Mariánské Lázně zvou na zahájení lázeňské sezóny o víkendu 11.-13. května 2018

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Rok 2018 je pro Mariánské Lázně významný. Letos totiž slaví 200 let lázeňství. A tím výčet jubileí nekončí.

Mariánské Lázně v roce 2018 čekají samá významná výročí | foto: Mariánské Lázně

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Je to už dvě staletí, co byly Mariánské Lázně oficiálně prohlášeny veřejným lázeňským místem. Stalo se tak na základě rozhodnutí nejvyššího purkrabího, hraběte Františka Antonína Kolovrata ze dne 6. listopadu 1818. Na myšlenku nových lázní ho přivedl tehdejší tepelský opat Karel Kašpar Reitenberger.

Mariánské Lázně v roce 2018 čekají samá významná výročí

Mariánské Lázně tak mají co oslavovat. Hlavní děj oslav proběhne v rámci tradičního zahájení lázeňské sezóny o víkendu 11.-13. května. Těšit se můžete na tradiční program se slavnostní mší. Ani v letošním roce nebude chybět žehnání pramenům a slavnostní koncert Západočeského symfonického orchestru. Navíc ale organizátoři připravují různá překvapení.

Mariánské Lázně připravily pro oslavy založení spoustu akcí

U světoznámé Zpívající fontány najdete už od čtvrtka 10. května tzv. selfie point „Chceš selfie u fontány?“. Vyfoťte se na označeném místě a získáte do svého mobilu krátké vzpomínkové video se svou fotkou přímo z akce, se kterým se pak můžete pochlubit na sociálních sítích. Vlastní snímek si můžete udělat také v secesním ateliéru, a to s historickými rekvizitami. Vraťte se v čase!

Mariánské Lázně v roce 2018 čekají samá významná výročí

V Mariánských Lázních v rámci oslav potkáte řadu slavných historických osobností, které vám rády povypráví
o výročí. Setkáte se třeba s doktorem Nehrem, opatem Reitenbergerem nebo panem Skalníkem, který byl zahradníkem a starostou v jedné osobě.

Významné 200leté výročí bylo pro město i podnětem pro vydání reprezentativní obrazové publikace představující vývoj Mariánských Lázní od počátku do současnosti, která bude veřejnosti prezentována a pokřtěna právě při zahájení lázeňské sezóny.

Bohatý program představí i místní spolky a soubory. Například folklorní soubor Marjánek, akordeonový orchestr Alexandra Smutného, Dechový orchestr mladých a mažoretky.

Výročí s partnerskými městy

Město Mariánské Lázně oslaví v rámci Zahájení sezóny také další výročí – 10 let partnerství s bavorským městem Weiden, které ke společnému výročí věnuje Mariánským Lázním nový herní prvek v podobě dřevěného vláčku. Dar bude slavnostně odhalen v pátek 11. května na přírodním hřišti Prelát, připraveny budou soutěže pro děti a další zábavný program.

Pozadu nebude ani město Malvern, které svému českému partnerovi věnuje k 200letému výročí strom černé hrušně, kterou má ve znaku. Hrušeň bude slavnostně označena opět v pátek 11. května, a to ve Skalníkových sadech.

Zároveň si město Malvern připravilo další dárek - sadu koncertů prostřednictvím pěveckého sboru The Hills Singers. Tento malý festival se uskuteční od 13. do 16. července. Přijďte si poslechnout skladby anglických i evropských skladatelů jako Byrd, Parry, Elgar, VaughanWilliams, Holst, Stanford, Whitacre, Rutter Monteverdi, Rodgers and Hart, Beatles a další.

V rámci oslav proběhne vernisáž výstavy „Partnerská města ve fotografii“, kterou se veřejnosti představí všechna spřátelená města.

Další významná výročí

Své výročí slaví také Městské divadlo, které bylo založeno před 150 lety. Dostavěno bylo 8. srpna 1868 Fridrichem Zicklerem. Město Mariánské Lázně také slaví 490 let od prvního zkoumání Ferdinandových pramenů pro svůj obsah soli (1528), či 210 let od pojmenování lázeňské osady Mariánskými Lázněmi (1808).

Fotogalerie

Městské muzeum, slaví také 200leté výročí, a to od postavení dnes nejstarší budovy města, původně zvané „U Zlatého hroznu“, později „Goethův dům“, ve které sídlí. Muzeum chystá na zahájení sezóny novou expozici „200 let lázeňství“, v průběhu celého roku pak výstavy umělců spjatých s Mariánskými Lázněmi. Události srpna 1968, tedy další kulaté 50leté výročí připomene stejnojmenná výstava a katalog.

Nebude chybět ani vzpomínková akce na rok 1918, tedy 100leté výročí vzniku Československé republiky, která se tradičně oslaví lampionovým průvodem a letos nově také koncerty, přednáškami a výstavou.

Více informací najdete na www.marianskelazne.cz.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Bývalý profesionální cyklista to roztáčí ve světě elektrokol

Jakub Danačík na horském elektrokole MTF MOUNT 7.0.

Startoval v řadě velkých cyklistických závodů po celém světě, doma se stal v roce 2007 mistrem republiky v silničním...

Mountfield rozjíždí prodej elektrokol

Jízdu po zpevněných cestách si nádherně užijete na trekingovém či krosovém...

Společnost Mountfield zahájila ve čtvrtek 29. listopadu ve všech svých prodejnách v České republice, na Slovensku...

Televizní svět čekají změny. Připravte se včas s O2 TV

Televizní světě čekají změny. Připravte se včas s O2 TV.

Svět technologií se neustále vyvíjí. Už v únoru 2021 totiž svůj oblíbený seriál, film nebo diskuzní pořad nenaladí ti,...

OLED: nejvyšší kvalita televizního zobrazení

OLED – nejvyšší kvalita televizního zobrazení

Ploché televizory, tak jak je známe dnes, vstoupily na trh zhruba v polovině poslední dekády minulého století, kdy...

Češi chtějí místo zlatého prasátka raději vánočního medvěda.

Češi opouštějí od zlatého prasátka, místo něho očekávají vánočního medvěda

Zlaté prasátko je spojeno s půstem a vánoční medvěd z e-shopu GRIZLY.cz přináší tolik dobrůtek, že by to člověk určitě...

Další z rubriky

Petra Janů vystoupí už 28. listopadu v pražské Hybernii s orchestrem

Petra Janů vystoupí už 28. listopadu v pražské Hybernii s orchestrem

Zpěvačka Petra Janů absolvuje se skupinou Amsterdam turné, jež čítá přibližně dvacet zastávek po celé republice. Na...

Posviťme si na rok 2018

Dobíjecí místo s wallboxy PRE na Pankráci

Už to tak prostě je, že s končícím rokem se ohlížíme, co se povedlo a co ne. Zkusme to z pohledu elektřiny v Praze, bez...

Fleetový program myslí i na malé rodinné firmy se 3 vozidly

Fleetový program myslí i na malé rodinné firmy se 3 vozidly

Vítejte ve Fleetovém centru PŘEROST A ŠVORC AUTO. Že jste jen malá rodinná firma nebo živnostník? Postaráme se o váš...

Najdete na iDNES.cz