Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Máte potíže s otěhotněním? Vyzkoušejte NosiFol®

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Potíže s otěhotněním nejsou v dnešní době ničím neobvyklým. Jedním z nejčastějších faktorů neplodnosti je syndrom polycystických ovárií, který postihuje přibližně každou desátou ženu v reprodukčním věku. Pro potíže s otěhotněním je někdy typický dlouhodobý nedostatek důležitých látek, které je třeba cíleně doplňovat.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Máte potíže s otěhotněním? Vyzkoušejte NosiFol®! | foto: Axonia

Vyzkoušejte

volně prodejný přípravek NosiFol® – vaše řešení pro potíže s otěhotněním!

Potíže s otěhotněním mohou být způsobeny syndromem polycystických ovárií (PCOS) – pravděpodobně nejčastější hormonální poruchou žen v reprodukčním věku (6-10 %).

Pro Českou republiku by to znamenalo ohromný počet 115 tisíc (6 %) žen ve věku 20-45 let, přičemž až 70 % případů zůstává nerozpoznaných. PCOS je charakterizovaný zastavením ovulace, nepravidelnostmi menstruace, neplodností, akné a nadměrným ochlupením. Jak vlastně tento syndrom vzniká?

Potíže s otěhotněním a PCOS

Normální ovulace vypadá tak, že zdravé folikuly jsou uvnitř vaječníků působením hormonů hypofýzy stimulované k růstu, zrají a stoupají k jeho povrchu, kde prasknou a uvolní vajíčko. Zbytky z roztrženého folikulu (žluté tělísko) pak začnou produkovat progesteron, který stimuluje výstelku dělohy (endometrium) k zesílení, pro případ, že to bude nutné k podpoře oplodněného vajíčka. Zvýšení produkce progesteronu je signálem pro hypofýzu k zastavení stimulace vývoje vajíček.

V případě PCOS se ale folikuly z vaječníku často neuvolní. Rostou pod jeho povrchem a jsou vytvářeny stále další, protože hypofýza nesignalizuje zastavení jejich produkce.

Oba vaječníky se naplní malými cystami a mohou se zvětšit. Zesílené pouzdro roste, aby obalilo vaječník, a vzniká problém. "Základními příznaky PCOS jsou nepravidelná až trvalá absence ovulace, vyšší než normální produkce mužských pohlavních hormonů, ztluštělé a zvětšené vaječníky (často 2x větší než je jejich normální velikost), abnormální menstruační příznaky (nepřítomnost menstruačních cyklů nebo nepravidelné těžké krvácení), nadměrný růst ochlupení a akné," vypočítává MUDr. Berenika Baráni z Gynekologie a těhotenské poradny v Kladně.

Zmiňované příznaky mohou být způsobené nedostatkem některých důležitých látek v organismu. Jejich příjmem (pestrou stravou) je možné tyto projevy zmírnit až odstranit, jenže skladováním a tepelnou úpravou potrava ztrácí až 70 % své nutriční hodnoty.

V některých případech, jako je například příprava na těhotenství, "poptávka" těla po těchto látkách významně stoupá, a proto je vhodné jejich nedostatek v organismu doplnit speciálním přípravkem NosiFol® vyvinutým právě k těmto účelům.

NosiFol®: důležité látky mohou řešit potíže s otěhotněním

NosiFol® je doplněk stravy dostupný ve formě prášku, který se vypije rozpuštěný v jakékoliv tekutině. Jeden sáček obsahuje unikátní kombinací inzulinového senzitizátoru inositolu (2 g), kyseliny listové (200 μg), vitaminů B6, B12 a hořčíku.

Přípravek NosiFol® není na lékařský předpis a je třeba jej užívat alespoň tři měsíce, k čemuž je nutné zakoupit v lékárně pět balení. "Unikátní kombinace látek v přípravku NosiFol® vychází z klinických důkazů, které říkají, že dodání inositolu, díky jeho schopnosti zvýšit citlivost k inzulinu, pomáhá zlepšit kvalitu vajíček a zvyšuje dokonce i jejich počet získaný po ovariální stimulaci u pacientek podstupujících asistovanou reprodukci (IVF)," vysvětluje MUDr. Baráni.

"Kombinací inositolu s kyselinou listovou lze také obnovit spontánní ovulaci a významně snížit hladinu cirkulujícího testosteronu, která způsobuje nadměrné ochlupení mužského typu u žen (hirsutismus),“ doplňuje lékařka a dodává, že vitamin B6 je velmi důležitý pro ženy s krátkou 2. (luteální částí menstruačního cyklu mezi ovulací a menstruací.

Vitamin B12 hraje důležitou roli v metabolismu nervových buněk, červených krvinek a syntéze hemoglobinu. Klinické studie prokázaly, že těhotné ženy s nedostatkem tohoto vitaminu vystavují své dítě riziku vrozených vad, především poruch vývoje nervového systému. Denní suplementace hořčíku zlepšuje inzulinovou rezistenci a její zlepšení může vést ke zmírnění příznaků PCOS.

"Již v úvodní fázi léčby neplodnosti je vhodné doplnit režimová opatření o suplementaci kombinací mikronutrientů, které v organismu mohou chybět a způsobovat poruchy plodnosti. Svým pacientkám NosiFol® běžně doporučuji,“ uzavírá MUDr. Berenika Baráni.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

Další z rubriky

Lázně Bohdaneč a jejich 121. lázeňská sezona v prvorepublikovém stylu

Lázně Bohdaneč a jejich 121. lázeňská sezona v prvorepublikovém stylu

Východočeské Léčebné lázně Bohdaneč otevřou 19. května tohoto roku svoji lázeňskou sezonu. Slavnostní zahájení nabídne...

Otevření lázeňské sezony v duchu oslav teplické kyselky. Již 465 let

Lázně Teplice nad Bečvou léčí již 465 let

Jedny z nejstarších moravských lázní, Lázně Teplice nad Bečvou, zahájí 12. května svoji 465. sezónu. Na návštěvníky...

Jarní výzva OnaDnes: Do prázdnin s novou postavou

Jarní výzva OnaDnes: Do prázdnin s novou postavou

Vykročte do jara s novou výzvou, dosáhněte vysněné postavy. Společně s Cambridge Weight Plan vám s tím pomůžeme. Nedaří...

Škola líčení: Stíny podle barvy očí

Škola líčení: Stíny podle barvy očí

Arome.cz Říká se, že každé barvě očí sluší určité odstíny. Kéž by to bylo tak jednoduché. Modroočky, hnědoočky a majitelky očí ze...

Najdete na iDNES.cz