Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Mateřská škola by měla vyvíjet dětský potenciál

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Děti by se neměly tlačit do výkonů, ale naopak je potřeba jim nabídnout možnost využít jejich schopnosti. Přesně tímto směrem by je měla vést kvalitní mateřská škola.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Mateřská škola by měla vyvíjet dětský potenciál | foto: Soukromá mateřská škola Rotunda

Existuje několik typů soukromých mateřských škol. První skupina se zaměřila na výkony dětí – znalost angličtiny, vědomosti, dovednosti, projekty… Jak řekl jeden můj známý o své dceři, která do podobné mateřské školy chodila: „Ona musí být odmalička konkurenceschopná.“

Další typ soukromých mateřských škol jsou různé klubíky, centra, školičky a hlídání, které naopak nejsou zaměřeny na nic, jen na pouhé hlídání dětí. Personál většinou nemá kvalifikaci a prostory často nesplňují žádné normy. Dovolím si říct, že devalvují pohled na soukromé školky obecně.

A třetím typem mateřských škol jsou školy, které se zaměřují spíše na klidnou atmosféru, malý kolektiv, učení podle možností každého dítěte, hry a individuální péči. Tímto směrem se vydala i Soukromá mateřská škola Rotunda v Praze na Zbraslavi.

Mateřská škola by měla vyvíjet dětský potenciál

Mateřská škola by měla vyvíjet dětský potenciál

Škola má kapacitu 27 dětí, a to ve dvou třídách – třídě pro děti od 1,5 do 3 let a třídě pro děti 3 až 6 (resp. 7) let. V provozu je 7. školní rok – nyní už pečujeme o sourozence našich prvních klientů.

V roce 2011 mateřská škola Rotunda získala akreditaci Ministerstva školství a mládeže ČR, to znamená, že splňuje všechny podmínky na předškolní vzdělávání, ať už stavební a hygienické, tak odborné. Splnit podmínky, za kterých je soukromá školka tzv. zapsána do rejstříku škol, není jednoduché, proto se akreditací může pochlubit jen omezené množství soukromých mateřských škol.

Jak vypadá den ve školce Rotunda?

V dopoledních hodinách probíhají v obou třídách Soukromé mateřské školy Rotunda vzdělávací aktivity vycházející z rámcového vzdělávacího programu MŠMT, ve kterých se prolínají všechny složky předškolního vzdělávání – mimo jiné rozvoj řeči, matematických představ, fantazie pomocí výtvarných aktivit, rozvoj hudebních dovedností, emoční rozvoj a sociální rozvoj.

Reálně to znamená, že kromě běžných aktivit si děti vyzkouší mnoho výtvarných technik, vaření, pečení, práci se dřevem, péči o zvířata… Ti nejmenší se učí především sebeobsluze a samostatnosti – rodiče jsou často překvapeni, co jejich dvouletí caparti zvládnou. Výhodou je, že ve třídě pro děti 1,5 - 3 roky při kapacitě třídy 12 dětí pečují o děti 3 učitelky a ve třídě 3 - 6 let při kapacitě 15 dětí jsou ve třídě 2 učitelky. Je tedy prostor i na péči o děti, které potřebují zvýšenou pozornost.

Mateřská škola by měla vyvíjet dětský potenciál
Mateřská škola by měla vyvíjet dětský potenciál
Mateřská škola by měla vyvíjet dětský potenciál
Mateřská škola by měla vyvíjet dětský potenciál

Mýty kolem školného

Mezi rodiči často přetrvává představa, že výše školného je přehnaná a mají tendenci srovnávat ji s výší školného ve státní mateřské škole. Často si ale neuvědomují, že náklady na dítě ve státní školce hradí zřizovatel (obec, nebo kraj) a Ministerstvo školství. Výše dotací státní a soukromé mateřské školy se nedá srovnávat. Náklady na 1 dítě měsíčně jsou velmi podobné v soukromé i státní školce, tj. cca 8 - 10 tis. Kč měsíčně. Soukromá škola je provozována s větší části z prostředků získaných ze školného, z podstatně menší části z dotací poskytovanými státem.

Proč soukromá mateřská škola?

Rozhodování, do jaké mateřské školy dítě zapsat, záleží na kapacitě mateřských škol, které jsou v okolí bydliště, na věku dítěte, které chcete do mateřské školy umístit, ale také na tom, jakou péči a typ vzdělávání si pro své dítě představujete. Soukromá mateřská škola vám nabízí možnost umístit do školky i mladší dítě, pokud se chcete například vrátit do zaměstnání, nabízí možnost zapsat dítě kdykoliv v průběhu školního roku, pokud to kapacita školky dovoluje, a určitě zvlášť pro mladší děti je start do života v kolektivu určitě jednodušší v menší skupině dětí s větším počtem pedagogů. V naší mateřské škole si můžete domluvit osobní návštěvu i s dítětem kdykoliv v průběhu školního roku.

Mateřská škola by měla vyvíjet dětský potenciál

Mateřská škola by měla vyvíjet dětský potenciál

Informace najdete na www.skolkarotunda.cz, napsat nám můžete na info@skolkarotunda.cz.

Mgr. Janka Linhartová

ředitelka Soukromé mateřské školy Rotunda s.r.o.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Keramika Soukup: rodinné impérium zrozené z vize a houževnatosti

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh Keramiky Soukup připomíná „americký sen“. Jejímu majiteli se podařilo vybudovat prosperující podnik navzdory...

Finále Plzeň: jediný festival domácí audiovizuální tvorby

Karel Dobrý ve snímku Hastrman

Filmová přehlídka Finále Plzeň oslaví na jaře své jednatřicáté narozeniny. Od 19. do 24. dubna 2018 nabídne to nejlepší...

Další z rubriky

Teď je čas na instalaci fotovoltaické elektrárny

Teď je čas na instalaci fotovoltaické elektrárny

Získat malou fotovoltaickou elektrárnu na střechu rodinného domu, víkendového sídla anebo na plochou střechu paneláku...

Stojaté vody znamenají odrazy a obrazy, ale i něco neblahého

Mat Collishaw, Albion, 2017, Courtesy the artist and Blain│Southern

Britský umělec Mat Collishaw (1966), jeden z absolventů slavné Goldsmiths College v Londýně, se představuje v Galerii...

IKEM startuje už za týden nový charitativní běžecký projekt Proběhni.se

IKEM startuje už za týden nový charitativní běžecký projekt Proběhni.se

Tři sta tisíc pacientů se srdečními chorobami skončí každoročně v českých nemocnicích. Navíc polovina lidí v Česku na...

Najdete na iDNES.cz