Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Máte šedý zákal? Obraťte nevýhodu ve výhodu a zbavte se zároveň i brýlí

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Pokud vám oční lékař diagnostikoval šedý zákal, nemusíte se ničeho bát. Naopak - máte jedinečnou příležitost se společně s šedým zákalem zbavit i dioptrií nebo astigmatismu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Máte šedý zákal? Obraťte nevýhodu ve výhodu a zbavte se zároveň i brýlí | foto: Neovize Group s.r.o.

Zatím není úplně jasné, proč vlastně šedý zákal vzniká. Jisté však je, že jedinou možností jeho léčby je oční operace. A navíc platí: čím dřív, tím líp. Určitě tedy nečekejte, až šedý zákal „uzraje.“ Zbytečně byste se měsíce trápili s nekvalitním viděním. Operace šedého zákalu, během které oční mikrochirurg vyjme vaši přirozenou oční čočku a nahradí ji čočkou umělou, je bezbolestná, velmi rychlá a již druhý den na operované oko uvidíte.

Před zákrokem budete mít na výběr z mnoha druhů umělých nitroočních čoček, které dokáží korigovat různé oční vady. Třeba multifokální nitrooční čočka zlepší vaše vidění do dálky a na čtení, trifokální čočka zlepší vidění na čtení, na střední vzdálenost (například na počítač) i do dálky, a torická čočka zase odstraní astigmatismus. S výběrem nitrooční čočky vám samozřejmě pomohou zkušení lékaři.

Máte šedý zákal? Obraťte nevýhodu ve výhodu a zbavte se zároveň i brýlí

„Na naší klinice jako jedni z prvních nabízíme i úplnou novinku, trifokální nitrooční čočku PanOptix, která díky svému speciálnímu designu zlepšuje vidění na všechny vzdálenosti: blízko, střed i dálku. Pacienti s ní uvidí jak na čtení, luštění křížovek, tak na počítač i na práci na zahradě nebo třeba při sportu či při řízení auta. Nebudou tak muset střídat různé dioptrické brýle na různé aktivity,“ popisuje výhody nové trifokální čočky mikrochirurg Oční kliniky DuoVize, MUDr. Lubomír Továrek.

Precizní zákrok

Kromě výběru správné nitrooční čočky je rovněž důležitá přesnost, s jakou oční chirurg umělou čočku do oka implantuje. Oční klinika DuoVize v Praze je nově vybavená počítačem řízeným navigačním systémem Verion. Ten během operace promítá chirurgovi přímo do okuláru mikroskopu navigační linie, podle kterých pak operatér vloží implantovanou čočku do oka s naprostou přesností.

„Jde o průlomový vstup navigační techniky do nitrooční chirurgie.S Verionem chirurg bezpečně ví, jak čočku v oku umístit,“ popisuje práci s navigačním systémem MUDr. Továrek. „Dříve jsme čočky implantovali podle ručně značené horizontály, bez jakékoli digitální podpory.Systém Verion významně usnadňuje průběh operace a navíc máme jistotu, že je čočka v oku umístěna přesně a tím pádem bude korigovat dioptrickou vadu i astigmatismus s maximální efektivitou,“ dodává oční chirurg Továrek.

Máte šedý zákal? Obraťte nevýhodu ve výhodu a zbavte se zároveň i brýlí

Kromě Verionu má pražská Oční klinika DuoVize ve svém vybavení také femtosekundový laser LenSx, který se používá právě při operaci šedého zákalu. Při operaci za použití laseru LenSx je skalpel nahrazen laserovým paprskem. Laser s digitální přesností provede veškeré potřebné mikrořezy, včetně otevření pouzdra čočky, do kterého následně chirurg vloží umělou oční čočku. „Jako jedni z mála máme v DuoVizi k dispozici tu nejpřesnější operační techniku. Laser LenSx v kombinaci s navigačním systémem Verion nám umožňuje implantovat nitrooční čočky tak, aby v oku seděly naprosto přesně,“ vysvětluje MUDr. Lubomír Továrek.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Špičková díla vystavuje Galerie KODL

Emil Filla - Zátiší k zamyšlení, vyvolávací cena 2 300 000 Kč

Nenechte si ujít květnovou výstavu 250 jedinečných uměleckých děl, která se uskuteční od 30. dubna do 26. května v...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

„Počet zasažených lokalit se zvyšuje, klíšťata jsou i v městských parcích, v lesích, na loukách, ale i na horách, tam,...

Další z rubriky

Je možné najít někoho, kdo si nepřeje být nalezen?

Bestseller Hon na mrtvého právě vyšel také u nás

Tim Weaver, autor bestsellerových krimi thrillerů, si ve světě udělal jméno napínavými romány v hlavní roli s Davidem...

Jak to bylo s bestsellery Tima Weavera v Česku

Bestsellery Tima Weavera vydává v Česku nakladatelství Mystery Press

V těchto dnech vyšel strhující thriller Hon na mrtvého, což je první případ Davida Rakera, specialisty na pátrání po...

IKEM startuje už za týden nový charitativní běžecký projekt Proběhni.se

IKEM startuje už za týden nový charitativní běžecký projekt Proběhni.se

Tři sta tisíc pacientů se srdečními chorobami skončí každoročně v českých nemocnicích. Navíc polovina lidí v Česku na...

Najdete na iDNES.cz