Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Maximální soběstačnost i při snížení pohyblivosti

Komerční sdělení   11:00aktualizováno  11:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Snížená pohyblivost nás může omezovat při každodenních běžných činnostech. Díky kompenzačním pomůckám lze tento handicap výrazně snížit a přispět ke zlepšení soběstačnosti a vrátit životu kvalitu a důstojnost.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Vozík Progeo Mare | foto: ahr

Stáří, onemocnění nebo úraz, to vše sebou bohužel přináší celou řadu komplikací, zejména omezení pohybu. Tento handicap pak samozřejmě omezuje při běžných denních činnostech jako je přesun z místa na místo, hygienu, oblékání, stravování apod.

Kompenzační pomůcky jsou určeny pro krátkodobé, ale i trvalé používání a mohou toto omezení výrazně snížit a přispět ke zlepšení soběstačnosti a vrátit tak životu kvalitu a důstojnost.

Kompenzační pomůcky DMA

Jak můžete pomůcku získat?

Pomůcky jsou hrazeny zdravotními pojišťovnami a může vám je předepsat lékař, nejčastěji neurolog, rehabilitační lékař a ortoped. Pokud pomůcka není hrazena pojišťovnami, můžete požádat o příspěvek charitativní nadace nebo na sociálním odboru městského úřadu. Všechny pomůcky si můžete samozřejmě zakoupit.

Na předepsání pomůcky máte nárok pouze jednou za určitou dobu, vždy tedy doporučujeme pomůcku vyzkoušet a obrátit se s jejím výběrem na odborníka. Ze zkušeností doporučujeme obrátit se na odborné poradenské centrum DMA.

Pomůcky seženete ve zdravotnických potřebách, e-shopech nebo v půjčovnách.

Jaké jsou typy pomůcek?

1. CHŮZE
Dostat se tam kam potřebujeme nám mohou pomoci berle, hole nebo chodítka. Berle doporučujeme s vyměkčeným držadlem proti otlakům, bezpečnostní odrazkou a v zimním období použít protiskluzový nástavec na sníh a náledí. Kromě standardních nastavitelných holí si můžete vybrat také hole dřevěné a velmi oblíbené skládací modely. Mezi chodítky se staly velmi populární pojízdné typy s brzdami, sedátkem a úložným prostorem.

Chodítka

2. VYBAVENÍ KOUPELNY A WC
Koupelna a toaleta jsou díky kluzkému prostředí největším zdrojem vzniku úrazů v domácnosti, proto zde má místo také prevence a zvýšená opatrnost. Samozřejmostí by měla být protiskluzová podložka, stupínek k vaně, vanová sedačka a madla. Optimálním řešením je samozřejmě bezbariérový sprchový kout vybavený stoličkou nebo sklopnou sedačkou. Na toaletě je pak velkým pomocníkem vyvýšený nástavec nebo vyměkčení prkénka pro vozíčkáře. Pro mobilní použití pak existují kombinovaná křesla vhodná jak na toaletu, tak např. sprchování.

4. DOMÁCÍ PÉČE
Lůžko, antidekubitní matrace a podložky
jsou velmi důležitou součástí v boji proti vzniku proleženin. Konkrétní typ volte vždy dle výše rizika vzniku dekubitů (nízké, střední, vysoké).

5. VOZÍKY A SKÚTRY
Při výběru vhodného mechanického, elektrického vozíku nebo skútru je nutné zvolit vhodný typ a příslušenství, ale především správné rozměry a nastavení vozíku. Vždy se tedy s výběrem obraťte na odborníka.

6. POMŮCKY PRO SEBEOBSLUHU
Jedná se o ergonomicky upravené pomůcky pro běžné denní činnosti (oblékání, příprava a konzumace jídla, hygiena apod.), které kompenzují snížený rozsah, přesnost a sílu pohybu, ale i např. zhoršený úchop. Jedná se o ergonomicky upravené mycí houby, hřebeny, navlékače ponožek, zapínače knoflíků, otvírače lahví, příbory, hrnky, talíře, podavače předmětů apod.

Podrobnější informace naleznete na www.dmapraha.cz.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Imitace betonu® přináší jedinečný, moderně nadčasový vzhled

Imitace betonu v showroomu společnosti Lionstone

Moderní minimalistické stěrky imitující betonovou plochu se již delší dobu drží na pomyslném Olympu oblíbenosti povrchů...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Hanka Kynychová sází na odvodnění organismu

Hanka Kynychová sází na odvodnění organismu

Trápí vás kila navíc, která ne a ne shodit? Máte celulitidu nebo otoky? Třeba jste jen zavodněná a pomůže vám odvodnění...

Bojíte se smát? Na rovnátka není nikdy pozdě

Bojíte se smát? Na rovnátka není nikdy pozdě

Získejte krásný úsměv, o kterém jste vždy snili! Rovné zuby vám nejen zvýší sebevědomí, ale můžete se také vyhnout...

Lázně Bohdaneč a jejich 121. lázeňská sezona v prvorepublikovém stylu

Lázně Bohdaneč a jejich 121. lázeňská sezona v prvorepublikovém stylu

Východočeské Léčebné lázně Bohdaneč otevřou 19. května tohoto roku svoji lázeňskou sezonu. Slavnostní zahájení nabídne...

Červené rty nikdy nevyjdou z módy. Ani na Silvestra

Červené rty nikdy nevyjdou z módy. Ani na Silvestra

Arome.cz Červené rty sluší výrazným brunetám i křehkým blondýnkám. A z módy nevycházejí už pěknou řádku let. Že je na vás křiklav...

Najdete na iDNES.cz