Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Manipulační technika: Když účel světí prostředky

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Každá velká výrobní společnost potřebuje pro své sklady kvalitní stroje. Manipulační technika od společnosti Yale CZ, s.r.o. je prověřena svou dlouholetou tradicí a oblíbená nejen pro vysokou kvalitu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Manipulační technika: Když účel světí prostředky | foto: Yale CZ s.r.o.

Největší český výrobce a distributor nátěrových hmot, společnost Colorlak, a.s., v letošním roce oslaví ji 90 let svého působení na trhu a její dceřiná společnost PANTER COLOR oslaví své desáté výročí. 

Pro úspěšné fungování každé společnosti je důležitá spolupráce se spolehlivými partnery, pro Colorlak je jedním z nich společnost Yale CZ, s.r.o., dodavatel vysokozdvižných vozíků s kvalitou prověřenou již více než 75 lety na trhu. Jak probíhá spolupráce mezi výrobním podnikem a dodavatelem manipulační techniky?

Firma Colorlak si tradičně významnou část logistiky navazující na vlastní výrobní procesy řeší vlastními silami. Jedná se zejména o provoz skladu hotových výrobků přímo ve výrobním závodě. V rámci tohoto provozu je skladována většina zboží v běžném režimu, část má však povahu zóny s nebezpečím výbuchu a vyžaduje speciální režim včetně užití techniky pro tento účel přizpůsobené.

Vysoké nároky na dodavatele

„Jakožto špička na trhu si společnost Colorlak velmi precizně definuje požadavky na veškeré nakupované zboží i služby a opravdu pečlivě vybírá své dodavatele. I to je důvodem, proč už první výběrové řízení, kterého se společnost Yale u firmy Colorlak zúčastnila, trvalo téměř rok a nebylo vůbec jednoduché,“ prozrazuje Ing. Ivan Musil, výkonný ředitel společnosti Yale CZ, s.r.o.

„Specifickým požadavkem zákazníka v tomto případě je, že dodávaná manipulační technika je dvojí povahy: jednak ta, která je určena pro obsluhu standardního skladu, a dále ta pro manipulaci v prostředí s nebezpečím výbuchu. Pro obě skupiny jsme také individuálně nastavili i úroveň a rozsah servisních služeb. Pro běžnou údržbu a základní servis standardních strojů jsme vyškolili technika přímo z řad zaměstnanců našeho zákazníka, náročnější techniku naopak v pravidelných intervalech servisujeme my. Tento koncept reflektuje požadavky zákazníka a my jsme měli možnost ověřit, že funguje k naší plné vzájemné spokojenosti,“ dodává Ivan Musil.

Manipulační technika: Když účel světí prostředky

Manipulační technika: Když účel světí prostředky

Spolupráce trvající více než 15 let

Společnost Yale ve výběrovém řízení zvítězila a nyní je dodavatelem manipulační techniky pro Colorlak již více než 15 let. Za dobu spolupráce byla většina původních vozíků vyměněna a 90 % z nich jsou dnes právě od značky Yale, což vypovídá o spokojenosti odběratele s firmou Yale. Z velké části dnes flotilu manipulační techniky firmy Colorlak tvoří akumulátorové tříkolové vozíky, zbytek je tvořen ručně vedenými vozíky, z nichž některé disponují speciálním vybavením pro prostředí s nebezpečím výbuchu.

Obě dvě strany si cení především spolehlivosti ve vzájemných vztazích a otevřenosti v jednání: „Korektní přístup a dlouhodobé vazby jsou pro nás hodně důležité. V duchu této filosofie přistupujeme ke všem našim zákazníkům a stejný přístup očekáváme i od našich dodavatelských společností. S většinou dodavatelů nám tento koncept funguje velmi dobře a jedním z nich je i společnost Yale, kterou po letech vzájemné spolupráce dnes vnímáme již nejen jako dodavatele kvalitní manipulační techniky, ale především jako partnera v našem podnikání,“ říká Ing. Marek Fiala výrobní ředitel společnosti Colorlak.

„V těchto vztazích je pro nás zásadní, aby naši dodavatelé a partneři co možná nejlépe chápali naše potřeby a rozuměli problémům, které musíme postupně řešit,“ dodává Marek Fiala, který věří, že je v každé situaci třeba najít optimální rovnováhu mezi cenou a užitkem každé použité technologie, protože tlak na konečnou cenu výrobku je v současné globální konkurenci enormní. Výrobní náklady je tak třeba úzkostlivě držet pod kontrolou.

