Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Martínek: Usilujeme o získání dalších prostředků pro města a obce

Komerční sdělení   11:00aktualizováno  11:00
Tomáš Kuchtík, slovenský zástupce generálního ředitelství pro regionální politiku Evropské komise, navštívil v pondělí 30. listopadu region soudržnosti Severovýchod. Předseda Regionální rady Radko Martínek na zasedání uvedl, že usilují o získání dalších prostředků pro města a obce.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Tomáš Kuchtík (vlevo) a Radko Martínek (vpravo) | foto: ahr

Dopoledne se zúčastnil osmého zasedání Monitorovacího výboru, které se konalo v zasedacím sále Zastupitelstva Královéhradeckého kraje. Členové Výboru projednali například zprávu
o realizaci ROP NUTS II Severovýchod.

"V první polovině příštího roku chceme vyhlásit všechny velké výzvy, takže v roce 2010 budou teoreticky všechny dotace rozděleny
a v dalších letech půjde o jejich čerpání. Už dnes je tedy patrné, že v roce 2013 budou všechny prostředky z ROP NUTS II Severovýchod vyčerpány a zbudou pouze prostředky, které příjemci dotací z různých důvodů vrátí do operačního programu Regionální rady," uvedl předseda Regionální rady Radko Martínek.

Na programu byl také Evaluační plán Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod pro rok 2010, včetně aktualizace Evaluačního plánu na celé programovací období, počínaje rokem 2007 a rokem 2013 konče.

logo Regionální rady pro SeverovýchodDále se hovořilo o plnění letošního komunikačního plánu. Výbor také schválil návrh na aktualizaci Programového dokumentu ROP NUTS II Severovýchod a aktualizaci výběrových kriterií ROP NUTS II Severovýchod.

Přítomné zaujala Analýza pokroku realizace Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod. "Jsem velmi rád, že náš zrychlený způsob proplácení dotací postupně přejímají i další Regionální rady. V lednu příštího roku chceme tento systém vyhodnotit a zjistit, zda plníme termíny a příjemci dotace dostávají své dotace skutečně v předstihu," komentoval analýzu Radko Martínek a dodal:

"V současné době jednáme s ministerstvem pro místní rozvoj o přeskupení prostředků z programů, které tak úspěšné nečerpají unijní prostředky jako regionální operační programy. Pro "Severovýchod" bychom uvítali jednu miliardu korun. Její vyčerpání je už dnes téměř jisté také proto, že máme velký převis kvalitních projektů z menších měst a obcí. Pokud budou prostředky navýšeny, určitě je vložíme právě do těchto oblastí, které jsou už dnes přečerpány," řekl Radko Martínek.

Investice do budoucnostiPodle ředitele Úřadu Regionální rady Zdeňka Semoráda se již dnes uvažuje o přeskupení prostředků z jiných prioritních oblastí programu, aby se vyhlásila ještě alespoň jedna výzva na rozvoj měst.

Postup Regionální rady pochválil i Tomáš Kuchtík: "Podobnou analýzu jsem na Monitorovacím výboru vyslechl poprvé a mohu říci, že v tomto regionu probíhá čerpání evropských dotací velmi dynamicky. Potěšující je pro Komisi i fakt, že nový způsob proplácení dotací inspiruje další Regionální rady."

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Idyla u jezera Fuschlsee v oblasti Salzkammergut
Vydejte se na podzimní výlety do Horního Rakouska

Horní Rakousko je ideálním cílem pro podzimní výlety. Lesy zářící barevným listím, výhledy z alpských vrcholků či tyrkysová jezera vybízí k pěším putování....  celý článek

První globální ročník soutěže „P&G CEO Challenge“ je otevřen.
První globální ročník soutěže „P&G CEO Challenge“ je otevřen

Zájemci se mohou začít registrovat do prvního globálního ročníku prestižní soutěže společnosti Procter & Gamble – P&G CEO CHALLENGE. Soutěž CEO CHALLENGE...  celý článek

Vinotéky již nabízí vína ve vyšší kvalitě.
Vinotéky již nabízejí vína ve vyšší kvalitě

Volání po vyšší kvalitě v prodeji sudových vín přináší své ovoce. Víno ve vinotékách nahrazují kvalitní jednorázové obaly VINOBOX.   celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.