Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Mariánské Lázně zvou na zahájení lázeňské sezóny o víkendu 11.-13. května 2018

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Rok 2018 je pro Mariánské Lázně významný. Letos totiž slaví 200 let lázeňství. A tím výčet jubileí nekončí.

Mariánské Lázně v roce 2018 čekají samá významná výročí | foto: Mariánské Lázně

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Je to už dvě staletí, co byly Mariánské Lázně oficiálně prohlášeny veřejným lázeňským místem. Stalo se tak na základě rozhodnutí nejvyššího purkrabího, hraběte Františka Antonína Kolovrata ze dne 6. listopadu 1818. Na myšlenku nových lázní ho přivedl tehdejší tepelský opat Karel Kašpar Reitenberger.

Mariánské Lázně v roce 2018 čekají samá významná výročí

Mariánské Lázně tak mají co oslavovat. Hlavní děj oslav proběhne v rámci tradičního zahájení lázeňské sezóny o víkendu 11.-13. května. Těšit se můžete na tradiční program se slavnostní mší. Ani v letošním roce nebude chybět žehnání pramenům a slavnostní koncert Západočeského symfonického orchestru. Navíc ale organizátoři připravují různá překvapení.

Mariánské Lázně připravily pro oslavy založení spoustu akcí

U světoznámé Zpívající fontány najdete už od čtvrtka 10. května tzv. selfie point „Chceš selfie u fontány?“. Vyfoťte se na označeném místě a získáte do svého mobilu krátké vzpomínkové video se svou fotkou přímo z akce, se kterým se pak můžete pochlubit na sociálních sítích. Vlastní snímek si můžete udělat také v secesním ateliéru, a to s historickými rekvizitami. Vraťte se v čase!

Mariánské Lázně v roce 2018 čekají samá významná výročí

V Mariánských Lázních v rámci oslav potkáte řadu slavných historických osobností, které vám rády povypráví
o výročí. Setkáte se třeba s doktorem Nehrem, opatem Reitenbergerem nebo panem Skalníkem, který byl zahradníkem a starostou v jedné osobě.

Významné 200leté výročí bylo pro město i podnětem pro vydání reprezentativní obrazové publikace představující vývoj Mariánských Lázní od počátku do současnosti, která bude veřejnosti prezentována a pokřtěna právě při zahájení lázeňské sezóny.

Bohatý program představí i místní spolky a soubory. Například folklorní soubor Marjánek, akordeonový orchestr Alexandra Smutného, Dechový orchestr mladých a mažoretky.

Výročí s partnerskými městy

Město Mariánské Lázně oslaví v rámci Zahájení sezóny také další výročí – 10 let partnerství s bavorským městem Weiden, které ke společnému výročí věnuje Mariánským Lázním nový herní prvek v podobě dřevěného vláčku. Dar bude slavnostně odhalen v pátek 11. května na přírodním hřišti Prelát, připraveny budou soutěže pro děti a další zábavný program.

Pozadu nebude ani město Malvern, které svému českému partnerovi věnuje k 200letému výročí strom černé hrušně, kterou má ve znaku. Hrušeň bude slavnostně označena opět v pátek 11. května, a to ve Skalníkových sadech.

Zároveň si město Malvern připravilo další dárek - sadu koncertů prostřednictvím pěveckého sboru The Hills Singers. Tento malý festival se uskuteční od 13. do 16. července. Přijďte si poslechnout skladby anglických i evropských skladatelů jako Byrd, Parry, Elgar, VaughanWilliams, Holst, Stanford, Whitacre, Rutter Monteverdi, Rodgers and Hart, Beatles a další.

V rámci oslav proběhne vernisáž výstavy „Partnerská města ve fotografii“, kterou se veřejnosti představí všechna spřátelená města.

Další významná výročí

Své výročí slaví také Městské divadlo, které bylo založeno před 150 lety. Dostavěno bylo 8. srpna 1868 Fridrichem Zicklerem. Město Mariánské Lázně také slaví 490 let od prvního zkoumání Ferdinandových pramenů pro svůj obsah soli (1528), či 210 let od pojmenování lázeňské osady Mariánskými Lázněmi (1808).

Fotogalerie

Městské muzeum, slaví také 200leté výročí, a to od postavení dnes nejstarší budovy města, původně zvané „U Zlatého hroznu“, později „Goethův dům“, ve které sídlí. Muzeum chystá na zahájení sezóny novou expozici „200 let lázeňství“, v průběhu celého roku pak výstavy umělců spjatých s Mariánskými Lázněmi. Události srpna 1968, tedy další kulaté 50leté výročí připomene stejnojmenná výstava a katalog.

Nebude chybět ani vzpomínková akce na rok 1918, tedy 100leté výročí vzniku Československé republiky, která se tradičně oslaví lampionovým průvodem a letos nově také koncerty, přednáškami a výstavou.

Více informací najdete na www.marianskelazne.cz.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Znepokojivá pravda o sportování v dětském věku

Znepokojivá pravda o sportování v dětském věku

Nastal čas změnit nebezpečnou praxi. Omezme hlavičkování míče u dětí ve fotbale: chraňme vyvíjející se mozek dítěte.

Designové byty na Harfě u metra – výhodná investice na pronájem

Harfa Design Residence - design uvnitř i navenek

Pražská Libeň patří k vyhledávaným pražským rezidenčním lokalitám. Část této oblíbené čtvrti v okolí O2 arény prochází...

Čtyři smrtelné nemoci způsobené sexem

Čtyři smrtelné nemoci způsobené sexem

Když se řekne sexuálně přenosná nemoc, vybaví se nám syfilis, kapavka a AIDS. Jenže vůbec nejrozšířenější sexuálně...

Zdražil vám dodavatel energie nebo změnil obchodní podmínky?

Zdražil vám dodavatel energie nebo změnil obchodní podmínky? Co s tím?

Ceny elektřiny na velkoobchodním trhu stoupají a vypadá to, že na lepší časy se v tomto směru neblýská. Zvýšení cen...

Univerzita VŠFS podporuje sport

Univerzita VŠFS podporuje sport

Nejen předávat vědomosti z ekonomie, ale i podporovat společensky přínosné aktivity, jakou je třeba sport, si klade za...

Další z rubriky

ČSAD Střední Čechy stále hledá nové řidiče a řidičky

ČSAD Střední Čechy stále hledá nové řidiče a řidičky

Dopravce ČSAD Střední Čechy úspěšně pořádal další náborový den a získal nové zaměstnance. Firma se ale neustále...

Advokátní kancelář JUDr. Zdeňka Koschina ctí tradiční hodnoty

JUDr. Zdeněk Kryštof Koschin

Nevíte si rady se založením vlastní společnosti? Řešíte dědictví? Dluží vám zaměstnavatel mzdu? Navštivte advokátní...

Energetická Muzejní noc

Energetická Muzejní noc

Pokud je pro vás elektřina více než pouhé otočení vypínačem a chcete vědět, co všechno se za tím jednoduchým pohybem...

Najdete na iDNES.cz