Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Máte nadané dítě? Přihlaste ho do výjimečné mateřské školy

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Říkáte si, že mít nadané dítě musí být fajn? Že nosí bez práce ze školy samé jedničky a je to takový malý génius? Zklamu vás, opak je pravdou. Nadané děti často předběhnou své vrstevníky v oblastech jako je čtení, psaní, počítání, v jiných naopak často zaostávají.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Máte nadané dítě? Přihlašte ho do výjimečné mateřské školy | foto: Anglická školka Ponny Brno

Nemají si s dětmi z mateřské školy o čem povídat, často si s nimi ani nerozumí. Častá je emoční nevyzrálost, labilita, některé děti jsou přecitlivělé, uplakané, vzdorovité, prostě problémové.

Napadlo vás ovšem někdy, že tyto problémy nemusí nutně pramenit z nevychovanosti či zaostalosti, ale naopak z toho, že je vaše dítě frustrované, protože nikdo nerozvíjí jeho talent?

Výjimečné dítě. Radost, nebo starost?

S kamarádkou, říkejme jí třeba Pavla, jsem se seznámila během studií na vysoké škole. V tu dobu sháněla Pavla školku pro dceru, s velkou slávou dostali místo ve státní mateřince. Přihlášením do mateřské školy ovšem problémy neskončily, ale začaly. 

Výtvarná výchova

Simča, která byla zvyklá věnovat se do hloubky činnostem, které ji zajímaly (její "speciality" byly lidské tělo a řecké báje), se do kolektivu dětí nezapojila. Nezapadla tam. Podle paní učitelky byla neschopná řízené činnosti, nekomunikativní, neposlušná, prosazovala za každou cenu vlastní názory a odmítala některé činnosti, jako třeba odpolední spánek. Jednoduše řečeno - nudila se. Legrační na tom bylo, že Pavlu ani nenapadlo, že by její dcera mohla být nadaná či výjimečná. 

Hodně a často se vyptává na spoustu věcí, ovládat tablet a domácí kino umí lépe než rodiče, ale v praktických činnostech jako zapínání bundy či zavazování tkaniček, nevyniká. Dešifrovat problém pomohl až psycholog v pedagogicko-psychologické poradně, kam nakonec zoufalá Pavla na naléhání paní učitelky z mateřské školy dcerku vzala. No jo, takže dítě vlastně není pozadu, ale napřed, to je moc hezké, jenže co teď s ním?

"Ve školce je nuda? Neboj, ve škole to bude lepší…," slyšelo asi hodně dětí, které byly ve školce takzvaně "napřed". Ale po skončení mateřské školy a následným nástupem na základní školu přišlo hořké zklamání.

"Proč se mám učit písmenka jedno po druhém, když už je dávno znám, proč slabikovat, když už dva roky čtu plynule?" Pavla tohle nakonec uznala a začala shánět jinou školku. Takovou, která by pomohla rozvíjet Simčino nadání a zájem o svět a nabývání dalších schopností a vědomostí.

Děti pracují samostatně i v týmech na projektech mateřské školy

PONNY školka splnila očekávání na 200 %. Už samotný průběh přijímacího řízení, který zahrnuje pohovor s paní ředitelkou, testování odborníky a spolupráci s pedagogicko-psychologickou poradnou, je zárukou, že se dítěti dostane skutečně péče „na míru“.

Anglická školka Ponny

Krondlova 913/1, 616 00 Brno

tel. + fax: + 420 543 245 580
mobil: + 420 777 137 232
e-mail: info@ponny-brno.cz
www.ponny-brno.cz

Anglická školka Ponny Brno

Malý kolektiv dovoluje "aunties" individuální přístup. Samozřejmostí je úzká spolupráce s rodiči a pravidelné týdenní zprávy o pokroku dětí. Děti jsou vedeny k rozvoji osobnosti po všech stránkách, rozvíjí se nejen intelekt, ale i tělo a sociální a umělecké dovednosti.

Celá komunikace ve školce probíhá v angličtině. Děti pracují samostatně i v týmech na projektech mateřské školy. Vždy je čas na diskuzi a na zodpovězení otázek, což děti motivuje. PONNY spolupracuje s MENSA ČR, univerzitami a zahraničními školkami.

Oceníte (zaplatíte) kvalitu? Najděte mercedes mezi školkami

V bazénu

Školka nabízí i celou řadu zájmových kroužků, například dramatickou výchovu nebo francouzštinu. Pro děti s takzvanou dvojí výjimečností (což znamená nadání na straně jedné a nějaký handicap na straně druhé) je v rámci nadstandardního programu k dispozici asistentka mateřské školy.

Motto mateřské školy PONNY zní: "Rozvíjet nadané dítě není zbytečné, nadstandardní ani elitářské. Je to nutnost." A já bych k tomu dodala ještě jednu věc: je to naše povinnost.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Prague PlayOffs 2018: Vyhrajte dvě vstupenky v hodnotě 7 380 Kč

Prague PlayOffs 2018: Vyhrajte 2 vstupenky v hodnotě 7 380 Kč

Milujete koně? Účastníte se různých parkurových klání? Ať už je vaše odpověď kladná na první či druhou otázku, případně...

Přicházejí dny dopravy zdarma. Víme, kdy to vypukne

Přicházejí dny dopravy zdarma. Víme, kdy to vypukne

Nakupujte výhodně bez poštovného. Online porovnávač Herueka se rozhodl podpořit online nákupy i během aktuální sezóny a...

Zámek Ruegers v Rakousku ožije minulostí

Zámek Ruegers v Rakousku ožije minulostí

První srpnový víkend se příznivci historie, skvělé zábavy, ale i napětí můžou těšit na premiérový 1. ročník...

Najdete na iDNES.cz