Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mateřská škola by měla vyvíjet dětský potenciál

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Děti by se neměly tlačit do výkonů, ale naopak je potřeba jim nabídnout možnost využít jejich schopnosti. Přesně tímto směrem by je měla vést kvalitní mateřská škola.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Mateřská škola by měla vyvíjet dětský potenciál | foto: Soukromá mateřská škola Rotunda

Existuje několik typů soukromých mateřských škol. První skupina se zaměřila na výkony dětí – znalost angličtiny, vědomosti, dovednosti, projekty… Jak řekl jeden můj známý o své dceři, která do podobné mateřské školy chodila: „Ona musí být odmalička konkurenceschopná.“

Další typ soukromých mateřských škol jsou různé klubíky, centra, školičky a hlídání, které naopak nejsou zaměřeny na nic, jen na pouhé hlídání dětí. Personál většinou nemá kvalifikaci a prostory často nesplňují žádné normy. Dovolím si říct, že devalvují pohled na soukromé školky obecně.

A třetím typem mateřských škol jsou školy, které se zaměřují spíše na klidnou atmosféru, malý kolektiv, učení podle možností každého dítěte, hry a individuální péči. Tímto směrem se vydala i Soukromá mateřská škola Rotunda v Praze na Zbraslavi.

Mateřská škola by měla vyvíjet dětský potenciál

Mateřská škola by měla vyvíjet dětský potenciál

Škola má kapacitu 27 dětí, a to ve dvou třídách – třídě pro děti od 1,5 do 3 let a třídě pro děti 3 až 6 (resp. 7) let. V provozu je 7. školní rok – nyní už pečujeme o sourozence našich prvních klientů.

V roce 2011 mateřská škola Rotunda získala akreditaci Ministerstva školství a mládeže ČR, to znamená, že splňuje všechny podmínky na předškolní vzdělávání, ať už stavební a hygienické, tak odborné. Splnit podmínky, za kterých je soukromá školka tzv. zapsána do rejstříku škol, není jednoduché, proto se akreditací může pochlubit jen omezené množství soukromých mateřských škol.

Jak vypadá den ve školce Rotunda?

V dopoledních hodinách probíhají v obou třídách Soukromé mateřské školy Rotunda vzdělávací aktivity vycházející z rámcového vzdělávacího programu MŠMT, ve kterých se prolínají všechny složky předškolního vzdělávání – mimo jiné rozvoj řeči, matematických představ, fantazie pomocí výtvarných aktivit, rozvoj hudebních dovedností, emoční rozvoj a sociální rozvoj.

Reálně to znamená, že kromě běžných aktivit si děti vyzkouší mnoho výtvarných technik, vaření, pečení, práci se dřevem, péči o zvířata… Ti nejmenší se učí především sebeobsluze a samostatnosti – rodiče jsou často překvapeni, co jejich dvouletí caparti zvládnou. Výhodou je, že ve třídě pro děti 1,5 - 3 roky při kapacitě třídy 12 dětí pečují o děti 3 učitelky a ve třídě 3 - 6 let při kapacitě 15 dětí jsou ve třídě 2 učitelky. Je tedy prostor i na péči o děti, které potřebují zvýšenou pozornost.

Mateřská škola by měla vyvíjet dětský potenciál
Mateřská škola by měla vyvíjet dětský potenciál
Mateřská škola by měla vyvíjet dětský potenciál
Mateřská škola by měla vyvíjet dětský potenciál

Mýty kolem školného

Mezi rodiči často přetrvává představa, že výše školného je přehnaná a mají tendenci srovnávat ji s výší školného ve státní mateřské škole. Často si ale neuvědomují, že náklady na dítě ve státní školce hradí zřizovatel (obec, nebo kraj) a Ministerstvo školství. Výše dotací státní a soukromé mateřské školy se nedá srovnávat. Náklady na 1 dítě měsíčně jsou velmi podobné v soukromé i státní školce, tj. cca 8 - 10 tis. Kč měsíčně. Soukromá škola je provozována s větší části z prostředků získaných ze školného, z podstatně menší části z dotací poskytovanými státem.

Proč soukromá mateřská škola?

Rozhodování, do jaké mateřské školy dítě zapsat, záleží na kapacitě mateřských škol, které jsou v okolí bydliště, na věku dítěte, které chcete do mateřské školy umístit, ale také na tom, jakou péči a typ vzdělávání si pro své dítě představujete. Soukromá mateřská škola vám nabízí možnost umístit do školky i mladší dítě, pokud se chcete například vrátit do zaměstnání, nabízí možnost zapsat dítě kdykoliv v průběhu školního roku, pokud to kapacita školky dovoluje, a určitě zvlášť pro mladší děti je start do života v kolektivu určitě jednodušší v menší skupině dětí s větším počtem pedagogů. V naší mateřské škole si můžete domluvit osobní návštěvu i s dítětem kdykoliv v průběhu školního roku.

Mateřská škola by měla vyvíjet dětský potenciál

Mateřská škola by měla vyvíjet dětský potenciál

Informace najdete na www.skolkarotunda.cz, napsat nám můžete na info@skolkarotunda.cz.

Mgr. Janka Linhartová

ředitelka Soukromé mateřské školy Rotunda s.r.o.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Pizza šneci se slaninou Schneider Selection jsou perfektní svačinkou do školy.
Pizza šneci se slaninou Schneider Selection jsou perfektní svačinkou do školy

Nevíte, co svým ratolestem připravit do školy jako vydatnou svačinku? Nechte se inspirovat! Máme pro vás rychlý recept na pizza šneky s použitím lahůdkové...  celý článek

Studenti VOŠ Michael zvou na Čtení ve vlaku.
Studenti VOŠ Michael zvou na Čtení ve vlaku

Již čtvrtým rokem zpestří kulturní život Pražanů i obyvatel středních Čech originální akce Čtení ve vlaku. Od 18. do 21. září budou hvězdy českého literárního...  celý článek

Vychutnejte si tekuté zlato - pivo MMX
Vychutnejte si tekuté zlato - pivo MMX

Je velká škoda, že dnešní technologie nejsou natolik pokročilé, abychom mohli prostřednictvím článku přenést barvu, vůni a tu jedinečnou chuť poctivého piva...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.