Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Marcela Dvořáčková: chci tu lépe žít, ne přežívat!

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Kandidáti na senátora často slibují věci, které nemůže splnit ani sám premiér. Co vlastně ale senátor může prosadit? Má vůbec nějaký přínos pro svůj region? Jak se s tím vypořádá Marcela Dvořáčková, kandidátka hnutí ANO v senátním obvodu Děčín?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Marcela Dvořáčková, kandidátka hnutí ANO do Senátu ve volebním obvodu Děčín | foto: Petr Šimáček

Co jsou podle Vás největší problémy Děčínska?

Narodila jsem se tady a prožila svůj dosavadní život. Za ty roky vidím všechny změny, a přestože se spousta pracovitých lidí snaží, region jako takový se nevyvíjí tak, jak by měl. Není rozhodující, ve které části regionu žijete – všichni se potýkáme se stejnými problémy. Je tu vysoká nezaměstnanost, dlouhodobě se zvyšuje sociální napětí, potýkáme se se sociálně vyloučenými lokalitami a to se negativně podepisuje na fungování měst i obcí a na bezpečnostní situaci.

Nádherný region Děčínska trpí nedostatečnou či zcela chybějící infrastrukturou. Ať už dopravní, nebo energetickou. A dopravou nemyslím jen silniční, ale i nevyužitý potenciál Labe.

Marcela Dvořáčková: chci tu lépe žít, ne přežívat

Jeden z cílů kandidátky je zajistit zesplavnění Labe

Kvůli vysoké nezaměstnanosti se tu potýkáme se sociálními i bezpečnostními problémy. Řešením je přivést nové investice a maximálně využít možné dotační programy, které pomůžou rozvoji regionu, ale to zase narážíme na nedostatečnou infrastrukturu. Tu je potřeba dobudovat a rozvinout především.

Takže když přijde do Děčína více peněz, rázem se vše zlepší?

Víte, peníze se získat dají. Existuje velké množství dotačních titulů, které lze využít. Je třeba ale tyto prostředky čerpat efektivně a to se v minulosti nedělo. Je třeba jednat o podpoře výstavby infrastruktury ze strany státu a myslím, že bych právě teď jako kandidátka hnutí ANO dokázala efektivněji z pozice senátorky vyjednat tuto podporu ze strany vlády.

Ale nejsou to jen peníze. Pomoci regionu můžou především místní lidé. Pro ty tady musíme zajistit kvalitní vzdělání a poté i pracovní uplatnění. Zajistit místním stejné výhody a úlevy jako mají například zahraniční investoři. Bez infrastruktury se ale nepohneme dále, protože nejprve se musí investoři nějak dostat do regionu a ti místní musí mít dostupnost např. k rychlostním komunikacím, postavit tady své provozy a ty musí připojit k energetické síti. A to teď v mnoha částech našeho regionu nejde.

Možností a vizí, jaké příležitosti v regionu využít, existuje určitě dost, ale je třeba je konečně začít realizovat. Už ve fázi opravy a budování infrastruktury by to znamenalo zvýšení nabídky práce pro místní obyvatele. Nemohu slíbit okamžité řešení, ale nabízím to nejefektivnější a nejrychlejší pro začátek pozitivních změn.

Říkáte, že pracovití lidé mají důstojně žít, ne přežívat. Není to klišé a jenom líbivé heslo?

Vidím to třeba na své rodině. Vychovala jsem dnes už dospělého syna a starám se o svoji osmdesátiletou matku.

Vím, že mladí lidé potřebují možnosti kvalitního vzdělání a následné pracovní příležitosti. Musí vidět, že jejich region se rozvíjí. Jenže opak je pravdou. Sociální i bezpečnostní situace v regionu se zhoršuje, na všech místech se potýkáme se stejnými problémy, vznikají sociálně vyloučené lokality a pracovití a pracující lidé to mají čím dál těžší. Co je pak má motivovat k tomu, aby tady zůstávali a neodcházeli pryč?

Mladí i staří potřebují dostupnou zdravotní péči. Starší lidé pak zase musí vidět, že o ně bude ve stáří postaráno. Na Děčínsku je krásně a při setkáních v domech pro seniory se shodujeme na tom, že naši rodiče chtějí podzim svého života trávit tady. Naše populace stárne a pro nás je to příležitostí využít poptávky po tomto typu sociálních služeb. Pojďme toto podporovat. Pomůžeme tím těm, kdo nás vychovali, důstojně žít a navíc tím vzniknou další pracovní místa. Mým cílem je, aby lidé v regionu měli stejně kvalitní a přívětivé podmínky pro život jako jinde.

Marcela Dvořáčková: chci tu lépe žít, ne přežívat

Marcela Dvořáčková se svou maminkou Miladou

Jako senátorka budete jen jednou z 81. Co si myslíte, že v této roli pro region zvládnete udělat?

Role Senátu je především kontrolní. Jako taková velvyslankyně Děčínska v Praze musím především hlídat, aby se schvalovaly zákony, které regionu prospějí a bojovat proti těm, které mu můžou uškodit. Samozřejmě bych využila veškerého svého vlivu, abych podpořila projekty pro rozvoj Děčínska a ráda bych pomohla k efektivnímu využití dotačních titulů pro náš region. Jsem zvyklá jednat a propojovat lidi a instituce, a právě to může našemu regionu pomoci.

Marcela Dvořáčková kandiduje s číslem 9.

Autor:

Nejčtenější

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Podlehněte kráse českých stříbrných šperků, které dobyly Japonsko

Kapky rosy na kvítcích třešňových stromů připomíná náhrdelník Pearl Blossom.

„Můžete být nádherná ve třiceti, okouzlující ve čtyřiceti a neodolatelná po zbytek svého života,“ řekla Coco Chanel....

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

I pořízení vozu může být rychlé a jednoduché. Pokud máte vybrané auto, stačí najít toho pravého prodejce a nakonec...

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Další z rubriky

Mechanické invalidní vozíky a chodítka je často výhodnější si půjčit

Mechanické invalidní vozíky a chodítka je často výhodnější si půjčit

Zdravotnické pomůcky nejsou zrovna nejlevnější záležitostí, proč si je tedy kupovat? Zvláště, když například mechanické...

Zlepšit život v našem kraji je možné. Jsem připraven k tomu přispět

Petr Urbánek

Každý hlas se počítá, říká lídr hnutí ANO 2011 pro krajské volby v Ústeckém kraji Petr Urbánek. A nabádá obyvatele, aby...

Pivo, sport i umění. Studentský ráj objevíte v ústecké čtvrti Klíše

Pivo, sport i umění. Studentský ráj objevíte v ústecké čtvrti Klíše

Klíše - Přednášky, semináře, ležení v knihách a psaní esejů. Zkrátka denní chléb každého vysokoškoláka. Co by to ovšem...

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.