Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Martínek: Usilujeme o získání dalších prostředků pro města a obce

Komerční sdělení   11:00aktualizováno  11:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Tomáš Kuchtík, slovenský zástupce generálního ředitelství pro regionální politiku Evropské komise, navštívil v pondělí 30. listopadu region soudržnosti Severovýchod. Předseda Regionální rady Radko Martínek na zasedání uvedl, že usilují o získání dalších prostředků pro města a obce.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Tomáš Kuchtík (vlevo) a Radko Martínek (vpravo) | foto: ahr

Dopoledne se zúčastnil osmého zasedání Monitorovacího výboru, které se konalo v zasedacím sále Zastupitelstva Královéhradeckého kraje. Členové Výboru projednali například zprávu
o realizaci ROP NUTS II Severovýchod.

"V první polovině příštího roku chceme vyhlásit všechny velké výzvy, takže v roce 2010 budou teoreticky všechny dotace rozděleny
a v dalších letech půjde o jejich čerpání. Už dnes je tedy patrné, že v roce 2013 budou všechny prostředky z ROP NUTS II Severovýchod vyčerpány a zbudou pouze prostředky, které příjemci dotací z různých důvodů vrátí do operačního programu Regionální rady," uvedl předseda Regionální rady Radko Martínek.

Na programu byl také Evaluační plán Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod pro rok 2010, včetně aktualizace Evaluačního plánu na celé programovací období, počínaje rokem 2007 a rokem 2013 konče.

logo Regionální rady pro SeverovýchodDále se hovořilo o plnění letošního komunikačního plánu. Výbor také schválil návrh na aktualizaci Programového dokumentu ROP NUTS II Severovýchod a aktualizaci výběrových kriterií ROP NUTS II Severovýchod.

Přítomné zaujala Analýza pokroku realizace Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod. "Jsem velmi rád, že náš zrychlený způsob proplácení dotací postupně přejímají i další Regionální rady. V lednu příštího roku chceme tento systém vyhodnotit a zjistit, zda plníme termíny a příjemci dotace dostávají své dotace skutečně v předstihu," komentoval analýzu Radko Martínek a dodal:

"V současné době jednáme s ministerstvem pro místní rozvoj o přeskupení prostředků z programů, které tak úspěšné nečerpají unijní prostředky jako regionální operační programy. Pro "Severovýchod" bychom uvítali jednu miliardu korun. Její vyčerpání je už dnes téměř jisté také proto, že máme velký převis kvalitních projektů z menších měst a obcí. Pokud budou prostředky navýšeny, určitě je vložíme právě do těchto oblastí, které jsou už dnes přečerpány," řekl Radko Martínek.

Investice do budoucnostiPodle ředitele Úřadu Regionální rady Zdeňka Semoráda se již dnes uvažuje o přeskupení prostředků z jiných prioritních oblastí programu, aby se vyhlásila ještě alespoň jedna výzva na rozvoj měst.

Postup Regionální rady pochválil i Tomáš Kuchtík: "Podobnou analýzu jsem na Monitorovacím výboru vyslechl poprvé a mohu říci, že v tomto regionu probíhá čerpání evropských dotací velmi dynamicky. Potěšující je pro Komisi i fakt, že nový způsob proplácení dotací inspiruje další Regionální rady."

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Revoluce v úsporách: První hybridní elektrický ohřívač vody

Revoluce v úsporách: První hybridní elektrický ohřívač vody

50% úspora energií při ohřevu vody? Jde to! Nový inteligentní elektrický ohřívač vody Lydos Hybrid firmy Ariston to...

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů!

Mentor Jan Mühlfeit tvrdí, že v každém z nás se skrývá potenciál a že odhalením svých silných i slabých stránek...

Další z rubriky

Smixin, revoluce v mytí rukou

Smixin, revoluce v mytí rukou

Jedná se o inteligentního pomocníka, který je navíc šetrný k životnímu prostředí. Nemusíte na nic sáhnout, Smixin sám...

Remek očekával, že bude mít české následovníky

Remek očekával, že bude mít české následovníky

První československý kosmonaut Vladimír Remek, od jehož startu uplynulo 2. března přesně 40 let, předpokládal, že dříve...

Jarní Zemědělec 2018: plato třiceti českých vajec za 70 Kč

Plato 30ks českých vajec za 70 Kč! Jarní Zemědělec 2018  21.–25.3 2018

První jarní den oslavíme zahájením výstavy na Výstavišti Lysá nad Labem! Již čtyřicáté osmé pokračování této největší...

Najdete na iDNES.cz