ze zkušeností doporučujeme obrátit se na odborné poradenské centrum DMA.

Pomůcky seženete ve zdravotnických potřebách, e-shopech nebo v půjčovnách.

Jaké jsou typy pomůcek?

1. CHŮZE
Dostat se tam kam potřebujeme nám mohou pomoci berle, hole nebo chodítka. Berle doporučujeme s vyměkčeným držadlem proti otlakům, bezpečnostní odrazkou a v zimním období použít protiskluzový nástavec na sníh a náledí. Kromě standardních nastavitelných holí si můžete vybrat také hole dřevěné a velmi oblíbené skládací modely. Mezi chodítky se staly velmi populární pojízdné typy s brzdami, sedátkem a úložným prostorem.

Chodítka

2. VYBAVENÍ KOUPELNY A WC
Koupelna a toaleta jsou díky kluzkému prostředí největším zdrojem vzniku úrazů v domácnosti, proto zde má místo také prevence a zvýšená opatrnost. Samozřejmostí by měla být protiskluzová podložka, stupínek k vaně, vanová sedačka a madla. Optimálním řešením je samozřejmě bezbariérový sprchový kout vybavený stoličkou nebo sklopnou sedačkou. Na toaletě je pak velkým pomocníkem vyvýšený nástavec nebo vyměkčení prkénka pro vozíčkáře. Pro mobilní použití pak existují kombinovaná křesla vhodná jak na toaletu, tak např. sprchování.

4. DOMÁCÍ PÉČE
Lůžko, antidekubitní matrace a podložky
jsou velmi důležitou součástí v boji proti vzniku proleženin. Konkrétní typ volte vždy dle výše rizika vzniku dekubitů (nízké, střední, vysoké).

5. VOZÍKY A SKÚTRY
Při výběru vhodného mechanického, elektrického vozíku nebo skútru je nutné zvolit vhodný typ a příslušenství, ale především správné rozměry a nastavení vozíku. Vždy se tedy s výběrem obraťte na odborníka.

6. POMŮCKY PRO SEBEOBSLUHU
Jedná se o ergonomicky upravené pomůcky pro běžné denní činnosti (oblékání, příprava a konzumace jídla, hygiena apod.), které kompenzují snížený rozsah, přesnost a sílu pohybu, ale i např. zhoršený úchop. Jedná se o ergonomicky upravené mycí houby, hřebeny, navlékače ponožek, zapínače knoflíků, otvírače lahví, příbory, hrnky, talíře, podavače předmětů apod.

Podrobnější informace naleznete na www.dmapraha.cz.

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Další z rubriky

Získejte za letní ceny formování postavy, konec holení a jiná ošetření

Získejte za letní ceny formování postavy, konec holení a jiná ošetření

Po těchto letních ošetřeních budete vypadat, jako by luxusní dovolená trvala několik let! S korektivními dermatoložkami...

Nový život bez kil navíc

Ke konci programu Cambridge Weight Plan se účastnice sešly při focení s...

Přihlásily se do výzvy s programem Cambridge Weight Plan a začaly nový život. Tři odvážné ženy díky podpoře výživových...

Originálním dárkem jsou adrenalinové a letní zážitky

Originálním dárkem jsou adrenalinové a letní zážitky

Věnujte úžasný dárek, na který se jen tak nezapomene! Komu uděláte radost? Adrenalinové nebo letní zážitky můžete...

Najdete na iDNES.cz