Řešení šité na míru

Manipulační technika: Když účel světí prostředky

Manipulační technika: Když účel světí prostředky

K výslednému řešení Ing. Musil doplňuje: „Naším cílem není za každou cenu nabídnout a prodat technicky předimenzovaný vozík, který sice může být vybaven nejnovějšími dostupnými technologiemi, ale s těmi pochopitelně přímo úměrně rostou i pořizovací náklady. Snažíme se pro každého zákazníka najít řešení šité na míru jeho konkrétním potřebám. K tomu je zpravidla třeba získat co možná nejvíce informací od daného zákazníka. Podle toho, jaké jsou jeho momentální potřeby a s ohledem na očekávaný vývoj v horizontu alespoň několika málo let se snažíme nabízet řešení, která mají jistou perspektivu. Chceme tak být našim zákazníkům dobrým partnerem, který dokáže poradit a doporučit optimální řešení.“

Stejně tak je tomu i v případě flotily manipulační techniky společnosti Colorlak. Pro jednoduchou intralogistiku společnosti bylo více než nejnovější technické vybavení důležité to, aby bylo možné s vozíky snadno manipulovat ve stísněných a velmi členitých skladových prostorách. Dalším požadavkem bylo zvýšení kapacity skladu, což se podařilo díky triplexovým stožárům předmětných vozíků, kterými je možné umístit palety až do výše 5 m a zvýšit tak kapacitu skladu až pětinásobně.

Kromě toho bylo cílem nalézt takové řešení, které bude dlouho a spolehlivě sloužit bez zbytečně vysokých nákladů na údržbu a servis. Díky partnerskému přístupu společnosti Yale, která netrvala na striktním provádění veškerých úkonů autorizovanými servisními techniky, se tento požadavek velmi dobře daří naplňovat. „Rozhodli jsme se pro kombinaci zajišťování servisních potřeb zčásti vlastními techniky vyškolenými dodavatelem a zčásti odborníky společnosti Yale. Díky tomuto konceptu se nám daří v provozu při dosahování požadované úrovně spolehlivosti udržet i starší techniku, která našim logistickým požadavkům v tuto chvíli zcela postačuje. Přitom celkové náklady na provoz naší flotily považuji za velmi příznivé,“ říká vedoucí údržby společnosti Colorlak Josef Kamas.

Manipulační technika v prostředí s nebezpečím výbuchu

Samostatnou kapitolu představuje manipulační technika určená pro provoz v prostředí s nebezpečím výbuchu. Zde je veškerý servis plně svěřen do rukou odborných techniků společnosti Yale a tvoří ji primárně moderní a velmi kvalitní stroje, speciálně upravené vozíky, které se dodávají v tzv. provedení „ex“. Nesmí u nich dojít k přehřátí žádné ze součástí, nebo dokonce k jiskření. Proto se rizikové komponenty „zapouzdřují“ a vidlice jsou navíc opatřeny chromovou povrchovou úpravou, případně jsou vyrobeny z bronzu. Speciálně upravené musejí být i brzdové kotouče. Yale na těchto úpravách nově spolupracuje se specializovanou italskou společností MIRETTI.

Manipulační technika: Když účel světí prostředky

Manipulační technika: Když účel světí prostředky

Společnost Yale si zakládá na své flexibilitě a korektním jednání. Jak říká Ing. Ivan Musil: „Žádná zakázka pro nás není malá. Přestože máme klienty i mezi velkými společnostmi, rádi se pouštíme i do nestandardních výběrových řízení. Naší výhodou je, že jsme menší společností, a proto můžeme flexibilně reagovat na individuální požadavky našich zákazníků. Velmi nás těší, když se nám podaří stát se kvalitním partnerem našich zákazníků a mít svůj podíl na jejich tržním úspěchu.“

Více informací o společnosti Yale CZ s.r.o. najdete na www.yale.cz.

 

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Chcete mít zahradu před zimou uklizenou stejně dobře jako obývací pokoj v neděli odpoledne? Poradíme vám, jak si s tím...

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Tipsport extraliga se už zase blíží! 14 týmů, 52 kol, 364 zápasů v základní části a elektrizující bitvy v play off....

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Na Třeboňsku je přibližně 500 rybníků, které tvoří geniálně důmyslný systém propojený desítkami kilometrů vodních...

Objevte krásy přírody a pohádkového světa se značkou PANDORA

Objevte krásy přírody a pohádkového světa se značkou PANDORA

Šperkařský dům PANDORA letos na podzim představuje hned dvě nové kolekce šperků s názvy Zrnka života a Královské...

Další z rubriky

Firma ČSAD Střední Čechy uvedla do provozu další nové autobusy

Firma ČSAD Střední Čechy uvedla do provozu další nové autobusy

V dubnu tohoto roku nahradilo v ČSAD Střední Čechy deset nových celonízkopodlažních autobusů IVECO Urbanway v provedení...

Dřevěné podlahy QUICK.STEP PARQUET jsou krásné a odolné

Dřevěné podlahy QUICK.STEP PARQUET jsou krásné a odolné

Dopřejte svému domovu kvalitní dřevěné třívrstvé podlahy QUICK.STEP PARQUET z masivního dřeva, které jsou optimálně...

Nové trendy pro renovace dřevěných podlah vás okouzlí a inspirují

Nové trendy pro renovace dřevěných podlah vás okouzlí a inspirují

Vdechněte své původní podlaze nový život! Dřevěné podlahy využívají jedinečné vlastnosti tohoto přírodního materiálu....

Najdete na iDNES.cz