Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Máte problémy s nočním viděním? Novinky v diagnostice zraku přináší řešení

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Problémy s nočním viděním, tzn. za zhoršených světelných podmínek, trápí přibližně 40 % lidí, kteří nosí dioptrické brýle a často je přiznávají i lidé bez diagnostikované oční vady.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Máte problémy s nočním viděním? Novinky v diagnostice zraku přináší řešení | foto: ŽILKA OPTIK STUDIO s.r.o.

"Hovoříme o schopnosti vidět v podmínkách nízkého osvětlení. Není to případ pouze noci, ale také situace při stmívání, mlze, za deště, v málo osvětlených místnostech, kině atd. Za těchto podmínek řada zákazníků popisuje nepohodlné nebo rušivé vidění jako neostrost, nedostatečný kontrast, zvýšenou citlivost na oslňující zdroje světla, například pouliční lampy nebo světla protijedoucích aut," vysvětluje respektovaný optik Filip Žilka, majitel Žilka Optik Studia

Pokud má člověk problémy s nočním viděním, pak nereaguje s dostatečnou jistotou, neodhaduje správně vzdálenost, rychlost a necítí se jistě.

Problémy s nočním viděním trápí skoro polovinu těch, kteří nosí brýle

Při chůzi po ulici mohou popisované problémy s nočním viděním vzbuzovat nepříjemné subjektivní pocity nejistoty, problémy s orientací, ovšem za volantem mohou být následky fatální...

noční vidění

Statistiky hovoří jasně, přes 40 % všech vážných dopravních nehod se stane v noci, ačkoliv v tu dobu je na silnici pouze 20 % aut. Špatný zrak řidiče a problémy s nočním viděním mohou být jednou z příčin. "Je zajímavé, kolik peněz jsou lidé ochotni investovat do stále účinnější a dražší pasivní bezpečnosti svých vozů - stoupající počet airbagů, systémy ABS, ESP atd., které mají řešit situaci až v momentě, kdy se vůz dostane do potíží. Oproti tomu je mnohem menší pozornost věnována výsledkům fantastického pokroku v optických technologiích, které mohou mnohým krizovým situacím díky nesrovnatelně lepšímu vidění přímo předcházet," podotýká Filip Žilka.

Problémy s nočním viděním řeší moderní optometrie. Společnost Carl Zeiss vyvinula přístroj I.Profiler, který dokáže detekovat aberace (odchylky vyšších řádů) projevující se v oku při rozšíření zornice, nebo-li při zhoršených světelných podmínkách.

Výsledky měření těchto vad se algoritmem promítají do konstrukce individuální brýlové čočky Zeiss i.Scription™, která je konstruovaná na 0.01 dioptrie přesně a obsahuje data korigující aberace (nejčastěji Coma a Trefoil). Výsledkem je lepší vidění večer, barevnější obraz a vyšší hloubka ostrosti přes den.

Problémy s nočním viděním lze řešit v Žilka Optik Studio

Součástí komplexního vyšetření zraku by tedy měla být lokalizace zmíněných aberací, jenže problémem je nedostatek drahých diagnostických přístrojů I.Profiler u očních lékařů a optiků. Prvním optikem v ČR, u kterého zákazníkům vyšetření touto nejmodernější technologií nabízí, je pražské Žilka Optik Studio.

"Na rozdíl o laserových klinik, které problémy s nočním viděním sice detekují, ale neumí vyřešit, je u nás korigujeme unikátními brýlovými čočkami Zeiss i.Scription™, vhodnými do slunečních i dioptrických brýlí. Zákazníci tedy odcházejí naprosto jistým krokem, s novými brýlemi vidí tak, jako nikdy předtím," dodává Filip Žilka.

Dokonalé brýlové čočce sluší neméně prvotřídní brýlová obruba - revoluční brýlové čočky Zeiss i.Scription™ se skvěle doplňují s modely dioptrických i slunečních brýlí z nejnovější limitované kolekce fenomenálního designéra Alaina Mikliho Mileage, které Žilka Optik Studio nabízí. Alain Mikli má v Žilka Optik Studiu svůj jediný "shop in shop" ve střední a východní Evropě.

Kontakty

Oficiální stránky ŽILKA OPTIK STUDIO:

www.zilkastudio.cz
www.facebook.com/ZilkaOptikStudio

Oficiální stránky ALAIN MIKLI:

www.mikli.com

ŽILKA OPTIK STUDIO s.r.o.
Budečská 793/1
120 00 Praha 2
tel.: 222 522 435
info@zilkastudio.cz

Logo ŽILKA OPTIK STUDIO s.r.o.


Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Nový letní fenomén, lehký drink s těžkým jménem, Cointreau Fizz

Nový letní fenomén, lehký drink s těžkým jménem, Cointreau Fizz

Minimalismus je trendy, stává se z něj nový životní styl a kromě módy a designu se promítá i do gastronomie. Užijte si...

Sedm tipů jak přežít dlouhý let ve zdraví

7 tipů jak přežít dlouhý let ve zdraví

Ty tam jsou doby, kdy dovolená do zahraničí byla pro mnoho lidí pouhým snem. Stále častěji cestujeme za naše hranice a...

Pokročilou Business Intelligence zvládnete i v MS Excel, stačí když…

Pokročilou Business Intelligence zvládnete i v MS Excel, stačí když…

Až dva miliardy řádků dat, možnost pokročilého vyhodnocování dat v čase z různých zdrojů, snadná vizualizace do všech...

Najdete na iDNES.cz